szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Lato i Jesień 2011

19 gru 2012, 15:47

mi powiedziala, ze w takim razie w styczniu powinna mowic dwu wyrazowao np mamo chodz, mamo daj, albo ja chce itp..
Wiesz co ja może i nie jestem ekspertem ale kurcze takie najbardziej gadatliwe to chyba jest tylko dziecko martaraz o ie nie pomyliłam. A reszta no jakoś pewno do przodu bardzo nie jest ale wydaje mi się że dobrze się rozwijają.Moja tez jakoś baaardzo dużo nie mówi ale dla mnie to co napisałaś że już powinna mówić dwuwyrazowe to jest szok bo mnie się wydaje że za dużo ta babka wymaga .A ciebie tylko straszy .
za dwa tygodnie minie rok od operacji...
Kurcze a mnie się wydawało że to jakoś niecałe pół roku temu było.
a co do gadania to ja słysząłam ze u chłopców to normalne ze później mówią
Jak dla mnie kolejny mit.
Ja zdecydowałam się na bycie nianią:)
Ja jakiś czas temu też dałam ogłoszenie ale ja mieszkam w małej miejscowości więc ciężko będzie cokolwiek znaleźć.Ale tez bym taka prace chciała bo dziećmi lubię się zajmować, mała by miała towarzystwo, ja bym coś zarobiła a przy okazji nie musiałabym małej zostawić nikomu.
Wrzucę parę foteczek :-D
Noo pięknie pięknie ;)

Co do przygotowań świątecznych to domek ,drzwi i inne tego typu rzeczy wystrojone.Mała choineczka wystrojona a duża żywa jutro lub w piątek zostanie ubrana. Ciasteczka już w tamtym tyg popiekłam Lilci. P dziś pojechał do miasta na zakupy .
Jeszcze nie wiem jaką sałatkę zrobimy.Mąż na pewno będzie robił flaczki.

Dobra zmykam bo obiad mi sie przypala.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

Re: Lato i Jesień 2011

19 gru 2012, 16:21

hej dziewczynki, a ja sie nie martwię mową u mojego dziecka, jedno wczesniej drugie póxnej, do tego u nas kilka jezyków wiec to też powoduje opóźnienia. Młody rozwija sie prawidłowo a gadac zacznie tak samo jak zaczoł chodzic. Najwazniejsze, ze super sobie radzi, rozumie bardzo dużo aż czasem sie dziwie, ostatnio miałam zły dzien i troszke pokrzykiwałam z newrwów, a młody cwaniak co??? Zatyka uszy i sie ze mnie smieje hahahah

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

Re: Lato i Jesień 2011

19 gru 2012, 17:46

Ja już po rozmowie,rozmawiałam z panią psycholog i od 27 grudnia zaczyna "prace" z olkiem :) jestem zadowolona,wydaje się kompetentną osobą :)

elibel każde dziecko rozwija się swym własnym tempem,i ja także nie przykładam wagi do tego czy moja młoda mówi zdaniami czy tylko pojedyńcze słowa,dla mnie jest i tak bardzo inteligentną małą dziewuszką :-)

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

Re: Lato i Jesień 2011

19 gru 2012, 23:12

Hihi, no to olewamy zbiorowo panią logopedkę :ico_haha_01:

Macie rację, nie ma się co martwić.
Zuzia jak nie gadała to nie gadała, a jak zaczęla to pala non stop i buźka jej się nie zamyka :ico_haha_01:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Lato i Jesień 2011

20 gru 2012, 10:45

Młody rozwija sie prawidłowo a gadac zacznie tak samo jak zaczoł chodzic.
Dokładnie .
Ja nie przywiązuję tez jakoś do tego wagi co robi a czego nie .Co inne robią a moja nie .
Wiem że gdy nadejdzie jej czas to zacznie to robić a na siłę nic nie zrobię i nie mam nawet zamiaru .
dla mnie jest i tak bardzo inteligentną małą dziewuszką :-)
Juz kiedyś chyba to pisałam że dla nas matek choćby nie wiem co robiły ub nie robiły nasze dzieci to i tak będą najmądrzejsze,najukochańsze i tego się trzymam.

Ja mam takie zdanie jak napisałam ale są wśród mnie osoby które właśnie gadają ooo popatrz a moja to już w tym wieku robiła to i to ,a mówiła to i to a twoja nie. No i co z tego. Wkurza mnie to.

Wczoraj byłam na wizycie u Gina.Wyniki mam ok i mam czekać aż organizm sam się zacznie oczyszczać. Na 6 stycznia mam wizytę i zobaczy czy się oczyściło a jeśli nie to podejmie jakieś kroki.
Nie zapytałam czy ja mogę się coś napić w święta czy sylwestra %%%

Domek już posprzątałam,obiad zrobiony i zaraz idziemy na spacer i może jakąś kawkę do kogoś.

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

Re: Lato i Jesień 2011

20 gru 2012, 12:35

martasz super, że się zdecydowałaś być nianią, to fajne zajęcie, tak jak szkieletorek napisała, że przynajmniej nie trzeba nikomu oddawać własnego dziecka. We Francji też będę się opiekować czyimś maluszkiem.

Co do rozmawiania dzieci to macie rację! Każde dziecko inne, każde inaczej się rozwija. Mój Alan nie mówi tak dużo jak ja w jego wieku według mojej mamy, ale na przykład ma kolegę, który w lutym będzie miał dwa lata to on prawie nic nie mówi, pokazuje tylko to co chce i jakieś tam pojedyncze słowa, ale dzieciak jest niesamowity pod innymi względami. Na każdego przyjdzie pora i jak dla mnie to "durne" jest ustalenia z góry, że w tym i w tym czasie musi robić to i tamto... a to dlatego, że potem matka nie potrzebnie się martwi, a dla dziecka według mnie to obniża samoocenę, bo zbyt dużo się od niego wymaga, ponad jego siły i możliwości. Ja rozumiem, że gdyby dziecko miało 3-4latka i nic nie mówiło, to wtedy trzeba szukać pomocy u logopedów i innych specjalistów, ale u dzieci w takim wieku jak nasze to naprawdę te granice są mocno ruchome. Znam na przykład chłopaka, który miał 7lat i tak mało mówił, że nauczycielka nie mogła go zrozumieć (uczyłam się z nim). A teraz? Teraz jest po wyższych studniach i na niezłym stanowisku... więc naprawdę nie przesadzajmy z tymi umiejętnościami
Ostatnio zmieniony 20 gru 2012, 12:43 przez nina0226, łącznie zmieniany 2 razy.

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

Re: Lato i Jesień 2011

20 gru 2012, 12:37

nina to ta szczepionka skojarzona bedzie..mi beda dzwonic z przychodni jak bede sie miala z Kala zglosic, ale nawet z tego co piszesz to jest tydz poslizgu..nie wiem czy to jest az taka znaczaca roznica w czasie, zebys musiala sie martwic jakimis odczynami poszczepiennymi :ico_noniewiem:
pisałam już, że różnica między ustalonym terminem a terminem naszego wyjazdu jest 2tygodnie, a według lekarza to duża różnica. Nie wiem zresztą, ja nie jestem lekarzem i się na tym nie znam, jutro się dowiem wszystkiego. Szczerze mówiąc średnio mi się chce gadać z tą babką od szczepień, bo ona jest gburowata ... no ale cóż mus to mus

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

Re: Lato i Jesień 2011

20 gru 2012, 12:47


Domek już posprzątałam,obiad zrobiony i zaraz idziemy na spacer i może jakąś kawkę do kogoś.
wpadaj do mnie na kawkę, będzie wesoło jak Lili dołączy do moich dwóch rozrabiaków :ico_brawa_01:

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

Re: Lato i Jesień 2011

20 gru 2012, 22:49

hej laski
ja na razie poki dziewczynki sie kapia wkleje pare naszych foteczek
izus ta pierwsza prosze podmien te zdjecia kali na pierwszej stronce

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i nawet jedno ze mna sie trafilo
Obrazek
a to moja starsza corcia
Obrazek

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

Re: Lato i Jesień 2011

20 gru 2012, 23:06

wiecie co ja tez z leksza zlewam pania logopedke, bo nei widze wielkich problemow u Kali z mowa i wiadomo, ze co umie jedno nie musi w tym samym czasie umiec drugie, ale sa pewne normy, w ktorych wg pani logopedki Kala sie nie miesci i najbardziej wkurza mnie to ze ona te swoje opieni wypisuje w tych papierach roznych i za pare lat, gdzies ktos moze wyczytac, ze Kala tam miala jakies problemy a tego bym nie chciala..no nie wiem, moze mam taki schiz na tym punkcie :ico_noniewiem:

a nina, to tego szczepienia szybciej nie mozna, a pozniej?
kiedys ze szczepienie Kali mialam odwlekane o m-c, czy dwa i moglo byc, albo jak dzieci sa chore..to czemu nie moze byc troche szybciej?
no, ale jak chcesz dla swietego spokoju to co ci zostaje?albo poczekac do szczepienia i pojechac pozniej, albo przyjechac pozniej drugi raz, lbo zrobic szczepienie we Francji, tylko kto wie na co tam szczepia?!?

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość