Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

22 sty 2008, 19:09

Aleksandrowicz, to ja nie wiedziałam, że z braku warzyw można dostać krzywicy :ico_puknij: , to kurcze ja jem malutko warzyw, jedynie ziemniaki, cholender, powinnam być cała pokrzywiona, ehhh te teściowe. Teraz tak, nie dawaj małemu zwykłej herbaty!!!!!!!!!!!!!!!!!!dla takiego maluszka jest niewskazana, polecam wodę przegotowaną, tak tak wodę, jeśli nie z butelki to łyżeczką. Co do tych świństw granulatowych, ja Oli tego nie daję, bo uważam, że to śmieci, moja Olcia pije tylko soczki naturalne, jabłko marchew, itp. a poza tym takie wyszukane ziółka, jak melisa, dzika róża, uczulają!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jak małe zmiany to możesz podać małęmu jakieś warzywko bacznie obserwuj czy się nie zaostrzają, pozdrawiamy!!!!

Awatar użytkownika
beata
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 338
Rejestracja: 14 lis 2007, 13:57

28 sty 2008, 11:38

Aleksandrowicz ja myślę zresztą sama to przerabiałam małemu dziecku nie powinno się podawać żadnych melis dzikich róz i tym podobnych bo one uczulają mój Szymon też miał takie objawy i moja mama ciotka i teściowa tylko mi w głowie mąciły każąc dziecku takie rzeczy dawać sama przegotowana woda lekko posłodzona powinna wystarczyć poza tym nie chcę się mądrzyć ale myśle że podając dziecku coś nowego trzeba je obserwować co najmniej pięć dni a takie szybkie zmiany np oliwek czy mleczek do,ciała albo żywieniowe to też chwole musi się organizm do tego przyzwyczaić moje diecko zanim skończyło rok to wyglądało czasem jak poparzone bo każda nowa rzecz go uczulała płakałam chodziłam do lekarzy aż mi pani alergolog powiedziała że dzici z alergiami wszystko długo przyswajają i czasem trzeba żeby wyskoczyły na skórze jakieś nawet bolące zmiany ażeby lekar mógł osądzić co się dzieje, wiem że to może troche dziwnie brzmi ale ja zaufałam tej lekarce i się ciesze bo wszystkie rady mądrych babć w takich przypadkach nie zdają egzaminu

[ Dodano: 2008-01-28, 10:40 ]
ale literek zjadłam myśle że się da odzczytać

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

28 sty 2008, 17:22

beata twój synek ma teraz 4 lata, mam nadzieję, że alergia dała mu już spokój

[ Dodano: 2008-01-28, 16:25 ]
urmajo wypróbowałam twój sposób ze słoiczkami gerbera, Oli bardzo to smakuje, :ico_brawa_01: jesteś wielka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!dziękuję!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

28 sty 2008, 18:27

hej dziewczyny.
Znów musiałam zaprzestać jedzenia codziennie jogurtu bo mała zaczęła mi ulewać i myślę, że chyba od tego Obrazek

Może raz na tydzień nie zaszkodzi ale nie mam co przesadzać. Ale cieszy mnie to, że ją nie wysypuje. Bo wieczorkiem przed spankiem zjada kaszke z bobovity i nic jej nie jest po niej.

Awatar użytkownika
beata
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 338
Rejestracja: 14 lis 2007, 13:57

29 sty 2008, 12:58

DELICJA mój synek w piątek kończy pięć i właśnie pojawił się nowy problem kupiliśmy wykładzine do jego pokoju i po dwóch dniach jak ją rozłożyliśmy tragedia Szymek cały dosłownie w bąblach okropnych prawdopodobnie ma uczulenie dałam mu leki smaruje skóre troche się zmniejszyły zaczerwienienia ale będziemy musieli iść do alergologa na testy bo dzwoniłam do jego lekarki i nie ma innej rady żeby się dowiedziec od czego to jest,a jego alergia daje o sobie znać co troche jest uczulony na pyłki traw i zbóż sierść kota i psa, ma AZS i po zjedzeniu czekolady i mandarynek szybko ma zmiany na skórze zdążyłam już się nauczyć go obserwować i zazwyczaj wiem po czym co mu sie dzieje

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

29 sty 2008, 16:06

No u nas ulewanie nie było od jogurtów

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

29 sty 2008, 17:58

Beata no to życzę wam, aby ta wredna alergia wreszcie zostawiła w spokoju Szymka, no ale wykładzina nawet uczula :ico_szoking: :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
urmajo
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1909
Rejestracja: 08 mar 2007, 17:00

29 sty 2008, 18:03

Delicja nie ma sprawy , nie ma za co. Cieszę się , że mogłam jakoś pomóc. Polecam się na przyszłość.

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

29 sty 2008, 18:11

Normalnie przerąbene nawet wykładzina może uczulać :ico_szoking: A jakbyście ją wyprali tym odkurzaczem piorącym ???

Awatar użytkownika
beata
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 338
Rejestracja: 14 lis 2007, 13:57

29 sty 2008, 22:51

nie mam pojęcia jutro do lekarza idziemy bo to coś dziwnego się dzieje z tym uczuleniem całe popłudnie był spokój a wieczorem znowu Szymon cały w kropach jeżeli to od wykładziny bo ona jest z wełną to chyba trzeba będzie ją albo wyprać albo zwinąć zobaczymy jutro

[ Dodano: 2008-01-30, 10:49 ]
no i właśnie byłam u alergologa powodem uczulenia jest nieszczęsna wykładzina,i tu wiadomośc dla mam alergików i dzieci z AZS wszystkie wkładziny, dywany chodniczki są najczęstszym powodem uczuleń, przez wiele miesięcy od ich kupna wydzielają szkodliwe substancje zawarte w składnikach produktów z jakich są wyprodukowane i mogą uczulać do tego stopnia że dzieci mogą mieć wysypki, bąble,nawet w skrajnych przypadkach mogą się krztusić więc przed kupnem radze się zastanowić ewentualnie spojrzeć z czego zostały zrobione im więcej wełny tym gorzej, pozostaje mi tylko zwinąć tą wykładzine :ico_placzek:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość