Awatar użytkownika
aguśka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 08 mar 2007, 21:26

29 mar 2007, 22:07

emiframar, dobrze jest też nosić dziecko buźką do dołu, wiesz tak jak na leżąco tylko buźką w dól, albo w pionie. Wtedy ten katarek sam zaczyna schodzić. Możesz też profilaktycznie Frania oklepywać, bo u takiego malca jest duże ryzyko, że wszystko pójdzie na oskrzela. Pozdrawiam i życzę zdrówka :-)

NIKA167
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 56
Rejestracja: 29 mar 2007, 09:57

29 mar 2007, 22:08

ja uzywam sterimar - to jest woda morska albo sól fizjologiczną po wkropieniu chwilke na brzuszku a potem hop na brzuszek i wszystko wychodzi POWODZENIA

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

30 mar 2007, 08:15

ja zakrapiam sol fizjologiczna a potem odwracam na brzuszek.jak te glutki sa mokre to latwiej wychodza.

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

30 mar 2007, 16:18

ja polecam wodę morską lub sól fizjologiczną,można to używać bardzo często,po tym połozyć na brzuszek i spłynie,wszystko się ładnie odkleja.Gruszkę też używam.

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

31 mar 2007, 19:21

Ja polecam roztwór wody morskiej (używam sterimara) - ładnie wszystko przeczyści. Gdy Malutka ma coś w nosku natychmiast to wypsika :ico_haha_02:
A gruszki tyklo przy katarze dużym używamy, bo za bardzo podrażnia śluzówkę...

asmodis
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2007, 08:21

03 kwie 2007, 08:27

witam

ja kiedys uzywalam gruszke, ale kupilas sobie w aptece "aspirator do noska Frida"...jest o wiele lepszy i jak maluch ma katarek lub cos zalega w nosku wszystko z latwoscia wychodzi....goraco polecam

Awatar użytkownika
agnes25n
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 20 kwie 2007, 15:13

25 kwie 2007, 13:26

witam
moj malec tez juz mial katarek
i wlasnie uzywalismy fridy-super sprawa!!!gruszka sie wszystkiego nie wyciagnie a jeszcze mozna zranic dziecko w nosku!!!frida jest pewniejsza!

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

07 lip 2007, 15:32

Magda ja też używam dla mojej Emi kropli w areozolu.(Sterimar) Czyszczę nosek na leżąco. Najlepiej by było jak by Ci ktoś przytrzymał delikatnie główkę małego żeby nie psiknąć mu do oka :-) Ja jak jej już "psiknę" do noska to czekam chwilkę żeby wszystko się namoczyło :-) a później odciągam Nosefridą.

ewop
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 13 mar 2007, 14:04

07 lip 2007, 20:49

Hej!
Czyszczenie noska jest bardzo ważne. Jak to mówi moja pediatra to już połowa sukcesu. Bo ważne aby glutki nie spływały do gardła czy na oskrzela. Nie ma czego się bać. Spokojnie można wcisnąć do noska wodę morską ( ja stosuję tetrisal) i odciągnąć fridą. Moja pediatra mówi, że lepsze od wody są kropelki do oczu sulfacetamidum. tym każe nam czyścić nosek9 ale te kropelki są na receptęa). Pozdrawiam. :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

07 lip 2007, 20:52

Iz@ to nie jest katar, skoro wydzieliny nie ma a obrzęk nosa. Twoja Mała nie jest uczulona na nic? Bo to najczęściej jest objaw alergiczny... Jaga też tak ma gdy ją pyłki dopadają.
A co do oczyszczania noska - nie ma obaw, ze Maluszkowi zrobi sie krzywdę, stosując wodę morską. jeżeli nie jesteś pewna, to faktycznie poproś by ktoś główkę przytrzymał, choc u nas to było zbyteczne. Gdy już zaaplikujesz tę wodę, to najlepiej połóż Maluszka na brzuszku, zeby wszystko ładnie na wierzch wyszło, a nie do środka spływało. Odczekaj troszkę i jeśli wydzieliny jest dużo (utrudnia np. jedzenie i ssanie) to odciągnij ją gruszką, ale tylko po uprzednim nawilżeniu. Nie wolno tego robić "na sucho".
To nie takie straszne. Zobaczysz, że po kilku razach dzieciaczek sam będzie Ci się ustawiał, bo będzie wiedział co go czeka :-)

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości