elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

07 lut 2012, 00:06

Martalka, mi to nawet health visitor powiedziała, by takie dodatki jak CHB czy nawet CTC na siebie mieć, że to lepiej.

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

07 lut 2012, 00:08

a ja nigdy HV nie widziałam na oczy :D

Ula, czy Wiktor ma red book???

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

07 lut 2012, 00:14

Ulenka,o widzisz,w tej ksiazece co w ciazy daja informacyjnej tez pewnie pisze...

martalka,powaznie HV jeszcze nie poznalas wazej?oj to cos balagan maja w przychodni moze?my w sumie naszej tez nie znamy zabardzo,tzn jak maya miala 3 mce to sie przeprowadzilismy do innego miasta..do 8mca jezdzilismy do starej hv a nowa powitala nas jak tylko zarejestrowalismy sie w nowej przychodni,bo to potem i szczepienia trzeba bylo na nowym miejscu robic...no ale przyszla raz z ulotkami,byla doslownie 10 min i szczerze?nawet nie wiem jak sie nazywa :ico_noniewiem: ..nieraz trzeba w dokumentach podac imie i nazwisko a my zawsze w kropce wtedy...

ja wprawdzie nie Ulenka a moja maya ma red book :ico_haha_01: ...cos pomoc?

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

07 lut 2012, 00:44

pytam o red book, bo moje dzieci w PL urodzone i byłam pewna, że dostaną tutaj jakąś książeczkę, a tu ani HV-ki nie ma ani książeczek.
Szczepienia jakieś powinny mieć:
milena na 13 mcy
Damian na 3lata 4 mce
A ja nic nie wiem. :ico_oczko:
W przychodni faktycznie jakieś niemoty.

Umówiłam milenę na zeszły pon na szczepienie (ma zaległe na 18 mcy wg polskiego kalendarza), ale tutaj takiego szczepienia nie ma :ico_haha_01: a mnie zapisali :ico_brawa_01:
Odwolałam, bo mała się rozchorowała, więc tymczasowo problem z głowy.
Poza tym ma jeszcze zaległą z 13 mca MMR, ale ja tej to nie chcę.
Nie mam nawet z kim porozmawiać na temat tych szczepień.

Pytałam o Wiktora Uli, bo oni przyjechali do UK rok przed nami, i ciekawam czy red book dostali :-)


Słuchajcie, ja jeszcze w ciąży, ale już poważnie myślę o antykoncepcji.
Macie może osobiście, czy znacie kogoś kto ma implant anty????

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

07 lut 2012, 00:52

Martalka,,mam znajoma ktora przyjechala z roczniakiem tutaj i hv zweryfikowala im szczepienia,ustawila co i na kiedy jeszcze im przyslugiwalo :ico_noniewiem: ta sama tez kobieta ma implanta,daaawno z nia o tym nie gadalam ...pamietam tylko ze bardzo ja bolala reka,ponad miesiac odczuwala dyskomfort choc absolutnie nie powinna...ale zdaje sie ze nadal ma....mam tez znajoma ktorej implant nie podpasowal,ciagle plamila..miesiacami bez przerwy,dostala zdaje sie na to dodatkowe tabletki wyregulowujace ale implant wyjela w efekcie...sama mam jedynie male doswiadczenie z tabletkami dla karmiacych,nic innego nie znam z wlasnego doswiadczenia :ico_noniewiem:
a co do szczepien to na 13 mcy jest MMR wlasnie i cos jeszcze chyba,jutro sprawdze a ksiazeczce :ico_oczko: no i to ostatnie to tez MMR i nie wiem czy nie ostatnie pneumokoki?czy meningo?tez sprawdze...moja maya miala to ostatnie w czerwcu zeszlego roku....i teraz spokoj na dluugi czas z tym wszystkim

Ulenka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2555
Rejestracja: 31 sty 2009, 20:04

07 lut 2012, 00:53

Marta no ubieglas mnie bo przyszlam o ten implant wlasnie pytac :ico_haha_01:

o szczepienia ze ja o tym ni epomyslalm, tu wogle ktos mnie poinformuje jak nadejdzie czas szczepien czy jak to sie odbywa :ico_szoking: ?

[ Dodano: 06-02-2012, 23:58 ]
Glizdunia moje dziecko w pl urodzone


rany Marta a co to kurna jest red book? :ico_szoking:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

07 lut 2012, 00:58

Macie może osobiście, czy znacie kogoś kto ma implant anty????
nie mam osobiscie, ale kilka kolezanek miało i szybko z tego zrezygnowały, złe samopoczucie, kręcenie w głowie, napady ciepła, spadek libido do - 10. My zdecydowaliśmy sie na wazektomię - znaczy wybralismy a maż zdecydował i za tydzień ma zabieg. Wiecej dzieci nie planujemy wiec uważamy to za słuszne, oczywiście z wielkim szokiem się spotkalismy ze strony znajomych, bo "jak można sobie dac przy jajach gmerać" grrrr nie czaję takiego podejścia, a my kobiety to musimy dawac sobie gmerać przy kontrolach, porodach itp. No ale ja mówię, że taką formę antykoncepcji wybraliśmy i nikogo do niej nie namawiam, bo kazdy ma swój rozum i nie komentuję czyjejś metody wiec dlaczego ktoś komentuje naszą? No ale niestety ludzie myślą, że facetowi sie jajka ucina, jak kotom.:):):):)

Ulenka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2555
Rejestracja: 31 sty 2009, 20:04

07 lut 2012, 01:01

HV nie bylo u mnie ale ja 10m dni temu przychodnie zmieniala wiec moze jeszcze jest czas

[ Dodano: 07-02-2012, 00:03 ]
elibell w sumie racja to wasza decyzja, widzisz ja dzieci tez wiecej nie planuje ale moj maz na taki zabieg by sie nie zgodzil bo on nadal liczy ze moze jednak mnie namowi :ico_szoking:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

07 lut 2012, 01:06

w naszej sytuacji byłaby to IDEALNA metoda. :ico_brawa_01:


Ula red book, to książeczka zdrowia tutejsza.
Właśnie chyba o szczepienia trzeba samemu się upomnieć.

wiem, że w 13 mcu powinna być 3 cia dawka Meningo, ale Milenia nie miała 2 pierwszych, więc to nie dla nas.

W PL jest tylko jednak dawka MMR, więc D miał, i więcej też nie chcę mu dawać.
No i chyba po 3 r.ż inaczej niż w PL podaje się błonicę/tężec/krztusiec. W PL to chyba jest w 5 rku życia.

Interesuje mnie brakująca milenie ostatnia dawka Infanrix IPV HIB.

Pneumo też jakoś któremuś przypadało wg NHS, ale tez któraś kolejna dawka, więc bez sensu.
Patrzyłam na stronie NHS.

Chaos, prawda?
A HV jak nie było, tak nie ma (a list że niebawem dotrze dostałam w październiku!!!) :ico_oczko:



elibell, nie powiem, niesamowicie "optymistyczne" wieści o implancie. M się ucieszy złwaszcza z tego libido -10 :ico_olaboga:

[ Dodano: 07-02-2012, 00:07 ]
idę, bo głowa mnie boli, katar leci... niedobrze!!

Ulenka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2555
Rejestracja: 31 sty 2009, 20:04

08 lut 2012, 11:26

Marta u mnie na starym domy HV byla bez zapowiedzi, a poniewaz mnie nie zastala zostawila nr i kartke z prosba o kontakt, tyle ze ja nie zadzwonilam

co do libido malo to chyba tez kwestia tego jak na kogo hormony dzialaja, bo ja dobrze zawsze znosilam hormony choc male libido mialam wiec implant pewnie dzialalby na mnie podobnie a skoro i tak biore tabsy ktore obnizaja mi libido tez to i implant moglabym pewnie zaryzykowac

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość