Renaa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Firany i zasłony czy rolety

24 kwie 2018, 23:02

Po remoncie w mieszkaniu, też chciałam zrezygnować z zasłon i firanek, ale jak czas leciał i szukałam inspiracji, spodobały mi się kombinacje rolety rzymskiej z zasłonami, czyli rezygnujemy z firanek, na rzecz rolet rzymskich i zostawiamy zasłony fajnie upięte, których nie ruszamy :) Zarówno zasłony jak i rolety zamówiliśmy na oslonydookien.pl oczywiście wszystko na wymiar. Przy klasycznych roletach jest problem z tym, że podnosimy je w ciagu dnia i wszystko widać, a przy roletach rzymskich tak można dobrać materiał, że działają jak firanki tylko że ładniej wyglądają :)

gaja
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 25 kwie 2018, 10:47

Re: Firany i zasłony czy rolety

25 kwie 2018, 11:27

To jest wyłącznie kwestia preferencji. Widze że coraz więcej osób rezygnuje z firan i zasłon na rzecz rolet ale ja osobiscie wolę tradycyjne wyposażenie wnętrz i dekoracje, więc w kazdym pomieszczeniu mam firaneczkę. Pewnie rolety są wygodniejsze bo rzadziej się je myje chyba niż pierze firanki. Ale ja lubię sobie na wiosnę po umyciu okien założyć świeżą dekorację okienną, takie drobiazgi tez odmieniają wnętrza. Wystarczy zmienic kolor zasłon i powiedzmy poduszek na kanapie żeby odmienić salon, więc myśle ze warto. Z roletami jednak troche nudno i pusto.

DoSprzatania
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 25 kwie 2018, 13:06

Re: Firany i zasłony czy rolety

25 kwie 2018, 13:14

Szczerze mówiąc to dla mnei zasłony są tylko siedliskiem kurzu, niczym więcej. Polecam stylowe rolety lub żaluzje w fajnej, ciekawej kolorystyce, które będą jednocześnie dekoracją naszych okien.

luiza30
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 09 cze 2018, 21:08

Re: Firany i zasłony czy rolety

09 cze 2018, 21:46

U mnie ze względu na alergię córki ani zasłony, ani firany nie mają racji bytu. A szkoda, bo niektóre takie ładne są....

jutryl
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 cze 2018, 12:26

Re: Firany i zasłony czy rolety

12 cze 2018, 12:28

Ja mam w domu firanki i zasłony. Aczkolwiek zastanawiam się nad zmianą zasłon na rolety ponieważ na zasłonach zbiera się bardzo dużo kurzu z roztoczami. Póki co muszę te zasłony prać średnio co 2-3 miesiące..

luiza30
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 09 cze 2018, 21:08

Re: Firany i zasłony czy rolety

30 sie 2019, 19:04

Żadnych zasłon i firan :D Za to bardzo podobają mi się rolety dzień/noc i myślę, żeby sobie takie zainstalować w nowym mieszkaniu :D Macie takie? Praktyczne rozwiązanie czy niekoniecznie?

magdaimagdalena
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 34
Rejestracja: 02 wrz 2019, 00:26

Re: Firany i zasłony czy rolety

02 wrz 2019, 19:02

Hej, myślę że każdy z tych pomysłów świetnie się sprawdzi - najważniejsze jednak to odpowiednia aranżacja i dopasowanie do wnętrza. Jeśli rolety to wnętrze raczej nowoczesne, jeśli zasłony to może być eleganckie wnętrze, tradycyjnie urządzone. Ładne zasłony są w ofercie Sklepu Antex. Polecam zajrzeć :-)

Jaromira77
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 02 mar 2021, 14:07

Re: Firany i zasłony czy rolety

02 mar 2021, 14:14

Zgadzam się kluczowe jest odpowiednie dopasowanie firany czy rolety do całokształtu aranżacji pokoju, czyli do mebli, ścian i dekoracji. :)

Vertosix
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 29 maja 2021, 11:03

Re: Firany i zasłony czy rolety

06 sie 2021, 11:17

Według mnie najbardziej praktycznym rozwiązaniem są markizy zewnętrzne od Fakro. Chronią one nie tyleo przed słońcem, ale także nagrzewaniem wnętrza. Ponadto od wewnątrz jest prześwitu dzięki temu nawet jak są zasłonięte przez cały dzień, to widzimy co jest na zewnątrz.

Bernardetta
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 20 cze 2017, 10:04

Re: Firany i zasłony czy rolety

10 sie 2021, 17:54

Mam rolety rzymskie, nadają wnętrzu przytulności

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość