to_ja
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 07 lis 2011, 00:19

Re: Wybór kreskówek dla dzieci

30 cze 2014, 01:05

No dokładnie. nawet jak wprowadzą coś nowego to wiesz, że nie am stresu, że jest nieodpowiednie dla dziecka. Bardzo ważna jest ta pewność bezpieczeństwa, w końcu chodzi o nasze pociechy, a nie chcemy żeby chłonęły agresję od małego, a taki czas wolny, który nam daje dobra bajka jest bardzo cenny, albo miło spędzić czas z dzieckiem :)

veryAnka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 537
Rejestracja: 14 lut 2013, 16:40

Re: Wybór kreskówek dla dzieci

01 lip 2014, 16:41

No ale nie każdy superbohater jest dla dziecka pozytywnym wzorem. Myślałaś o tym, szpilki?

Awatar użytkownika
gofia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:45

Re: Wybór kreskówek dla dzieci

02 lip 2014, 18:18

Ja najbardziej lubię jak moje dzieci oglądają mini mini plus. jestem jakaś spokojniejsza bo to jednak bajki z morałem, przystosowane do malutkich dzieci a i sama lubię z synkami pooglądać, szczególnie w sobotę rano kiedy mamy wpsólny czas leniuchowania a na mm+ leci Ciekawski George :)

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: Wybór kreskówek dla dzieci

27 paź 2014, 09:12

Mój też lubi minimini+, najbardziej stacyjkowo, rycerz mike, franklin i przyjaciele no i od zawsze elmo i reszta sezamkowego zakątka :)

Awatar użytkownika
Misha
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 04 wrz 2014, 12:17

Re: Wybór kreskówek dla dzieci

27 paź 2014, 11:05

U nas też oglądamy bajki na minimini+, bo wiem, że lecą tam wartościowe bajki, bez przemocy, dostosowane do dzieci w wieku przedszkolnym. Uczą dobrych manier, przekazują dobre wzorce do naśladowania, a nawet zachęcają do aktywności fizycznej tak jak w Tree Fu Tom. Wyczytałam, że wszystkie ruchy które wykonuje główny bohater zachęcając dzieci do naśladowania go były przygotowane we współpracy z fizjoterapeutami, aby wspierać rozwój ruchowy i manualny dzieci oraz też zdolność utrzymania równowagi.

luiza30
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 09 cze 2018, 21:08

Re: Wybór kreskówek dla dzieci

24 cze 2018, 21:15

u nas pierwsza i ukochaną bajką był krecik. :D a teraz na szczęście córka nie idzie za tłumem i zdecydowanie bardziej woli czytać książki niż oglądać bajki

fable
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 72
Rejestracja: 25 maja 2017, 18:47

Re: Wybór kreskówek dla dzieci

22 sie 2018, 23:10

Ja do dziś uwielbiam zwariowane melodie. świetne bajki dla dzieci, a gdy się dorośnie to można zrozumieć o wiele więcej, więc stają się bajkami dla dorosłych. Poza bajkami polecam też muzykę dla dzieci, jak ta tutaj
https://www.youtube.com/watch?v=3UYIl4iwnO4

Awatar użytkownika
malwina123
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 159
Rejestracja: 24 sie 2016, 10:23

Re: Wybór kreskówek dla dzieci

04 wrz 2018, 07:33

Moja córka nie lubi oglądać bajek w tv woli zdecydowania YouTube i to głównie Maszę i Pepp dlatego puszczam jej po angielsku te bajeczki aby się języka powoli uczyła. Fajne to jest i w podróży nawet jak jedziemy gdzieś to ogląda sobie na tablecie. Mam w nim kartę A2Mobile to drogo nie kosztuje, a wiem, że przynajmniej nie zmarnuje tego czasu.

LauraR
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 04 wrz 2018, 08:28

Re: Wybór kreskówek dla dzieci

04 wrz 2018, 08:42

U mnie kiedyś ten Tree Fu Tom to był ogromny przebój i córka aż skakała po całym łóżku jak wykonywała te ruchy. Za to teraz jak odkryła YT to też nie ma rady. Też się zastanawiam nad jakimś osobnym sprzętem dla niej. I pewnie też jakiś najtańszy telefon i do tego karta bo przecież maks 2 godziny dziennie będzie mogła oglądać, ale nie chcę aby mi mój tel zepsuła.

Awatar użytkownika
annadominika
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 30 kwie 2018, 12:55

Re: Wybór kreskówek dla dzieci

01 lis 2018, 18:49

U nas też często Franklin leci :)

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość