Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

20 lis 2008, 13:21

antynorma, no 3 dzieciaczkow to i rzeczy wiecej :-) ale fajnie ze masz juz taka gromadke. A mozna wiedziec ile masz lat??

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

20 lis 2008, 13:26

betka a jak Ty masz na imię? Pewnie pisałaś ale musiałam przegapić :ico_wstydzioch:

antynorma
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 372
Rejestracja: 15 paź 2008, 16:16

20 lis 2008, 13:29

Chyba jestem sporo starsza od was......33 hihihih
Stara i doswiadczona matka ze mnie :-D :-D :-D :-D

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

20 lis 2008, 13:37

antynorma doświadczona napewno ale z tą starą to przesadziłaś. Masz dopiero 33 lata i już trójeczkę dzieciaczków :ico_brawa_01: Ja jestem dużo młodsza bo w lutym kończę 24 lata. Ale nie wiem czy do 33 roku życia się wyrobię z planem posiadania trójki dzieci :ico_oczko:

antynorma
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 372
Rejestracja: 15 paź 2008, 16:16

20 lis 2008, 13:44

Motylku, dlaczego masz sie nie wyrobic?? Ja byłam starsza od ciebie jak rodziłam pierwsze dziecko....A potem poszło z gorki :-D :-D :-D
Tak wiec nic straconego...

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

20 lis 2008, 13:47

antynorma tylko jak będziemy chciali mieć więcej dzieci to przydałoby się mieszkanko zmienić bo na 37 metrach nie wyobrażam sobie mieć więcej jak jedno. Ale masz rację jak sobie to przemyślałam to jest całkiem możliwe że się wyrobię. A jaka różnica jest po między Twoimi dziećmi?

antynorma
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 372
Rejestracja: 15 paź 2008, 16:16

20 lis 2008, 13:55

Miedzy pierwszym a drugim jest ponad 3 lata, a miedzy drugim a trzecim niecałe 3.

Mysle sobie ze to dobra roznica :-D :-D

Motylku - to jest tak, jak sie ma troje dzieci, ze jest sie na wielkim wielkim luzaku. Naprawde. Oczywiscie zdarzają sie sytuacje ze jest mi trudną z całym towarzystwem, ale sama widze ze jest we mnie bardzo duzo spokoju. Wiec jednak doswiadczenie robi swoje.
Wczoraj podczas karmienia malutkiej, pomagałam wyjsc z wanny sredniemu, i generalnie w ogóle mi nie przeszkadzało wykonywanie tych dwoch czynnosci na raz :-D :-D :-D :-D

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

20 lis 2008, 14:16

antynorma masz rację doświadczenie robi swoje :-) Wiele razy słyszałam podobne opinie do Twojej na temat posiadania więcej niż jednego dziecka i nigdy nie rozumiałam oco do końca chodzi. Mówiły że łatwiej jest im teraz niż na początku z jednym i że mają więcej czasu. Chyba dlatego że mają doświadczenie i lepiej organizują sobie czas...

Znalazłam na jednej stronce informacje o przyśpieszaniu porodu :ico_oczko:

"Czy uprawianie seksu przyspiesza poród?

Aktywność seksualna, szczególnie pieszczoty piersi, uwalnia oksytocynę – hormon wywołujący i podtrzymujący akcję porodową.
Męskie nasienie zawiera prostaglandyny, które przyspieszają „dojrzewanie” i rozwieranie szyjki macicy. Ale przy prawidłowo rozwijającej się ciąży, na takie ilości prostaglandyny, jakie są w spermie, szyjka staje się wrażliwa dopiero po 38 tygodniu ciąży.

3 – 4 tygodnie przed wyznaczonym terminem porodu orgazm może wywołać skurcze przepowiadające, zwane skurczami Braxtona-Hocksa, które mogą trwać nawet do 30 min. Nie są one jednak w stanie wywołać akcji porodowej. Cześć ginekologów uważa, ze stosunek płciowy może pomóc w rozpoczęciu porodu przy ciąży przenoszonej."

To z tej stronki http://www.ebrzuszek.pl/index.php?optio ... &Itemid=79

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

20 lis 2008, 14:26

Wczoraj podczas karmienia malutkiej, pomagałam wyjsc z wanny sredniemu,
:ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: dla mnie narazie niewyobrazalne to jest. Ale wielkie brawa dla ciebie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
A z tym wiekiem to lekko przesadzilas. Ja w marcu skoncze 25 i jak bede miala 33 to tez juz bym chciala miec trojeczke :ico_brawa_01: A pracowalas pomiedzy przyjsciami na swiat kolejnych dzieci czy w domku caly czas?? Ja bym chciala cos znalezc... Bo zawsze grosz wiecej to juz cos.

Motylek22, Beata jestem :-) stad tez betka - tak mowia na mnie :-) bo akurat BEATA mi sie w ogole nie podoba!!! Kto wymyslil to imie?? Wiem ze moj brat chcial Beatke (mial jakas w przedszkolu kolezanke o tym imieniu) i tak zostala Beatka... Zobaczymy czy moj Synek kiedys bedzie nazekac na imie... :-) Choc chlopcy raczej nie narzekaja :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
37 metrow to rezcywiscie nie duzo, ale... Juz kiedys pisalam ze mam rodzinke ktora mieszkala w kawalerce cale zycie - 5 osob. Jest ich juz 4 bo jeden sie ozenil, ale dwojka dzieci ktore jeszcze sa w domu to 18 latka i 20 latek. Takze wszystko mozna zrobic!!! :ico_brawa_01: a z tej rodzinki mozna brac przyklad. Wszyscy ze soba zyja bardzo dobrze!!! Maja ze soba swietny kontakt i nigdy nie slyszalam od "dzieci" ze chcieliby gdzies indziej mieszkac. Ciocia czasem narzekala, wiadomo mama i chcialaby wiecej miejsca dla swoich dzieci....

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

20 lis 2008, 14:31

#ania# domyslam sie co musiałąs przezywac jak dziecko nie bardzo do piersi sie lgneło. W szpitalu na sali poporodowej to tylko ja miałąm to szczescie ze Filip odrazu wiedział co robic :-) inne dziewczynny tez miały problemy z karmieniem i nawet same połozne poleciły im kupienie kaputrków. Tak wiec doceniam bardzo to ze moj mały potrafi ssac :-D
betka nie zazdroszcze czekania na porod, ale badz dzielna juz niedługo powinno byc po wszystkim :-D
Motylek22, przypominasz mi mnie :-D tez juz szukalam roznych sposobów na przyspieszenie porodu :-D niestety sie nie udało, moze u ciebie bedzie lepiej :ico_oczko:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość