Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

30 paź 2007, 13:20

dziewczyny - jeszcze trochę i ze słownikiem polsko-medycznym będę Was czytac :-)

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

30 paź 2007, 15:11

eve.ok pisze:dziewczyny - jeszcze trochę i ze słownikiem polsko-medycznym będę Was czytac :-)

:ico_smiechbig:

[ Dodano: 2007-10-30 ]
Delicja a na wątku który założylaś "Sterydy" nie ma nic na temat cholesterolu

[ Dodano: 2007-10-30 ]
poprostu nie wszystkie steroidy sa "złe" a tzw leki sterydowe sa robione z kortykosteroidów - to moje zdanie

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

30 paź 2007, 16:57

Sylwia.O. pisze:Delicja a na wątku który założylaś "Sterydy" nie ma nic na temat cholesterolu

Sylwia bo tam jest tylko podział kortykosteroidów.
O cholesterolu przypomniała mi pani w aptece no i potem zajrzałam do książki z chemii i faktycznie. Ale to, że cholesterol należy do grupy steroidów nie oznacza, że ma takie samo działanie jak kortykosteroidy. ja nie wiem jak działa cholesterol, ale sama nazwa sterydy jest dla mnie przerażająca, a w przypadku cholesterolu mam nadzieję, że tylko nazwa straszy.
Ale w żadnym wypadku nie chciałam nikogo przestraszyć swoją wypowiedzią :ico_nienie: ani zniechęcić do stosowania tej maści. Jeśli to zrobiłam to bardzo przepraszam. :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

30 paź 2007, 17:04

delicja pisze:Ale w żadnym wypadku nie chciałam nikogo przestraszyć swoją wypowiedzią :ico_nienie: ani zniechęcić do stosowania tej maści. Jeśli to zrobiłam to bardzo przepraszam. :ico_sorki:

No mnie przestraszyłas bo długo stosowaliśmy tę maść no i poprostu muszę to teraz sprawdzić :) ale jakbyś się czegoś konkretnego dowiedziala tzn chodzi mi czy cholesterol jest szkodliwy czy nie to napisz - będę Ci wdzięczna :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
urmajo
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1909
Rejestracja: 08 mar 2007, 17:00

30 paź 2007, 17:30

No dziewczyny, ale dałyście mi do myślenia. Z tego co wiem cholesterol to nie jest żaden steryd, w znaczeniu leku . Jest to lipid którego pochodne wchodzą w skład każdej błony komórkowej w naszym organizmie.

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

30 paź 2007, 18:20

urmajo pisze: Z tego co wiem cholesterol to nie jest żaden steryd, w znaczeniu leku . Jest to lipid którego pochodne wchodzą w skład każdej błony komórkowej w naszym organizmie.

Mi też się tak wydaje :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

31 paź 2007, 14:27

dziewczyny jeszcze raz mówię, że cholesterol należy do steroidów, podobnie jak kortykosteroidy, ale nie wiem jak działa!!!!!

Awatar użytkownika
urmajo
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1909
Rejestracja: 08 mar 2007, 17:00

29 lis 2007, 23:34

Jak tam dziewczyny Wasza walka z AZS?

Ja cały czas walczę. Moja mała mimo, że ma prawie 9 miesięcy je tylko sinlac, kleik ryżowy, jabłka ( tylko z Hippa), marchewkę ( też Hipp) i indyka ( z gerbera ). Pije soczek jabłkowy i z czystej marchwi ( Hipp ). Próbuję wprowadzać jej inne rzeczy. Pomijając to, że nic nie chce jeść, bo jej nie smakuje to na dodatek uczula ją ziemniak, gruszka. Nie chce jeść gotowanych przeze mnie warzyw, a wybór słoików bez ziemniaka jest praktycznie żaden. :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: Czasem wyć mi się chce.... Jestem skazana na karmienie piersią, bo ona nie za bardzo lubi pic z butelki. Jak wypije w ciągu całego dnia 60 ml soku, to dużo. Nawet jak ściągnę mleko i podaję przez butelkę to wypija max 40 ml i to w dwóch ratach :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

30 lis 2007, 21:42

urmajo biedulki witajcie w klubie :( u nas też uczulenie na ziemniaka :ico_placzek:
Ola do tej pory jadła sinlaca, jabłko ją uczuliło, ale to gerberowskie, spróbuję teraz hippa, dynię, marchew, brokuła. nie chce nic jesć przyrządzonego przeze mnie :ico_placzek: a ze słoiczkami bez ziemniak tak jak mówisz, cięzko :ico_placzek:

Awatar użytkownika
urmajo
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1909
Rejestracja: 08 mar 2007, 17:00

30 lis 2007, 22:39

Delicja koniecznie spróbuj jabłko z Hippa, bo Majke to gerberowskie też uczuliło. A Hipowskie nie :-D :-D :-D

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość