Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Problem krwawiące dziąsła

22 lis 2012, 09:02

Wiele rzeczy się zmieni, ale bardzo powoli i nie sądzę, aby szybko nadeszły zmiany w odpowiednim kierunku. Krwawienie dziąseł jest problemem poważnym, można mu zapobiegać, można szybko reagować, ale jak jest, wszyscy wiemy.
Tak szczerze to ja tego postępu nie widzę wcale...

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

Re: Problem krwawiące dziąsła

23 lis 2012, 00:04

Tak szczerze to ja tego postępu nie widzę wcale...
Hehehe, to zależy gdzie szukasz i jak patrzysz :ico_haha_01: Czy postępem (małym, bo małym, ale jednak) nie jest to, że ludzie pytają np. czy to normalne, że...[krwawią mi dziąsła]? Kto by się kiedyś czymś takim przejmował i pytał o "takie błahostki"?
Ludzi trzeba po prostu uświadamiać, bo jeśli ktoś, kto się na tym nie zna (bo np. ma inny zawód) i nikt mu nigdy nie powiedział o tym, to dlaczego go obwiniać? Wiele jest rzeczy w naszym życiu, na które nie zwracamy uwagi, a pewnie powinniśmy w ocenie specjalistów danej dziedziny. Niestety ten brak świadomości dotyczy też o wiele bardziej poważnych problemów. I bolączką jest to, że ci, którzy mają się niby zajmować profilaktyka i uświadamianiem są prawie niewidoczni.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Problem krwawiące dziąsła

23 lis 2012, 09:12

Ale czy nie jest oczywiste, że jeśli systematycznie z dziąseł leci krew, to trzeba to sprawdzić?
Niektórych nie da się zmienić i tyle. A tutaj nie trzeba robić Bóg wie czego. Pasta ajona, dobra szczoteczka i tyle.
Można się obejść nawet bez lekarza... Nie sądzicie?

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

Re: Problem krwawiące dziąsła

23 lis 2012, 10:33

Ale czy nie jest oczywiste, że jeśli systematycznie z dziąseł leci krew, to trzeba to sprawdzić?
Nie, to nie jest takie oczywiste :ico_oczko:
Niektórych nie da się zmienić i tyle.
Ja sama przez wiele lat nie wiedziałam, że może to świadczyć o czymś złym.
A tutaj nie trzeba robić Bóg wie czego. Pasta ajona, dobra szczoteczka i tyle.
Ale najpierw trzeba to wiedzieć. Nikt się z taką wiedzą nie rodzi. Poza tym nie zawsze takie coś wystarczy niestety.

malgosia1980
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 13 cze 2011, 15:58

Re: Problem krwawiące dziąsła

23 lis 2012, 14:30

Ale czy nie jest oczywiste, że jeśli systematycznie z dziąseł leci krew, to trzeba to sprawdzić?
Nie, to nie jest takie oczywiste :ico_oczko:
Niektórych nie da się zmienić i tyle.
Ja sama przez wiele lat nie wiedziałam, że może to świadczyć o czymś złym.
A tutaj nie trzeba robić Bóg wie czego. Pasta ajona, dobra szczoteczka i tyle.
Ale najpierw trzeba to wiedzieć. Nikt się z taką wiedzą nie rodzi. Poza tym nie zawsze takie coś wystarczy niestety.
zgadzam sie z Agunia, ze to niektore rzczy nie sa takie oczywiste. sama nie wiedzialam, jakie poważne konsekwencje moze miec krwawienie dziasel, a wręcz często pasta i szczoteczka nie wystarczą, bo problem lezy gdzieś "głębiej". no i jak sie okazuje, pasty specjalnej zaczelam używać, jak tylko pojawił się ten problem, szczoteczkę mam od roku elektryczna, wymieniam jej co 3 miesiące te częśc szczotkującą, a dziąsła jednak z jakiegos powodu krwawiły dalej. dopiero stomatolog z kliniki, ktora poleciła mi małpeczka pomógł. nie zawsze rzeczy oczywiste sa tak oczywiste, a jak mawia prastare przysłowie - mądry Polak po szkodzie :P

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

Re: Problem krwawiące dziąsła

23 lis 2012, 22:08

stomatolog z kliniki, ktora poleciła mi małpeczka pomógł.
O, no to dobrze, że trafiłaś na dobrego dentystę, który Ci pomógł :-) A co się okazało przyczyną?

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Problem krwawiące dziąsła

26 lis 2012, 09:03

Ja rozumiem, że sobie nie zdawałyście sprawy z konsekwencji, bo człowiek jest kruchy, czasami potrafimy tracić życie przez głupstwo, ale na pewno pojawienie się krwawienia nie wywołało u was uśmiechu na twarzy, lecz zaczęłyście się zastanawiać o co chodzi, prawda?>

malgosia1980
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 13 cze 2011, 15:58

Re: Problem krwawiące dziąsła

26 lis 2012, 14:53

stomatolog z kliniki, ktora poleciła mi małpeczka pomógł.
O, no to dobrze, że trafiłaś na dobrego dentystę, który Ci pomógł :-) A co się okazało przyczyną?
Njaprawdopodobniej jest to skutek zaburzeń hormonalnych, co by się zgadzało patrząc na rózne moje chorobowe przypadłości. Ale jestem w trakcie dalszych już nie-stomatologicznych badań. Na szczęscie lekarz mi objawił, że krwawienie dziąseł wcale nie musi być związane z zębami i używanie nawet najlepszych past i najdroższych szczoteczek by tu i tak mi nie pomogło.
Ja rozumiem, że sobie nie zdawałyście sprawy z konsekwencji, bo człowiek jest kruchy, czasami potrafimy tracić życie przez głupstwo, ale na pewno pojawienie się krwawienia nie wywołało u was uśmiechu na twarzy, lecz zaczęłyście się zastanawiać o co chodzi, prawda?>
mi sttomatolog z dormedu powiedział, że co druga osobva może się borykać z problemem krwawiących dziąseł i większość to bagatelizuje, nic z tym nie robi. jak pokazuje doświadczenie, zaczynają działać, gdy jest za późno by bezboleśnie się z czymś obejść. a większość pewnie myśli, że to kwestia zbyt mocnego szczotkowania i przrciwdziała temu, kupując jakąs pastę przeciw paradontozie, albo nawet i to nie. oczywiście profilaktyka jest najważniesza, ale nawet jak ktoś się zastanawia, to nie ma czasu/ochoty/pieniędzy by iść z problemem do lekarza. bo zawsze wypada coś innego. zawsze te coś.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Problem krwawiące dziąsła

27 lis 2012, 10:01

Nie mieć czasu i ochoty na lekarza... ja również tego nie mam, ale jakoś idę. Nie wierzę również samym lekarzom, ale co mi pozostaje? Wizyta prywatna? Co tutaj dużo mówić - żyjemy w bardzo ciekawym kraju. Niestety, ale w negatywnym tego słowa znaczeniu...

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

Re: Problem krwawiące dziąsła

27 lis 2012, 11:04

malgosia1980 no popatrz, nie pomyślałabym nawet, że źródłem problemu mogą być hormony.
choto myślisz, że sytuacja ma się w taki, a nie inny sposób tylko w naszym kraju? Daj spokój...

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 1 gość