Awatar użytkownika
Ewka_82
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5490
Rejestracja: 29 mar 2007, 20:20

17 lut 2010, 18:36

nerowercia, mojemu nic nie ma, a jak juz widzi lyzeczke to trzesie sie caly, macha raczkami i nozkami tak sie cieszy, za zaczynalam pomalutku i male ilosci i jak widzialam ze nic mu nie ma to dawalam wiecej :-)

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

18 lut 2010, 10:33

matikasia, to nie sa plesniawki, plesniawki na pewno bys rozpoznala bo u mnie Nathan mial i nie idzie tego niezauwazyc

sorki ze tak nic nie odpisalam, ale wczoraj cala 3 dzieci miala biegunke, masakra , dzis przeszlo, za to Nathan naciagniete miesnie karku ma, a do lekarza dopiero na 14 , wiec lezy nieruchomo i tu ciagle jecz\y bo go bolo, a ja z Mią na rekach
Maz z Milanem na dalszych tych testach ktore mu robia

Awatar użytkownika
Ewka_82
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5490
Rejestracja: 29 mar 2007, 20:20

18 lut 2010, 10:58

matikasia, moj mlody tez ma takie podniebienie, dzieci bardzo czesto maja je takie jasniutkie. A plesniawki juz mielismy i wygladaja jak male pecherzyki bielutkie w srodku. Takze nie masz sie czym martwic :-)

siunia, biedne dzieciatka, moze jakis wirus je dopadl :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: to niezly sajgon mieliscie wczoraj.
I daj nam znac jak tam po testach :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

18 lut 2010, 11:21

nerowercia twoja mała na cycu jest to jeszcze poczekaj z wprowadzaniem nowego jedzonka, bo dzieciom na modyfikowanym wprowadza się po 4 miesiący a cycowym po 6

Ewka a dlaczego podajesz juz zupkę? To zalecenie pediatry?

My w poniedziałek bylismy na pierwszej rehabilitacji. Cąłkiem fajnie było. Tzn na poczatku młody ostro płakał bo nie dospał, a drugie pół godziny jak już było po diagozie to się zuper bawił. Ehhh ale diagnoza no szok :ico_olaboga: pluję sobie w brodę, że od poczatku młodego jakoś nie stymulowąłam, bo teraz mamy dużo do nadrobienia. Jak wróciliśmy to normalnie załamana byłam, zwłaszcza,z ę wiem, ze małego troszeczkę znaidbuję, bo muszę jeszcze Kubie czas poświęcić i mieszkanie ogarnąć :ico_noniewiem: mój mąz stwierdził,z e dziewczyna musiała wynaleźć tyle problemów, żebym miała z czym przychodzić i bulić kolejną kasę, ale poczytałam w książce Zawitkowskiego i faktycznie pokrywa się to z tym co ona mówiła, troche jesteśmy do tyłu. Wiem, ze sie wyróna szybciutko jak będziemy ćwiczyć, a nawet przegoni jeszcze te normy, bo tak to zwykle po rehabilitacjach bywa ale jednak mogłam temu zapobiec gdymy się trochę bardzij przyłożyła :ico_wstydzioch:

matikasia super, ze udało ci sie schudnąć!! :ico_brawa_01: jak Ci sie to udąło?? U? mnie waga stoi w miejscu jak się pilnuję, jak tylko pozwolę sobie na coś słodkiego to natychmiast idzie w górę :ico_olaboga:

A ja mam popsutego kompa dlatego rzadko zaglądam

Awatar użytkownika
Ewka_82
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5490
Rejestracja: 29 mar 2007, 20:20

18 lut 2010, 12:00

kilolek, nie zalecenie pediatry, jadl najpierw jabuszko, potem marchewke a przedwczoraj dalam mu juz zupke jarzynkowa ze sloiczka, nic mu nie ma, smakuje mu wiec nie widze przeciwskazan zeby dawac, a we wtorek bylismy na szczepieniu i lekarka mowila tylko zeby sie wstrzymac z brokulkim i szpinakiem jeszcze z 2 tyg i do 6 mca nie dawac selerka bo bardzo uczula.

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

18 lut 2010, 15:12

Ewcia ale jakoś szybko kazali mu coś dawać do jedzonka. Ledwo 3 miesiące skończył. Z drugiej strony skoro mu nic nie jest i nadal pije mleczko, to czemu nie.
Ja dziś kupiłam małej już na zaś i też jej chyba podam za jakieś 2-3 tygodnie słoiczek jabłuszko z marchewką, soczek taki zagęszczony i 3 kaszki z puszką gratis z bananem i maliną. Wszystko od 4 miesiąca. Chciałabym by jadła tą kaszkę łyżeczką przed spacerkiem bo tak zawsze się budzi głodna jak jesteśmy na mieście.

Ja dziś byłam u lekarza. Faktycznie to nie pleśniawki, więc wycieczka na darmo, ale tylko się cieszyć, bo wiadomo, to jest zawsze jakiś problem, gdyby były. Lekarka powiedziała,że może faktycznie zaczął się proces wychodzenia ząbków i dlatego mała czasem taka niespokojna jest. A ta biała kropka na dziąsełku jak nie zniknie mam przyjść do kontroli.

Potem pojechaliśmy do kauflandu, ale dziś już wzięłam 60 ml mojego odciągniętego mleczka du butelki i chwała temu pomysłowi. nasze sklepy są totalnie nieprzystosowane do karminie piersią. Nawet ławeczki nie było, to co w kiblu miałam karmić?? a tak stanęłam sobie z boczku w sklepie z ubraniami. Wypiła i za 10 minut usnęła, więc zakupy udane. Byłam sama z nią z i z Matim więc jak by się darła strasznie bym się umęczyła. Zresztą ona też.
Kupiłam dziś cały stos rzeczy z błonnikiem. Wydałam z 50 zł. Muszę tak jeść bo mama potworne zaparcia. Ale to wszystko kosztuje...

Kilolek schudłam i owszem od porodu 20 kg, ale kochana tak dobrze nie jest, pozostało mi te ostatnie paskudne 10 kg, a mój brzuch to katastrofa. Zawsze myślę, by wkleić Wam fotkę, bo każdy pociesza na pewno nie jest tak źle, ale owszem jest i to bardzo i po prostu się wstydzę...
A te 20 zeszło samo jakoś. Nie jem tłustego, smażonego, czekolady, ze słodyczy tylko biszkopty i herbatniki oraz domowe ciasto. Od miesiąca ćwiczę, ale niedługo. Robię około 50 brzuszków i czekam aż przyślą moje książki od jogi:)wtedy to będę lasencja:)

Wczoraj poszliśmy sobie z Matim na miasto na 2 godzinki. Milenka już ładnie pije z butelki, więc została z tatusiem. Kozaków nie kupiłam, bo już wszystko z przecen przebrane. Kupiłam za to tuniczkę na ramiączka, taką do golfu, bluzeczkę cienką taką luźną ze ściągaczem na dole maskującą okropny brzuchol i jeansy, bo tam już za bardzo miałam guziki przeszyte.

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

18 lut 2010, 20:35

Ewka_82, w tym wprowadzaniu jedzenia chodzi o to ze im pozniej sie wprowadza stale posilki , tym dzieci sa mniej narazone na alergie w przyszlosci
Ale jak to sie ma do dzieci butelkowych to nie mam pojecia.

No i tak z Nathanem - zapalenie wezłow chlonnych

A z Milanem , psycholog zauwazyla poprawe w akcentowaniu zdan to najprawdopodobniej przez to ze ostatnio na badaniu sluchu wyjeli mu duzo wosku z uszu
Po drugie Milan mowi niewyraznie najprawdopodobniej przez ta wode za bebenkami w uszach, poniewaz nie sluszy wszystkich sylab i nie jest w satnie ich dlatego wymowic
Kazala sie nastawic ze jak bedzie po operacji to mozemy od razu zauwazyc lepsza wymowe.
A kolejne zalecenia porocz testow to dostaniemy skierowanie jeszcze raz na EEG tym razem 24 godzinne , ponewaz od uzrodzenia zrywa sie w nocy z krzykiem, a jak sie budzil czaszem nie szlog go uspokoic 2 godziny
Oprocz tego ma miec rezonans
i Testy alergiczne
Wiec jeszcze dlugo droga przed nami , ale wazne ze caly czas dzialaja i staraja sie rozwiazac problemy

matikasia, a na zaparcia nie chcesz sprobowac activie?? ona na prawde dobrze dziala
U mnie do schudniecia zostalo jakie 7-6 kg, wiec jestem na dobrej drodze , no ale jem wszytsko :ico_oczko:

kilolek, a czemu chodzisz na rehabilitacje ?? bo ja jakos w tyle

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

18 lut 2010, 22:14

Siunia, ale się macie z synkiem. Oby wszystko dobrze się skończyło!!
Na mnie activia raczej nie działa, chyba że bym ją połączyła z całą resztą;) dziś już kupiłam sobie jogurty naturalne, otręby, płatki, musli.

Awatar użytkownika
nerowercia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2009, 13:43

19 lut 2010, 14:34

Nas znów zasypało Od wczoraj większe pół metra śniegu doszło normalnie ręce się uginają. Już myślałam że powoli się to skończy a tu jeszcze więcej tego doszło. JUŻ MAM DOSYC TEJ ZIMY :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:

A miałam się pytac dziewczyny jak tam z waszymi okresami-już przyszły czy jeszcze nie. U mnie jeszcze cisza i tak dziś właśnie mi się o tym przypomniało i się zastanawiam kiedy do mnie :ico_noniewiem: przyjdzie. :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

No a z malutką już można powiedziec że jest dużo lepiej już nie gorączkuje- nadal przyjmujemy antybiotyki jeszcze przez 4 dni. No i jesteśmy uwięzione w domu od tygodnia nigdzie nie byłyśmy -przez to wszystko można dostac szału całymi dniami ciągle to samo-już się to nudzi. Wczoraj jak mąż z pracy wrócił to poszłam odśnieżac by się wyżyc.Wróciłam cała mokra i spocona-ale za to troszkę kalorii się straciło a przydałoby się o wiele więcej, chociaż brzucha już tak nie widac-tylko pod spodem ta okropna skóra została to na dodatek nonono i to w niej siedzi całe 10kg do zgubienia. :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
mikusia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1161
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:10

19 lut 2010, 14:56

Witajcie
umnie chorobsko :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:
Zuzia jest znow chora masakra ma taki okropny kaszel ze az sie dusi biedulka :ico_olaboga: :ico_olaboga: bylam z nia i z Wiki dzis u lekarza z Wiki juz troche lepiej ale do konca ma brac antybiotyk bo tez kaszle okropnie
ale najgorsze ze malutka sie zarazila :ico_placzek: biedna teraz spi i co chwilka budzi sie z placzem bo kaszel ja meczy
dostalismy antybiotyk Augumentin bo ma mocno czerwone gardelko i zmiany na oskrzelach kupilam tez prebiotyk zeny ja wzmocnic
ach nic mi sie niechce zalamka normalnie bedziemy siedziec teraz wdomu caly tydzien
masakra a za dwa tyg mamy chrzcinki :ico_olaboga:
musze isc jeszcze do spowiedzi tylko ciekawe kiedy? :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

pogoda unas oki plusowa tem,snieg niepada tylko taka chlapa sie robi :ico_zly: :ico_zly:

jeszcze tylko miesiac i pozbede sie tych zebow co mam do wyrwania bo juz niedaje rady :ico_placzek: :ico_placzek:

pytalam dzis pediatry czemu Zuzka niechce trzymac glowki jak lezy na brzuszku to mowi ze widocznie jej niewygodnie bo widzi ze mocno trzyma glowke i sie prezy az
takze z napieciem miesni wszystko oki
i mowi ze niema sie czym martwic
zreszta jak pamietam Wiki tez nielubiala lezec na brzuszku zaraz plakala :ico_placzek:

matikasiato niesa plesniawki
moja ma juz od dwoch miesiecy i niemoge ich wyleczyc :ico_placzek:
:ico_zly:
masakra teraz tymbardziej ze byla niedawno chora i teraz znow i jeszcze antybiotyk co sprzyja rozwojowi plesniawek
takze znow nystatyna masakra kiedy my sie tego wyzbedziemy :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

fajnie ze zakupki sie udaly i ze Milenka juz z butelki chetnie pije ty mozesz twedy wyjsc spokojnie :-D :ico_brawa_01:

siunia ojej zdrowka dla dzieciaczkow
ale Mia chyab zdrowa co?
ona fajniutka taka pyzunia :ico_brawa_01:
no i dobrze ze z MIalnem juz sa poprawy bedzie dobrze zobaczysz
A miałam się pytac dziewczyny jak tam z waszymi okresami-już przyszły czy jeszcze nie
umnie jeszcze nie i nawet niechce zeby tak szybko przyszedl :ico_oczko:

super ze goraczka juz minela i z malutka juz lepiej :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

jestem ciekawa co powie ortopeda bo mamy wizyte na 02.marca mam nadzieje ze bedzie poprawa i neitrzeba bedzie pieluchowac :ico_sorki:

Ewka82mialam pytac bo widzialam na n-k zdjecia Pawelka on jest poprostu boski ma przesliczne oczeta no i te rzesy :ico_oczko: :-D
no wracajac do pytania
widzialam ze kapiesz juz Pawelka w wannie i ze uzywasz takiej gabeczki ja sie zastanawiam nad kupnem takich wlasnie gabek i chcialam zapytac czy sa dobre jak ci sie je uzywa
bo bede musiala tez Zuzke zaczac kapac w wannie bo sie tak wygina mi w wannience i prostuje ze ciezko mi ja wykapac :ico_olaboga:
i pytam jak ta gabka sie sprawuje w uzytku
bylabym wdzieczna za info

w sobote chce na allegro powystawiac ciuszki po Zuzce niebede tego trzymac bo niemam gdzie apo drugie zawsze jakis grosz wpadnie
maz ma konto takze mi pomoze
nigdy tego nierobilam ale kiedys musi byc ten pierwszy raz hehe

ide robic obiadek
Wiki zazyczyla sobie nalesniki
do pozniej papa

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość