Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

03 paź 2011, 13:18

a ja sie cholera tak bałam zjesc cokolwiek podczas karmienia...
i teraz pluje sobie w twarz ,że nie karmier bo ta dieta mnie męczyła ;((
za każdym razem gdy płakała tłumaczyłam to tym ,że cos nie tak zjadłam ;((


czemu tego wczesnije nie napisałyscie;( ale bede pamietała przy drugiiiiim :D

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

03 paź 2011, 13:26

Malinka to Ty przez dietę nie karmisz? ja wcześniej o tym nie wiedziałam, dlatego nic nie pisałam. Mi też wszyscy dookoła mówili, że trzeba stosować dietę i koniec kropka. A jak przeczytałam to w pewnej książce, że to bzdura, to sama nie dowierzałam i pierwszy miesiąc trzymałam się rygorystycznie wszystkiego, ale potem zaczęłam próbować to tego to tamtego i się okazało, że nic małemu nie jest... ooo to co będę sobie odmawiać. Przecież ja przez tą dietę to tak schudłam, że wyglądałam jak kościotrup. Aż lekarka, która przychodziła do Alanka pytała czy ze mną wszystko w porządku. A teraz wróciłam do swojej wagi z przed ciąży i wyglądam super :-)

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

03 paź 2011, 13:40

Chyba masz rację z tym jedzeniem :-) w sobotę zjadłam śledzia i co? i nic ;-) nawet po wasabi nic Antkowi nie było :-) już jem większość rzeczy i jest ok :-) jak dla mnie jedyne co dziecko może mieć to uczulenie dlatego owoce, warzywa testuję systematycznie:-)
malinka to Wy już następne bobo planujecie? :ico_ciezarowka:

ladybird jak dokarmiasz Kalinke na noc to ile jej podajesz i na ile jej to starcza? Pytam,bo muszę zrobić eksperyment,wydaje mi się, że Antoś od 2-3dni nie dojada :-(

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

03 paź 2011, 15:26

cześć laski,
co do tej diety podczas karmienia to ja tam akurat się nie znam, bo nie karmie, ale w szpitalu podawali karmiacym mamom wszystko i one tez wszystko wsuwały bez wyjątków... :ico_szoking:

Malinka ja juz miałam pierwszą @ i była bardzo obfita, w sumie dni bardzo normalnie bo 4 ale juz myślałam ze cos nie halo

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

03 paź 2011, 15:42

beti - ale masz słodziaki z tych chłopaków!!! super są !!! mój starszy ni ewezmi tak małego :-D
co do diet - na poczatku mówi sie , ze by uwazac - ale bardziej chodzi o uczulenia - laktoza , gluten .. one maga wzdymac - u nas tak jest - laktoza - ale juz po woli mleko przetworzone - np. w ciastach jem i jest ok - co do picia sdamego mleka - na razie jeszcze poczekam ..
łaziła 2,5 godziny .. ze starszym, psem i młodeym .. padam - zrobiłam placki zz jabłkami ( na mleku kozim) yhyhh 0 i wyszły rewelacyjne - takie puszyste - mniam! :-D , strszy oglada bajke , mlody spi - zaraz wstanie bedzie karmienie i idziemy na dwór -ładna pogoda - a ma sie popsuc - trza korzystac

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

03 paź 2011, 20:14

beti ale sliczni :ico_brawa_01:
gosia a twoj Bartoszek to do meza podobny co?jakie ma papelki :ico_brawa_01:
martasz u nas butla max do 3 godz, chyba ze twardo spi na dlugim spacerze i potem jeszcze kima w domu to do 4 sie przeciagnie, ale na piersi tez czasem jej sie zdarza przespac 3 godz, ale ona tez nie umi za duzo wypic, ok 80 ml spokojnie, a jak robie butle 120-130 ml to bardzo rzadko do konca wypije, ale sie zdarza :ico_noniewiem:

a i stosowalam ten nutriton, dodalam do 3 butelek i dziecko mialo problemy z brzuszkiem, wiec zaprzestalam, bo przeciez nie bedzie sie meczyc, a to co ulewa to jakos przezyje :ico_noniewiem: ale sprobuje znow za jakis czas moze spokojniej najpierw do 1 porcji i stopniowo to ocenie :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

04 paź 2011, 08:11

nina0226, miałam mało pokarmu bo prawie nic nie jadłam bo wmawiali mi ,że małą przez to brzuch boli i dlatego pokarm mi zanikał bo ja sie stresowałam i jadłam same bezwartosciowe pierdoły... głównie nie karmiłe przez diete ! :ico_zly:
martasz, w przyszłosci, za 2,3 lata :) nie chce zeby Liwka byłą jedynaczką. ;)
beti, ja mam skąpą ale cholernie bolesną.. zwijam sie wrecz, 3 nospy i moge funkcjonowac ;(
ladybird23, Twoja Kalinka jest starsza od mojej... i mi tez ten Nutriton czy jakos tak polecali ale czytałam w necie o nim złą opiniee...
moja tez ulewała i to po wszystkim czego nie zjadła, a teraz posłuchałam mojej mamy i do 120ml Humany dosypuje pół płaskiej łyżeczki kleiku ryżowego, lekko zagęszcza , niuni nic nie jest bo juz wczesniej jadała i było ok...
może jeżeli chcesz to spróbuj, to zwykły kleik ryżowy firmy Nestle (ja mam taki) i pół płaskiej łyżeczki do 120ml , bno moja zjada widzie tyle samo co twoja :)

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

04 paź 2011, 08:51

malinka a co dajesz do herbatki?Kalinka umi wypic z 60 ml ot tak i zaraz pol ulac :ico_noniewiem:
u nas kleik ryzowy stosuje sie zeby dziecko bardziej zasycic niz zeby zapobiec ulewaniu..a najadac sie bardziej nie musi, skoro mleczko jej starcza :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

04 paź 2011, 10:17

ladybird23, do herbatki nic bo rzadko pije, tylko jak ma czkawke i co 3 dni koperek, upałów juz nie ma, czasem podam glukoze jak chce juz jesc a nie wybiła jej godzina:P no to mi wtedy uleje, ale jak uleje po jedzeniu to ze 3 razyt i zaraz głodna, po kleiku nawet troszki nie ulewa.
taka porcja kleiku raczej nie zasyci . bynajmniej liwki ;p czy z kleikiem czy bez to co 3,5 godz je :)

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

04 paź 2011, 10:33

ladybird jak dokarmiasz Kalinke na noc to ile jej podajesz i na ile jej to starcza? Pytam,bo muszę zrobić eksperyment,wydaje mi się, że Antoś od 2-3dni nie dojada :-(
a Ty karmisz butlą nie piersią?

Ja kilka razy podałam małemu butlę z herbatką ale w sumie to nie widzę sensu tego dalej robić, bo i tak jak mu podałam między karmieniami jakieś 50-60mln to po 3,5godzinie normalnie prosił o jedzenie. Czyli tak jak zwykle, więc ta herbatka chyba nic mu nie daje. Ale jak ma czkawkę i się wkurza, to troszkę mu robię, żeby popił.

A u nas nocka ok, chociaż Alanek dwa razy chciał jeść - o 2 i o 5.30, a potem spał jeszcze do 7.30.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość