Awatar użytkownika
karolina24
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3199
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:22

17 paź 2007, 14:35

moj to wogole generalnie nie lubi pic jak tylko widzi butelke to jest krzyk ani butelki nie lubi ani kubeczka nie kapka nic co jest w nim picie :( i mam porblem, napije sie tylko wtedy np keidy jest glodny to wypije cala butelke ale jak ma czkawke i musi sie napic to ludzie koszmar :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

23 paź 2007, 13:19

karolina u nas niestety jest ten sam problem. muszę małą poić na spaniu, inaczej nie da rady :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Kolka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3779
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:38

23 paź 2007, 20:32

My co prawda tego problemu nie mamy, ale mam znajomą, której córeczka za nic w świecie nie chciała niczego co nie było piersią... A że mama poszła do pracy to niestety... W sprawie butki nie zmieniło sie kompletnie nic. Jedynym sposobem, który Gabi akceptowała była łyżeczka. Może i Wy spróbujcie? :ico_noniewiem:

anitus72
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 17 cze 2007, 17:20

22 gru 2007, 23:37

Witam!
Mój synek 8 stycznia skończy 4 m-ce a pije mleko Nan1 bo nie mam pokarmu. Nie jest alergikiem i mam pytanie: od kiedy mogę wprowadzać nowości i od czego zacząć? Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

23 gru 2007, 10:28

anitus72 jak mały skończy 4 miesiące to już możesz mu wprowadzać nowości, ale zacznij od warzyw, np marchewka, ziemniak,bo potem będzie problem. Ja zaczęłam od jabłka. efekt???? córcia nie chce jeść nic co nie jest słodkie.

anitus72
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 17 cze 2007, 17:20

23 gru 2007, 17:17

Delicja, dzięki!
A co podać do picia? słyszałam o herbatce bobovita i hippa, a może coś innego? a kaszki do mleka dodawać? Tomaszek pije samo mleko 180ml i jak wypije o 21 to śpi do 8 rano nawet! Wygląda na to, że najada się skoro śpi tak długo:-)
Pozdrawiam!

astrid
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 324
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:42

23 gru 2007, 22:39

Ja zaczelam akurat wlasnie od owocu i jakos nie mam problemu z warzywami takze mi sie wydaje ze duzo od dziecka nalezy.
Herbatki mozesz jak najbardziej, ja jeszcze daje soki, zamiast kupowac owoce to kupuj soki i zobaczycz czy moze cos uczula.
Ja np po 4 miesiacu podalwalam rowniez kaszki i kleik ale moj zyje powietrzem wiec musialam go paść :ico_oczko:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

05 mar 2008, 19:08

majandra, a moze zabki? albo cos mu nie zasmakowalo i teraz sie opiera na wszystko?
sprobuj mieszac z mlekiem ale dawaj na lyzeczce. nie przyzwyczajaj do ciagniecia wszystkiego przez butle bo to zeby psuje i trudno odzywyczaic

Awatar użytkownika
nika
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 28
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:18

27 mar 2008, 22:39

Witam, to mój pierwszy post w tym temacie ;)

Bianca moja też pić nie chce. Karmiłam ją persią do 3-go m-ca, potem przeszłyśmy na butlę ( przynajmniej w nocy śpi ;) Po skończonym 4-ym miesiącu zaczęłam jej dawać "słoiczki", zasmakowały jej. Wprowadzamy kolejne powoli, narazie wszystko jej smakuje.

A moje pytanie to kiedy można dzidzi podać chrupki kukurydziane i inne rzeczy,które nie są ze słoiczka? Jak np. biszkopty jakieś? Już niepamiętam jak to z moją starszą było ;)

A tak tatuś karmił córcię ;)
Obrazek

NICOLA_1985

28 mar 2008, 16:45

Moja Karolina ma pół roku. do 3 miesiaca byla wyłacznie na piersi do 4 miesiaca na butli (bebiko). po 4 miesiacu zaczelam wprowadzac deserki i obiadki w słoiczkach.. deserki w miare wchodziły ale obiadki nie bardzo jej smakują są wogole nie doprawione spróbowałam i sama tez bym tego nie zjadła.. od kilku tygodni wprowadzam po malutku owoce i zupki odchodze od słoiczków bo Karolka niespecjalnie je lubi.. woli dostac rozgniecionego banana albo starte jabłuszko. dałam jej tez kilkarazy rosołku raz zjadła troche zupki pomidorowej a ostatnio nawet jajecznice na parze jej zrobiłam :) bardzo jej smakowała. biszkopciki tez bardzo lubi a pierwszy raz dostała gdy miala 5 I Pół miesiaca.

[ Dodano: 2008-03-28, 15:47 ]
oczywiście butla nadal. w nocy juz nie ma jedzenia nawet mleka nie chce ani herbatek lub soczków.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość