lusia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 56
Rejestracja: 28 cze 2009, 18:44

05 sty 2011, 09:46

moja 5 letnia corka zaczela wlasnie szkole w UK i jest leworeczna.od nauczycielki kazdy rodzic dostal teczke jakie osiagniecia dziecko powinno miec pod koniec roku szkolnego.razem z tymi wytycznymi kazdy dostal kartke z ,,instrukcja'' jak nauczyc czy pomoc w nauce pisowni dziecka praworecznego i leworecznego-wzdluz literek sa narysowane strzalki i cyferki pokazujace w ktora strone i ktora linie najpierw nakreslic podczas pisania literki.
nauczyciel rowniez pilnuje zeby corka siedziala tak zeby jej lewa reka byla w calosci na lawce.
jak na razie nie potrzebuje zadnych specjalnych dlugopisow czy innych bajerow bo radzi sobie swietnie z noirmalnymi przyborami

Berney-Toys
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 29 cze 2011, 09:08

01 lip 2011, 08:46

Z doświadczenia wiem, że jakieś specjalne przedmioty dla leworęcznych nie ułatwiają życia. Dziecko czuje się po prostu inne, a przecież bycie mańkutem to normalna sprawa ;).

Awatar użytkownika
pestka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2033
Rejestracja: 16 mar 2007, 09:46

24 lip 2011, 12:02

u nas Tomcio jest leworęczny, chociaż jak mu się rączka "zmęczy" to przekłada długopis czy łyżkę do prawej i też potrafi, piłkę kopie prawą nogą ale jak "robi" lunetę to przykłada do lewego oka :-) nawet jak układa sztućce na stole to Piotrusiowi i nam łyżkę po prawej stronie kładzie a sobie po lewej :ico_haha_01: dla mnie to nie jest tragedia ale dla mojej mamy była, twierdziła że nie dopilnowałam :ico_olaboga: przekładała mu wszystko z lewej ręki do prawej, powtarzałam, że to nie ma sensu bo skoro ma być leworęczny to będzie ale jej zdanie to i tak moja wina :ico_puknij:
co do przedmiotów dla leworęcznych to mamy nożyczki strugaczkę bo tylko to było w sklepie a na specjalne zamówienie pani przywiozła książkę do nauki rysowania i pisania, przejrzałam to ale Tomek radzi sobie i bez tych rad, woli po swojemu :-) nie wiem jak będzie z nauką pisania od września do przedszkola i wyjdzie w praniu
maja niesamowicie rozwinięte zmysły artystyczne jak i wyobraźnię :-)
oj wyobraźnię to on ma, jak zaczyna opowiadać bajki to wszyscy słuchają i nikt nie wierzy, że on tak z głowy, że wcześniej czegoś takiego nie oglądał :-) ma też niesamowitą pamięć
co do artystycznych zdolności, już rok temu zakomunikował mi, że będzie gwiazdą :ico_haha_01:

kami111
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6757
Rejestracja: 17 mar 2009, 17:16

29 sie 2011, 21:46

Ja też jestem leworęczna. Kiedyś faktycznie była moda na przestawianie dziecka,do póki się nie okazało. Ze za leworęczność odpowiada inna półkula mózgu a za praworęczność inna.
Nigdy nie korzystałam z niczego dla leworęcznych. W szkole nie byłam tez dyskryminowana. Za to miałam taki charakter pisma że brano mnie do wypisywania dyplomów i innych dokumentów. Mój syn ma 2 latka i widzę,że chyba leworęczność odziedziczył po mamie :) Bo coraz więcej bierze w lewą rękę :)

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

01 wrz 2011, 13:18

wcięlo mi posta co napisałam parę dni temu :ico_szoking:

Awatar użytkownika
koralik123
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 16 lut 2011, 14:36

30 maja 2012, 14:30

Myślę, że obecnie na rynku jest tyle marek dla leworęcznych osób, że można znaleźć coś odpowiedniego i odróżnić między innymi coś dedykowanego dla leworęcznych faktycznie od tych pseudo.
Mojemu dziecku na przykład najwygodniej pisze się cienkopisami :)

Wróć do „Szkolniaki fajne dzieciaki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość