emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

14 lis 2011, 10:29

witajcie

melduje sie w domku

nocka tylko czesciowo przespana, bo P w pracy byl, dzieci spaly ze mna
Marcel zarazil Antoninke katarem :ico_noniewiem:
Marcel kaszlal - chyba od kataru, budzil nas, potem to samo Tosia, plakalam nie mogla oddychac i jesc, zwymiotowala 2 razy mleko jak sie napila :ico_olaboga:
zaraz wypije 2 kawe bo padam :ico_spanko: :ico_spanko: :ico_spanko:

czytalam Was po lebkach, przepraszam

Aniu fajne zdjecia :ico_brawa_01:

Murchinson dziekuje za przekazanie wiadomosci, czekamy na zdjecia z chrzcin

Markotka pani dermatolog stwierdzila, ze skora skazowa, dala protopic i kazala natluszczac, za miesiac do kontroli, wtedy wiecej popytam, bo teraz mlody juz szalal, rozpraszal, czekalismy troche na wizyte :ico_olaboga:

Koroneczka super, ze juz niedlugo sie wprowadzacie :ico_brawa_01:
Antosia siedzi podobnie jak Maksio, dopoi jej cos z boku nie zainteesuje to jest ok :ico_oczko:

P gdzies pojechal, zaraz przyjedzie jego kuzynka na kawke

ale zimno u nas brrrr

mysle co na obiad

milego dnia

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

14 lis 2011, 10:54

witam

emilia7895, współczuję nocki,zdróka dla dzieciaczków :ico_sorki: :ico_sorki:

u nas nocka w miarę dobrze,mała się obudziła przed 4 na jedzonko i potem jeszcze z godzinę leżała i gadała :ico_sorki: ale pospały dzieci do 8.45 :ico_brawa_01:

na razie nie wiem co robić :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

14 lis 2011, 11:03

cześć :-)

u nas nocka ok, ale nic więcej nie piszę, bo zawsze jak Krzysia pochwalę, to później jest obrót o 180stopni :ico_oczko: wczoraj poszedł spać wyjątkowo wcześnie, bo o 18:30, ale tylko dlatego, że po południu nie mógł usnąć, męczył się ponad godzinę, to wzięłam go wykąpałam, nakarmiłam i poszedł spać na noc.
Jak mąż wczoraj dzwonił, to dałam Krzysiowi telefon do ucha, mąż do niego gadał, a młody śmiał się w głos :ico_haha_01: w pierwszej chwili zamarł w bezruchu jak usłyszał go w słuchawce a później już tylko się śmiał :-D

Emilia a wcześniej Marcel miał skazę? Zdrówka dla dzieciaczków :ico_sorki:

NOWA domyślam się, że ciężko jest oduczyć Liwię nocnego wstawania :ico_sorki: już mniej się budzi? Zdrówka dla dziewczynek :ico_sorki:

O, młody już oczy trze, idę go zaraz położyć :-) siedzi w bujaczku i właśnie udało mu się sięgnąć do stópek, ale ma radochę :-D

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

14 lis 2011, 11:04

Hejka!

Zimnica straszna, uhhh aż się nie chce wychodzić :ico_sorki:
Maksiol śpi, ma straszną chrypę :ico_olaboga: ale nie wiem czy to jakaś infekcja czy coś, ale nic poza tym mu nie dolega, jest uśmiechnięty radosny, nie ma katarku ani kaszlu. Może to od tego, że od jakiegoś czasu ma manie kwiczenia, na wszystko kwiczy, może sobie zdarł gardziołko po prostu :-)

Aniu, ładnie pospałyście :ico_brawa_01: my to do 7 max i pobudka :-)

Emilia, zdrówka dla dzieciaczków :ico_sorki:

Co na obiad?

Miłego dnia

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

14 lis 2011, 11:06

na obiad jakaś zupa-jak zwykle gdy nie ma męża :ico_oczko:

[ Dodano: 14-11-2011, 10:07 ]
od jakiegoś czasu ma manie kwiczenia
skąd ja to znam :ico_oczko: sprawdź buźkę czy pleśniawek nie ma, wtedy dzieci mają często chrypkę

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

14 lis 2011, 11:09

Jak mąż wczoraj dzwonił, to dałam Krzysiowi telefon do ucha, mąż do niego gadał, a młody śmiał się w głos :ico_haha_01: w pierwszej chwili zamarł w bezruchu jak usłyszał go w słuchawce a później już tylko się śmiał :-D
heehhe Tosia czasem "gada" z moja mama, tez najpierw zastuga w bezruchu, potem obraca glowke i szuka kto to mowi :-D
Emilia a wcześniej Marcel miał skazę? Zdrówka dla dzieciaczków :ico_sorki:
wiesz co mial robione juz 2 razy testy i nie wyszlo ze uczulone na nabial :ico_noniewiem: jak spytalam czy to mozliwe mowila ze nie musi sie to ze soba wiazac :ico_noniewiem:
to jest jedyna dermatlozka u nas, chyba musialabym popytac o kogos innego w poznaniu :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

14 lis 2011, 11:15

Jak mąż wczoraj dzwonił, to dałam Krzysiowi telefon do ucha, mąż do niego gadał, a młody śmiał się w głos :ico_haha_01: w pierwszej chwili zamarł w bezruchu jak usłyszał go w słuchawce a później już tylko się śmiał :-D
Maksio też tak reaguje :-) w ogóle to uwielbia telefon
sprawdź buźkę czy pleśniawek nie ma, wtedy dzieci mają często chrypkę
O dzięki, sprawdzę jak wstanie :ico_sorki:
chyba musialabym popytac o kogos innego w poznaniu :ico_noniewiem:
Zawsze lepiej zasięgnąć opinii innego lekarza!

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

14 lis 2011, 11:33

markotka, to faktycznie lepiej nie chwal Krzysia :ico_oczko:
Jak mąż wczoraj dzwonił, to dałam Krzysiowi telefon do ucha, mąż do niego gadał, a młody śmiał się w głos :ico_haha_01: w pierwszej chwili zamarł w bezruchu jak usłyszał go w słuchawce a później już tylko się śmiał :-D
cieszył się jak tatę usłyszał :ico_brawa_01:
Co na obiad?
mielone z ziemniaczkami
heehhe Tosia czasem "gada" z moja mama, tez najpierw zastuga w bezruchu, potem obraca glowke i szuka kto to mowi :-D
fajnie :ico_brawa_01:

emilia7895, to teraz Marcelowi nie dajesz nabiału?

[ Dodano: 14-11-2011, 10:39 ]
Milenka właśnie zasypia :-)

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

14 lis 2011, 12:10

Hej,
my w domu, młody 2 drzemkę ucina :-D Obiadu nie robię bo mam od mamy-kotlety z pieczarkami albo pieczone udka kurczaka (zależy na co będzie miał ochotę mój D).
Młody zachwycony moim siostrzeńcem-wpatrzony w niego jak w obrazek, starszy pęka z dumy, że może pokazywać młodszemu pociągi a ten się chichra.
Zdrówka dla wszystkich chorujących.
Tosia, plakalam nie mogla oddychac i jesc, zwymiotowala 2 razy mleko jak sie napila :ico_olaboga:
To przez katar, Mateusz też nam tak kiedyś zwymiotował-tak mocno 3xw ciągu 1 godziny że aż dzwoniliśmy do lekarza. AZS nie musi być połączone ze skazą białkową ale pamiętam że kiedyś pisałaś że Marcel miał ciemieniuchę w brwiach i jak Ty odstawiłaś nabiał to wszystko zeszło. Może spróbuj mu odstawić trochę nabiału i zobaczysz czy to to. Z testami na alergię na mleko jest tak, że robi się badanie na 1-2 białka których jest najwięcej w mleku, a mleko to kilka różnych złożonych białek. W czasie trawienia te białka ulegają rozpadowi na mniejsze białka, które też mogą uczulać. Dlatego w testach (szczególnie tych z krwi) nic nie wychodzi a dziecko może mieć uczulenie na białko mleka krowiego. Z azs jest tak, że bardzo często nie można postawić dokładnej diagnozy co jest jego przycyzną.
Jak mąż wczoraj dzwonił, to dałam Krzysiowi telefon do ucha, mąż do niego gadał, a młody śmiał się w głos :ico_haha_01: w pierwszej chwili zamarł w bezruchu jak usłyszał go w słuchawce a później już tylko się śmiał :-D
heehhe Tosia czasem "gada" z moja mama, tez najpierw zastuga w bezruchu, potem obraca glowke i szuka kto to mowi :-D
U nas tak samo, na koniec Mati próbuje zjeść telefon :ico_oczko:
Koroneczka super, że niedługo się wprowadzacie do nowego domku. Mateusz miał taką fazę, że wydawał takie dźwięki jakby był ochrypnięty ale szybko mu przeszło. Teraz etap śpiewania. Co do siadania to siedzi tak jak Maksio i Tosia do momentu jak nie zacznie sięgać po zabawkę leżącą z boku.
Mateusz od Murchinson tez ma jeszcze z tym problem,
Problem był ale odkąd jesteśmy na ha to go nie ma :ico_brawa_01: Teraz jeśli uleje to tak niewiele że nawet ciężko nazwać to ulaniem-ja mam wrażenie, że wypluwa resztkę którą przetrzymał w ustach albo jak po jedzeniu odwróci się na brzuszek.
Aniu jak Milka? Moim zdaniem te często kupy to od zębów.
Patrycja u Krzysia ulewanie zaczęło się jak przeszliśmy na pepti, z czasem coraz mocniej. Zdarza się, że uleje jeszcze w trakcie jedzenia, a później 2-3h po jedzeniu, po jednym posiłku potrafi mu się kilka razy cofać. Teraz zaczęło mu się cofać też po obiadkach i sokach, nie tylko po mleku. Śpi na poduszce klin-zapobiega ulewaniu, po jedzeniu trzymam go zawsze do odbicia. Dostaje syrop przeciwrefluksowy-Gastrotuss a i tak ulewa :ico_noniewiem: widzę, że po jedzeniu czasem go męczy, a jak uleje to od razu ulga.
U nas było dokładnie tak samo. Na gastro miał uczulenie więc był kleik albo kaszka jak zagęstnik (nutrition też mieliśmy ale jakoś nie pomagał). Owszem po mleku przez jakiś czas nie było wtedy ulewania ale zaczął ulewać po wodzie. Potem ulewał po wszystkim więc kazali nam sypać więcej kaszki/kleiku-pomagało na 2-3 dni i znowu więc błędne koło. Im więcej miał sypane zagęstnika tym bardziej później ulewał.
Co do karmienia przez mamę to moja mnie nie mogła karmić na samym początku, potem jak już nie chciałam jej mleka więc humana w pewexie była kupowana.

Obiecane zdjęcia z chrzcin:
Ostatnio zmieniony 14 mar 2012, 13:19 przez Murchinson, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

14 lis 2011, 12:15

Murchinson, superaśne zdjęcia :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 14-11-2011, 11:19 ]
Co do siadania to siedzi tak jak Maksio i Tosia do momentu jak nie zacznie sięgać po zabawkę leżącą z boku.
I też mu się podoba ta pozycja? maksio uwielbia siedzieć , widzi wszystko dookoła i jest zachwycony.

A teraz już śpi 1,5h- dawno mi tyle nie pospał w dzień :ico_brawa_01: a Tu zakupy trzeba zrobić

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość