Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

08 sie 2008, 20:09

Cześć dziewczynki :-)
Ula już wykąpana, dzisiaj tatuś daje jej kaszkę... widzę, że już zasypia.
Miałam z nią dzisiaj ciężki dzień i ciężką noc, obudziła się bardzo wcześnie w złym humorze i popłakiwała, jak nigdy była marudna. Nie wiem co jej było, może to kolejne ząbki dają o sobie znać, może to nocna wichura jej przeszkadzała.... :ico_noniewiem:

Widzę, że dzisiaj wypadkowy dzień.... dobrze, że i Majce i Amelce nie stało się nic złego... jeszcze nie raz nabiją sobie guza. Norbert, to pewnie się bardziej przestraszył niż go bolało ;-) Ale wiadomo, że mama to zaraz się przejmuje... ja mam dokładnie tak samo.

Klaudia, ja nie mam konkretnego planu żywieniowego. Rano Ula dostaje cyca, ile chce i kiedy chce, zależy o której zrobi pobudkę, czasem je co 3 godziny, a czasem częściej, około 11.30-12.00 dostaje zupkę, nieraz zjada całą miseczkę, a nieraz tylko pół, później znów cycuś i około 15-16 jabłuszko i inne owocki. Po kąpieli dostaje butlę kaszki (około 250-300ml) i zasypia, a w nocy znowu cycuś :-) W między czasie daję Jej też herbatkę, którą lubi i ostatnio dużo pije.

CleoShe pisze:robicie maluchom jakies kisiele czy inne takie deserki? :ico_noniewiem:


Kisieli jeszcze nie robiłam, na razie tarte jabłuszko, czasem z bananem, lub malinami. Ula je uwielbia :-)

CleoShe pisze:jeszcze jedno pytanie mi sie przypomnialo - Wasze dzieci jak spia w lozeczku tez sie tak przekrecaja? Tzn. Norberta zawsze klade wiadomo.. wzdluz :ico_haha_01: Ale on jak spi to sie tak wierci ze glowa poduwa sie pod sama gore i jeszcze uklada sie w poprzek..

Ulek robi dokładnie tak samo :-)

mz74 pisze:mamy juz 2 zabki na dole.... :-D

Gratulacje dla Pawełka :ico_brawa_01:

Asikk pisze:a dzisiaj go ważyłam i waży 10,800kg :ico_szoking:

Wow, to kawałek klocuszka kochanego masz w domku :-)

Uciekam posiedzieć trochę z mężulkiem moim kochanym, stęskniłam się za Nim.

Spokojnej nocki.

mariola
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1805
Rejestracja: 29 sie 2007, 21:50

08 sie 2008, 21:46

Asikk pisze:a ubranka też kupuje na 80cm, bo na 74cm są już przyciasne w kroku (body), a dzisiaj go ważyłam i waży 10,800kg :ico_szoking:
no to prawie raz tyle co Amelka.Mój mąż był dzisiaj z dziecmi na spacerze bardzo msalo z nimi wychodzi wiec dla mnie to swieto.Prawie co dochodzili do domu to taki wiatr sie zerwal ze Julce kask spadł no i zachwilke niezła ulewa ale miał szczęscie.Ubral Amelke sam i powiem wam ze nawet fajnie jak na faceta tylko bluzke jej tak smiesznie do spodni wlozyl ze miala spodnie pod same cycusie i tak smiesznie to wygladalo.

[ Dodano: 2008-08-09, 07:51 ]
witam chwaliłam i dzisiaj pobudka o 7;40.pogoda u nas beznadziejna pada.Stawiam z okazji soboty :ico_kawa: :ico_tort:

Awatar użytkownika
marcia_pod
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1476
Rejestracja: 26 cze 2007, 20:46

09 sie 2008, 10:40

hey dziewczyny!

ale piszecie!!!
skąd macie tyle czasu?
ja ledwo co na kompa sie moge dostać!
Krzysiek juz nie umie długo sam sie bawić chce wstawac i żeby go trzymac , a on wtedy biega nóżkami po podłodze - troche za wczesnie chce chodzic :ico_olaboga:

My tez nie mamy jakiegoś wyczytanego schematu żywienia, choc mamy mniej wiecej pory różnych posiłków!
Krzys w wiekszosci jeszcze piers - właściwie cały czas. tyle że rano jak sie juz troszke pobawi to dostaje kaszkę i potem koło 12 czy 13 obiadek i czasem popołudniu jakis deserek!

nie gotuje mu obiadków jeszcze sama (czasem sie zdaży) bo źle sie gotuje taka strasznie małą ilość a on nie zjada wiele i mi sie nie opłaca, bo potem musze wyrzucać!

dzis znów całkiem sama w domu bo szwagierka z narzeczonym ida na wesele do kuzynki. i my z Krzysiem sami!

pogoda paskudna aż sie nic nie chce!

Krzycho spi teraz - wiec mam pare minut.

dobra musze cos ugotowac dla siebie, ide bo poźniej nic nie zrobie jak on sie obudzi!
pa pa

[ Dodano: 2008-08-09, 10:52 ]
Obrazek

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

09 sie 2008, 11:17

czesc, dziewcyzny :-)

jestem z marcowek 2008 :-) chcialam zapytac, czy kupowalyscie juz krzeselka do karmienia dla sowich pociech? moze podpowiecie, na co powinnam zwrocic uwage, w jakiej cenie sie zmieszcze. MOze polecice Wasze? Proszę pomozcie, bo niedlugo pewnie bedzie trzeba zdecydowac sie na cos :-)

Pozdrawiem Wasze piękne pociechy :-D

Awatar użytkownika
Jola_85
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1029
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:49

09 sie 2008, 12:18

czesc moje kochane...dlugo mnie nie bylo wybaczcie prosze :ico_sorki: :ico_sorki: ,ale ostatnio naprawde nie mam czasu na nic :ico_sorki: ...dzieci zabieraja mi tyle czasu,ze nieraz nie mam nawet czasu cos zjesc,a Julcia zrobila sie taka,ze musze miec oczy,ze tak brzydko powiem w d..pie,do tego Mirek staje na nogi,bierze sie za raczkowanie i ona chce na sile mu w tym pomagac i ostatnio spadl mi przez nia z wersalki na szczescie wszystko dobrze sie skonczylo.Mam nadzieje,ze mnie zrozumiecie-ja do was zagladam i was czytam,ale nie zdaze juz nie raz cos napisac :ico_sorki: .....A wiec przede wszystki stawiamy spoznionego :ico_tort: na 7msc,Mirus wazy 9600g,staje na nogi,uczy sie raczkowac pomału,zebow nadal brak,z jedzeniem klopotow nie ma je wszystko chetnie co mu dam,ubranka nosi na 86-90cm,czasami na 80 zalezy jaka jest rozmiarowka bo z tym roznie...Powklejalyscie cudowne foteczki dzieci,ach wszystkie bym chetnie wysciskala i wycałowala sa takie kochane :-D ,fotki sa na NK wiec wklejac nie bede bo to duzo czasu mi zajmie ktorego nie mam wybaczcie jak jestescie chetne zapraszam do obejrzenia :-) ...W pt bylam na badaniu piersi mam guzka w lewej piersi w kanale mlecznym ale jest to zmiana lagodna jednak postaci stałej i jesli sie powiekszy bedzie wycinane-hmm nie zbyt mile jest to co uslyszalam ale jak to sie mowi nie moge sie zdolowac dla dzieci "zycie jest za krotkie aby pic marne wino" :ico_oczko: ...w poniedzialek ide z Julcia do psychologa ciekawa jestem co powie...Aha bylam z Mirusiem u kardiologa i juz jest wszystko ok dziurka zalepiona i brak przeciekow jestem szczesliwa....Kiedys pisalyscie o danonkach wiec u mnie lekarze mowia zeby dawac jeden kubek na tydz dziecku ktore ukonczylo rok bo maja duze ilosci bialka i dla naszych pociech jest za wczesnie na danonki.....Jesli chodzi o moja wage-bo tez chyba mi sie zdaje ktos pisal-ja waze 60kg,ale najgorzej doluje mnie moj brzuch bo zostal mi zwisajacy i pomarszczony balonik,no ale co zrobic...najwazniejsze cieszyc sie z tego co jest :-D .......To co niewiem co jeszcze napisac wiec narazie uciekam....buziaczki kochane

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

09 sie 2008, 16:15

Ja też przez ostatnie dni nie miałam zbyt wiele czasu bo ten dach stawiamy i tochę pomagam, trochę z Arturem na dworze bo w domu nie chce. Przyszły mi wczoraj te klocki co wam wstawiałam i Arturek chociaż się siadać dłużej nauczyć, znaczy trzymać w tej pozycji i choć nie wie że trzeba jeden w drugi wiadomo wkładać to się nimi bawi, trochę podgryza :-) ale są super bo mają w środku różne zwierzątka i też grzechoczą :ico_haha_02: jakby coś to polecam :ico_oczko: Tyle u nas, ah i jeszcze druga górna jedynka strasznie dokucza jak teraz wychodzi, zasypianie, koszmar normalnie zarówno w dzień jak i w nocy :ico_olaboga:

Teraz dalej, jedzenie (wszystkie godziny około)
8.00 śniadanie (210ml wody+7miarek mleka+5miarek kaszki bezmlecznej)
12.00 obiadek (a to to bardzo różnie, gotuję więc raczej nie określę ilości)
16.00 kisielek (ok. 200ml) lub owocki
20.00 kolacja (210ml wody+4,5miarki mleka+7miarek kaszki mlecznej)
w nocy 210mlwody+7miarek mleka
oczywiście nie zawsze wszystko zjada ale jak mu zrobię mniej i zje wszystko to jest płacz o więcej więc wolę zrobić więcej i mieć pewność że nie jest głodny

no i popisałam, właśnie się obudził a ja już niepamiętam co jeszcze miałam pisać :ico_puknij:

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

09 sie 2008, 20:31

Witajcie kochane.
Ja się dzisiaj wyspałam, bo mężuś rano zabrał dzidziołaka i mogłam sobie dłużej pospać.
Pogody dzisiaj rewelacyjnej nie było, padał deszcz na przemian z słońcem.
Mieliśmy dzisiaj jechać na zakupy do marketu do Kłodzka, ale padł nam akumulator i nici z wyjazdu. Musieliśmy się zadowolić markecikiem Polanickim.
Ula już śpi, nie kąpałam Jej dzisiaj, bo była bardzo marudna i głodna.
Marcia, śliczne zdjęcia Krzysia :-) Przesłodki z Niego chłopaczek :-) Na fotce, gdzie ma otwartą buziolkę, jest baaaaardzo podobny do Ciebie :-)
Anuszka, witaj, ja mam zwykłe dwupoziomowe drewniane krzesełko z miękkim siedzonkiem i jestem bardzo zadowolona. Nie wiem ile kosztowało, bo dostałam na chrzciny :-)
Jola, witaj i zaglądaj jak najczęściej, a guzkiem się nie martw na zapas, to pewnie nic groźnego, pewnie od karmienia się coś zrobiło.

Powiedzcie mi jak podać żółtko, czy surowe do gotującej zupki się daje, czy muszę najpierw ugotować i wtedy do zupki????????
Zmykam na razie.... buziaki :-)

mariola
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1805
Rejestracja: 29 sie 2007, 21:50

09 sie 2008, 21:45

ale malo popisalyscie ja juz po pracy do poniedzialku a w poniedziałek od nowa Dzieciaki spia ja ide sie kapac i tez zmykam lulu...

Awatar użytkownika
iwona83
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6177
Rejestracja: 26 sie 2007, 15:10

09 sie 2008, 21:53

Hello

jaa sie tylko witam Majka juz spi ale jestesmy po dlugim spacerze dzisiaj pirwszy raz kapal ja moj maz bo poszlismy z kolezankami na spacer i on po nas przyjechal tylko ze wszyscy nie zmiescilismy sie do samochodu wiec ja z jedna kolezanka wrocilam autobusem i jak przyszlam do domu to majeczka juz byla okapana

a teraz ide z nimi jeszcze posiedziec bo jutro juz wyjezdzaja

mariola
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1805
Rejestracja: 29 sie 2007, 21:50

10 sie 2008, 08:06

Witam z samego ranka dzisiaj rano maz wlączył sobie radio w komurce i zasypiał no i Amelka przebudziła sie na cyca i juz nie zasneła bo nasłuchgiwała gdzie to gra.Wiec siedzimy sobie teraz mysle ze zaraz sanie to ja tez jeszcze sie poloze.stawiam :ico_tort: :ico_kawa: z okazji niedzieli i9 fajnej pogody.

[ Dodano: 2008-08-10, 08:09 ]
Obrazek
a tu moja corcia sie kapie

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość