Gosia B.
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 01 cze 2010, 14:54

16 cze 2010, 15:01

zubelek podziwiam za wytrwałość w mieszkaniu za granicą :-D bo ja osobiście Irlandii mam serdecznie dosyć. jedyne co mają to kasę i nic więcej.gdyby nie to, że znaleźliśmy fajnego polskiego lekarza to na pewno byśmy się tam nie zaczęli starać o bobasa. no ale on sam mnie uprzedził, że tam jest tragedia :ico_haha_01: w Polsce oczywiście też są lekarze, którzy nie powinni nimi być - o czym się wczoraj przekonałam hehe no ale mimo wszystko opieka i tak dużo lepsza. ja się w każdym razie czuje tu dużo spokojniejsza w razie pojawienia się jakichkolwiek problemów (które mam nadzieję się nie pojawią)

żołądek nadal dokucza. dobrze, że pogoda fajna to sobie pojadę trochę na działeczkę posiedzieć i sprawdzę czy teściu skosił trawkę :-D położyłabym się spać ale jak teraz pośpie to nocka będzie z głowy...

herbaciana
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 703
Rejestracja: 27 sie 2009, 23:29

16 cze 2010, 17:21

na żołądek picie glutków siemienia lnianego pomaga :)

Awatar użytkownika
aniaj84
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2186
Rejestracja: 11 lip 2008, 21:34

16 cze 2010, 19:04

mi siemie lniane kojarzy sie tylko z moja babcią :ico_haha_01: :ico_haha_01:
ona to pije na jelita chyba czy cos podobnego :ico_noniewiem: :ico_haha_01:
a ja juz sie wykompałam i młodego też
mąż pojechał do fryzjera
a ja najchetniej to bym poszła juz do łóżka :ico_noniewiem:
spać mi sie juz chce
wczoraj prawie zasnęłam z młodym jak go usypiałam
a dzisiaj to chyba czułam ruchy mojego bąbelka
tzn sama nie wiem jak to określić
ale brzuch napiął mi sie w jednym miejscu i był taki twardawy
jak położyłam ręke to normalnie tak górka była
i stwierdziłam że moja dzidzia nieźle tam w brzuszku sobie bryka :ico_brawa_01: :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

16 cze 2010, 23:23

Gosia B., No tak służba zdrowia nie jest za dokładna,chociaż co do dzieci to nie narzekam,Zuzia jest chora,mamy na nią status dziecka niepełnosprawnego i opiekują się nią tu dobrze :ico_sorki: Poza tym nam się tu nawet podoba,choć wiadomo żeby realia były inne wolelibyśmy mieszkać w polsce.bo co tu najbardziej dokucza to brak rodziny i przyjaciół.Ale właśnie kupiliśmy dom i mam nadzieję,że będzie dobrze,jak nie będzie gorzej to już sukces :-D

aniaj84, ja własnie też czuję ruchy,normalne przesuwania,przeciągania...z dnia na dzień bardziej wyczuwam.Wcześnie jeszcze więc muszę się bardzo wsłuchać.Nawet przed chwilą czułam,mam nadzieję,że jutro to potwierdzą :ico_sorki:

dobrej nocy i do jutra :ico_oczko:

herbaciana
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 703
Rejestracja: 27 sie 2009, 23:29

17 cze 2010, 10:20

Witam słonecznie z :ico_kawa:

Gosia B.
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 01 cze 2010, 14:54

17 cze 2010, 11:13

słoneczko za oknem więc przyjemnie się wstaje :-D dobrze jednak, że nie ma takich upałów jak tydzień temu bo to chwilami było nie do wytrzymania. siedzę i leniuchuję bo nie mam co robić hehe wszyscy się śmieją, że też by chcieli mieć taki problem, żeby szukać sobie zajęcia na siłe :-D
co do ruchów maleństwa to nie mam pojęcia czy coś czuje czy nie. pierwsza ciąża i nie wiem co się odczuwa :ico_puknij: czasami coś mnie zakuje, czasami zaboli ale czy to maleństwo czy nie to niestety nie wiem :-)

herbaciana
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 703
Rejestracja: 27 sie 2009, 23:29

17 cze 2010, 11:51

Bardzo szczupłe kobiety mogą poczuć ruchy dziecka wcześniej, ale w 11 tygodniu tak jak Zubelek? To mało prawdopodobne.Aniu nie gniewaj się i nie miej mi za złe,ale może to twoje kiszeczki?
Najczęściej pierwsze ruchy czuje się pomiędzy 16 a 20 tygodniem ciąży, ale zdarza się że kobiety czują ruchy już w 15 tygodniu.
Pierworódki później czują ruchy, bo nie potrafią ich rozpoznać więc Gosiu nie przejmuj się tym skarbie,przyjdzie taki czas,że poczujesz kopniaczka i będziesz wiedziała,że TO JEST TO
Ja czasami czuję świdrowanie wieczorem,kiedy nie śpię,tak ok.22.Ale czy to Gabryś nie wiem...

Gosia B.
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 01 cze 2010, 14:54

17 cze 2010, 12:01

ja to nawet zaczęłam się zastanawiać kiedy będę mogla posłuchać serduszka maluszka stetoskopem :-D wiem, że narazie jest na to za wcześnie, ale może za kilka tygodni się uda :ico_haha_02: choć nie u każdego przez zwykły stetoskop słychać - się okaże.
no a co do ruchów to jestem bardzo ciekawa jakie to uczucie :ico_haha_01: muszę dzisiaj wejśc na wagę i zobaczyć ile mi przybyło znowu ale strach się bać hehe to też dla mnie nowość bo raczej należałam do osób, na które rozmiar 36 czasami bywał za duży a teraz zacznie się robić ze mnie kulka :-D mam tylko nadzieję, że po ciąży stracę zbędne kilogramy bo odchudzać to się nie potrafię - słodyczy i pysznego jedzonka nigdy sobie nie odmawiam :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

17 cze 2010, 18:25

witam :ico_haha_02:
moja dzidzia żyje i ma się dobrze,ruchy mam i własnie przy usg maleństwo kopało i machało rączkami,nawet mąż sie wzruszył,własnie moja tłumaczka pytała położnej czy to nie dziwne że czuję od 10 tygodnia (że może ciąża starsza) ale podczas usg brzuch się normalnie poruszył,położna się zaśmiała i mówi,że nie dziwne nie :ico_haha_01:
Fakt w pierwszej ciąży ok 20t się czuje ja miałam w 16 tygodniu pierwsze ruchy a w 2 ciąży miałam w 14.Teraz jak i położna wyczuła to jestem pewna,z resztą wieczorem wczoraj tak mocno poczułam,że się uspokoiłam przed tym usg i dziś się potwierdziło :ico_brawa_01: jestem mega szczęśliwa :ico_brawa_01:

Gosia B.
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 01 cze 2010, 14:54

17 cze 2010, 19:11

no widzisz zubelek - niepotrzebnie się martwiłaś. wszystko musi być ok. ja też mam nadzieję, że moje maleństwo miewa się równie dobrze :ico_haha_01: brzuszek się wybija :-)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość