Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

25 lis 2008, 11:57

blumek, ale ci fajnie ze tak to wspominasz :-) ale pewnie kazda z nas mimo cierpien jak zobaczy juz dzieciatko to :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: wszystkie cierpienia ida w dal :ico_brawa_01:

Motylek22, ciesze sie ze wszystko ok. A jak KTG ci sie podoba?? :ico_brawa_01: fajnie tak posluchac jak to malenkie serduszko bije :ico_brawa_01: U Juniora wczoraj tak dobrze przylozono ten sprzet ze slychac bylo na maxa!!! :ico_brawa_01: tak glosno glosno - az sie z mezem smialismy :ico_brawa_01:
Dobrze ze nie zostawili cie w szpitalu!!! Skoro wszystko ok to bez sensu tam lezec. Ale zeby w domu tez za dlugo nie byc!!! :ico_sorki: w tym tygodniu dobrze by bylo zebysmy juz tulily nasze dziubaski, przytulaly te sliczne dupcie i calowaly raczki, policzki i brzuszki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: JUZ SIE NIE MOGE DOCZEKAC!!!!!

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

25 lis 2008, 12:10

betka Ktg mi się podobało tylko niestety mój mężulek musiał zostać na korytarzu :ico_placzek: bo w sali są trzy stanowiska i były tam też inne kobiety i nie pozwolili mu wejść :ico_noniewiem:
Filipkowi też serduszko głośno biło ale byłam bardzo skupiona na ruchach bo na początku nie było ich wcale i lekarka już mnie pytała cały czas czy w domu dobrze się rusza i w jakiej pozycji najlepiej ale wkońcu zaczoł troszkę podrygiwać. Ale to zwyczajnie nie była jego pora bo przeważnie budzi się ok 6 a potem ok 10 a to było o 8.30 więc poprostu sobie smacznie spał. Mam nadzieję że w tym tygodniu wszystkie będziemy już tuliły swoje maleństwa :ico_brawa_01:

Ciekawe co u popcoyo :ico_noniewiem: coś się nie odzywa :ico_nienie:

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

25 lis 2008, 12:22

Motylek22 pisze:tylko niestety mój mężulek musiał zostać na korytarzu :ico_placzek: bo w sali są trzy stanowiska i były tam też inne kobiety i nie pozwolili mu wejść :ico_noniewiem:
przeciez kobietki tylko brzuszek maja odsloniety - wiec dziwne ze nie wpuszczaja. U nas jest kilka gabinetow na izbie przyjec wiec pojedynczo sie wchodzi, Maz wchodzi ze mna na KTG a potem zostaje na wizycie albo idziemy do innego gabinetu do lekarza. Takze razem chodzimy. Jak bylismy pierwszy raz to sie troche bal ze go wygonia z KTG ale normalnie wszedl i byl ze mna (jezcze pytania zadawal poloznej) a do gabinetu jak wchodzilam na wizyte lekarska to sie zapytal mojego lekarza czy moze wejsc, a ona powiedzial "ja nie mam nic do ukrycia" i sie usmechnal. Takze bylismy razem.
Ale moze pacjentki u ciebie w szpitalu kiedys sie skarzyly i dlatego teraz samej trzeba byc. Ale jeszcze posluchacie razem serducha :ico_brawa_01: w dniu porodu :ico_brawa_01: takze juz niedlugo :ico_brawa_01:
A jak ty jestes przygotowana do porodu?? Tzn twoj organizm?? Mowil ci cos lekarz czy nic??

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

25 lis 2008, 12:39

betka nic mi nie mówiła bo mnie nie badała wcale :ico_noniewiem: Miałam tylko KTG a potem krótką rozmowę z lekarzem i to wszystko. :ico_noniewiem: A ciebie za każdym razem badają?

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

25 lis 2008, 12:47

Motylek22, tak. Sprawdzal czy sie skraca szyjka czy miekka czy co tam. Na poczatku mowil ze twarda i zamknieta a na ostatniej wizycie mowil ze od ostatniego razu roznica jest i ze juz niedlugo. Tak sie smialismy nawet ze cos nie chce wychodzic, a on powiedzial ze jedna kobieta zachodzi w ciaze np. w 14 dniu a inna dopiero w 20 wiec juz jest 6 dni roznicy - czyli 6 dni po 40 tygodniu. U nas wszystkie pacjentki sa badane. Bo zazwyczaj KTG robione jest w jednym gabinecie i tylko pacjentka wchodzi, wychodzi i nastepna, a potem czeka sie az lekarz wezwie tam gdzie przyjmuje i z nim sie rozmawia. Oglada wynik KTG a potem bada i ewentualnie USG robi (jesli konieczne). Ale moze u cibeie wszystko ok i dlatego tylko KTG. Choc u nas tez dobrze wszystko.
Aha Emilka zapomnialam wam napisac, ze ostatnio czytalam o tych bakteriach (nie wiem czy takie same jak ty masz czy inne) ale PAMIETAJCIE O TYM ANTYBIOTYKU!!! bo roznie moze byc. Czytalam ostatnio na tt o jakiejs sytuacji ze cos sie dzialo z malenstwem nieciekawie, bo nie podali zadych lekow od razu. :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

25 lis 2008, 12:57

betka ciekawe czemu mnie nie zbadali :ico_noniewiem: ale w tym gabinecie nie było na to warunków bo tak jak pisałam były tam 3 łużka do KTG i lekarz też tam przychodził oglądać zapis.

A jeśli chodzi o tego paciorkowca z grupy B to wiem że jest bardzo niebezpieczny dla dziecka może wywoływać poważne choroby np. sepsę i dlatego tak się tym martwiłam ale już powiedziałam mojemu mężusiowi że będzie musiał przypilnować aby Filipek odrazu po porodzie dostał antybiotyk a ja przed porodem.

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

25 lis 2008, 13:11

Motylek22 pisze:będzie musiał przypilnować aby Filipek odrazu po porodzie dostał antybiotyk a ja przed porodem.
koniecznie!!! :569: :569: :569: :569: :569: :569: :569: :569: :ico_nerwusek:
Nie wiem czemu cie nie badal lekarz - a tylko gabinet z KTG jest?? czy jest tez normalny do badan??
A ten wirus ma jakas lacinska nazwe - bo ja tez mialam jakies bakterie - ale po wynikach nie bylam juz na wizycie i nie wiem co to :ico_olaboga: ale jak czytalam w necie to ponoc jakies zwykle ktore podczas ciazy lapia nas i znikaja (podobno nie grozne) ale...

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

25 lis 2008, 13:19

Ten wirus nazywa się Streptococcus agalactiae a ja mam jeszcze Escherichia coli obie kolonie są nieliczne ale są.

betka pisze: a tylko gabinet z KTG jest?? czy jest tez normalny do badan??

Ten gabinet był tylko z KTG ale tam jest pełno gabinetów z USG i inne, więc ewentualnie by mnie przyjeli w innym. No ale skoro mnie nie badali to widocznie nie było takiej potrzeby, może jakbym miała skurcze czy coś to wtedy by mnie zbadali aKTG nie wykazało skurczy choć ja je czułam.

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

25 lis 2008, 13:24

Motylek22 pisze:KTG nie wykazało skurczy choć ja je czułam.
u mnie tez nie wykazywalo skurczy. Dopiero wczoraj pokazal sie jeden na wykresie. WWyrazie bylo go widac. Bo te procenty byly zawsze na okolo od 6 do 20% a wczoraj mialam skurcz ktory wykazalo i bylo 60% takze amplituda poszla w gore wyraznie. A innych skurczy nie wykazywalo :ico_noniewiem: nie wiem czemu. Moze u was badaja jak z KTG cos nie tak wychodzi, albo jak juz sie jest kilka dni po terminie... Nie wiem. Ale chyba nie ma sie czym martwic. Bo KTG to KTG - czarno na bialym, a badanie to badanie...

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

25 lis 2008, 13:30

betka pisze:Ale chyba nie ma sie czym martwic. Bo KTG to KTG - czarno na bialym, a badanie to badanie...


Dokładnie :-) A jeśli chodzi o skurcze to chyba zapisują się te mocniejsze a te przepowiadaające. Tak mi się wydaje :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-11-25, 12:32 ]
A Ty kiedy masz kolejne KTG?

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], maximllCeap i 1 gość