Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

15 kwie 2013, 09:23

Brodzikowa, a ja tylko wspomnę, że gratuluję POŁOWY CIĄŻY!!! Ale uciekło! Jak się czujesz? Dziewczynki potwierdzone już bardziej niż na 75%?

u nas spokojnie.
Właśnie mnie Tomek obkopuje po żebrach z prawej strony. Nieznośnik. Wczoraj pięknie popołudnie spędziliśmy na dworze. Dziś kolor kładziemy drugi raz, dla poprawienia wyglądu, jutro ozdobne pasy na ścianę (jedną na szczęście) i sprzątanie i KONIEC!!!!!!!!
Dobrze, że M. będzie w domu, to mi mam nadzieję w tych porządkach pomoże ;-)

Spokojnego poniedziałku!

zioło, szybkiego dnia w pracy. A na takie L4 ciążowe idziesz w ogóle? masz w planach?

monika, misia, jak się macie?

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

15 kwie 2013, 09:49

Witam w poniedzialek.

U mnie nic sie nie dzieje ciekawego... siedze w domku i leniuchuje z nogami w gorze. maz w pracy 1 zmiane ma... nie mam zadnych planow na dzisiejszy dzien... choc moze wybiore sie po jakies butki zeby miec w czym chodzic przez te ostatnie tyg. i moze zachacze o rossmann zobacze co tam ciekawego w promocji jest. poza tym noc nawet przespana mimo ze wstawalam kilka razy do wc...

tibby super ze remont dobiega konca :-) czekam teraz na foteczki juz jak wszystko bedzie gotowe i dopiete na ostatni guzik pochwali sie swoim pokoikiem :ico_oczko:

mnie tez moj maluch dzis z rana pokopywal. teraz sie troszke uspokoil ale od czasu do czasu da o sobie znac z czego sie bardzo ciesze :-)

wczoraj u tesciowej to dopiero figle odstawial mi w brzuchu moj synus.chyba po tym jak wypilam po obiedzie dwie niepelne lampki koniakowki (bo w takie nalala) wina swojskiego slodkiego czerwonego tak na lepsze krazenie :-) ale szczerze to jeszcze tak pysznego wina to nie pilam w ogole nie bylo czuc ze to wino bo bylo malo procentowe a smakowalo jak jakas oranzada wygazowana :ico_wstydzioch: tak mi smakowalo ze jakbym mogla to chyba cala butelek bym wypila :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
Mróweczka
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1333
Rejestracja: 14 mar 2007, 19:35

Re: wiosna-lato 2013

15 kwie 2013, 11:11

miałam coś napisać ale wyleciało mi z głowy....

pamiętam tylko ze Monika zrobiła coś za co powinnam Ja okrzyczeć! Nie pij alkoholu w ciąży!!! Czy wiesz ze cały alkohol który pijesz przechodzi przez barierę łożyskową i nie ma bezpiecznej ilości alkoholu w ciąży? Ja nawet cukierka z alkoholem bym nie zjadła bo to tak jakbym dala go noworodkowi! bardzo jestem przeciwna, bo alkohol zabija komórki nerwowe u dorosłych a co dopiero u takiej kruszyny!
a GBS(+) miała co 3-cia mniej więcej kobieta jak miałam praktyki na porodowej, wiec to baaaardzo częste jest-najważniejsze żeby przed przejściem dziecka przez kanał rodny dostać antybiotyk.

misia mój mężczyzna tez zagramanica i to od początku mojej ciąży-takie życie, dasz rade Kochana :-)

ktoś tam pisał kiedy jest donoszona ciąża-wiec 38-42 tzn skończone 37 i poniżej 42 :-)

tyle chyba zapamiętałam-a przyznam ze przeczytałam prawie wszystko mimo, ze coś się forum zacina :-D

ja nareszcie wiem kto tam siedzi u mnie...Baśka siedzi i to nie mala bo tydzień temu na USG miała 1700gram, a ja jestem wieeeelkim wielorybem!

A Eryczek mówi, ze bardzo kocha Basie i zawsze Jej daje buziaka jak idzie do przedszkola i się przytula-słodko :-) będzie najlepszym bratem na świecie :-D już nawet pisząc kartkę urodzinowa do kolegi napisał życzy Eryk i Basia z rodzicami:) he

pozdrawiam Was

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

15 kwie 2013, 11:38

Mróweczka, zgadzam się z tobą w kwestii alkoholu. Ja tam też nie tykam, choc nie powiem, że bym się czasem jakiegoś winka czy piwka nie napiła. Oj nie nie nie!
Gratuluję córeczki!!! To będziemy miały dwie Basie na wątku, bo u kaczorka też Basia :-) (zmienili imię ostatnio)

Czekamy spokojnie na wyschnięcie ścian. Druga warstwa koloru położona. Kaloryfer znów biały :-D Teraz powoli czas na porządki.

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

Re: wiosna-lato 2013

15 kwie 2013, 14:12

Witajcie
Ja juz jestem po pracy. Jak mnie zobaczyla kierowniczka to powiedziala, ze wygladam na zmeczona I, ze jestem duza. Zreszta wsystkie dziewczyny nie mogly sie napatrzec
Na moj brzuch. Zalowalam, ze nie zalozylam jakiejs sukienki, no jakos mnie to krepowalo. Poprosilam kierowniczke o rozmowe. Powiedzialam, ze chcialabym pojsc na macierzynski tak szybko jak to bedzie mozliwe (w Anglii nie ma mozliwosci L4, jest macierzynski od 22 tygodnia ciazy, Im wczesniej sie zacznie tym wczesniej sie skonczy). A ona wypalila, ze od jutra. Troche pogadalysmy, ja sie poplakalam. Chyba wolalam sie psychicznie przygotowac, ze pojde na macierzynski za dwa tygodnie. Ciesze sie jednak, ze od jutra, bo po prostu nie czuje sie na silach.
Jejku dziewczyny ja juz na macierzynskim jestem. Czeka mnie placzliwy dzien I sama do konca nie wiem dlaczego. Maz na szczescie ma wolne dzisiaj, to pojdziemy gdzies na spacer I moze uda mi sie ogarnac mysli I oswoic z nowa sytuacja. Zawsze pracowalam I nie mialam chwili dla siebie, a teraz to sie zmieni.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

15 kwie 2013, 19:33

zioło, dobrze, że zdecydowałaś się na ten macierzyński. Sama wiesz, że praca z dziecmi jest męcząca, a jeszcze teraz w naszym stanie, to już w ogóle. Odpoczywaj i nabieraj sił.

My po spacerze.

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

15 kwie 2013, 19:43

Nie pij alkoholu w ciąży!!! Czy wiesz ze cały alkohol który pijesz przechodzi przez barierę łożyskową i nie ma bezpiecznej ilości alkoholu w ciąży? Ja nawet cukierka z alkoholem bym nie zjadła bo to tak jakbym dala go noworodkowi! bardzo jestem przeciwna, bo alkohol zabija komórki nerwowe u dorosłych a co dopiero u takiej kruszyny!
zgadzam sie z Toba ze nie wolno pic alkoholu w ciazy i ja nie pilam przez cala ciaze ale wczoraj ja nie pilam tego wina w nie wiadomo jakiej ilosci tylko odrobine to raz! a dwa moje zdanie jest takie ze jesli kobieta w ciazy ma ochote to nie powinna sobie niczego odmawiac i mi to wszyscy mowili i mowia. Nawet dodam ze moj ginekolog na ktorejs wizycie dal mi pozwolenie na wypicie lampki wina czerwonego od czasu do czasu wiec skoro on mi pozwolil to wczoraj pierwszy raz sobie pozwolilam sprobowac. Ja nie widze w tym nic zlego bo gdybym pila codziennie to owszem a ja raz wypilam i dla mnie to wcale nie jest jakies zle. ja sie nie upilam bo tyle co ja wypilam to nawet nie poczul maly. A po za tym to ja juz nie pije alkoholu 4 lata !!! wiec jak dla mnie takie wino czerwone to tylko dla zdrowotnosci na krazenie dobrze zrobilo.
Ale kazdy ma prawo do swojego pogladu na ten temat :ico_oczko:

Mroweczka Gratuluje corci :ico_brawa_01:

Ja dzisiaj sie wybralam na sklepy i kupilam sobie buty :-D w koncu moje stopy nie gniota sie w butach ktorych dotad chodzilam teraz moge spokojnie nawet w spuchnietych stopach wyjsc na krotki spacer bo nic mnie nie gniecie nie uwiera. buty sa tak lekkie ze czuje jakbym chodzila boso :-D juz je dzis popoludniu wybrobowalam poszlam z mezem na krotki spacer i sa tak miekkie i wygodne ze chce sie w nich ciagle chodzic. jestem z nich bardzo zadowolona i malo zaplacilam za nie bo tylko 28 zl :-D
poza tym jeszcze kupilam dla synka skarpeteczki takie maluskie :-) iiiii odwiedzilam fryzjerke moja i zapisalam sie do niej na czwartek :-) a co ide sobie jakis fryz strzele hehe pewnie nic za specjalnie nie zmienie tylko podetne koncowki i troszke pocieniuje ale zawsze to cos... troche wlosy sie odnowia po zimie i w ogole. a moje wlosy sa troszku zniszczone wiec przyda im sie troche odnowy. wole teraz to zrobic bo obawiam sie ze po porodzie nie znajde predko czasu zeby sie wyrwac do fryzjera. wiec trzeba teraz korzystac poki mozna :-)

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

Re: wiosna-lato 2013

15 kwie 2013, 19:50

Tibby dzieki za slowa otuchy ;) pomalutku sie przyzwyczajam.
Mroweczka slodki Eryczek ;) moj Oli codziennie jak tylko
Mnie przytula to nie zapomina przytulic braciszka w brzuszku. Mowi do braciszka, pyta sie czy bedzie mogl go kolysac... Uwielbiam jak z nim rozmawia. Czasami jak cos ogladamy w domu to podnosi
Mi koszulke I mowi, ze chce zeby dzidzius tez widzial ;)
Czasami sie Obawiam, ze moze byc zazdrosny, ale trzeba myslec pozytywnie.

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

Re: wiosna-lato 2013

15 kwie 2013, 20:14

Monika fajnie, ze buty Ci sie spodobaly. Ja musze jakies kupic, pewnie baleriny, bo te z tamtego roku juz sie nienadaja. Moze jutro sie przejde. Zajrze tez do h&m po legginsy czy spodnie.

A ja kupilam sobie olejek, bo mam sucha skore I teraz tylko olejek pozostaje. Nanwasniejsze, ze piersi mnie nie swedza, bo to
Miejsce najbardziej zagrozone tozstepami.

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

15 kwie 2013, 21:10

witam :)

podczytywałam, ale jakoś nie mam weny na pisanie,
weekend miło zleciał, pogoda jest więc korzystamy, w niedziele byliśmy na zakupach, mi wpadły balerinki a Szymek dostał adidasy,
dziś do południa byliśmy na spacerku nad jeziorem, Szymek pośmigał rowerkiem, a po południu przeszliśmy się po mieście,
mnie gęsty katar męczy, Szymek lepiej, we środę idzie do przedszkola, mąż w pracy teraz ma 2 zmianę,

Monika
super fotka, świetnie wyglądasz :ico_brawa_01: , dobrze, że już jest cieplej, bo można chodzić w balerinach, choć ja jeszcze nie zakładam, chodzę w półbutach, bo boję się, że mi w balerinkach nogi jeszcze zmarzną, choć dziś było bardzo ciepło, ale odkopię jedne z zeszłego roku, mają grubszą podeszwę od tych nowych, więc chyba w nim już pochodzę, bo półbuty mam wysokie i jakoś ciężko mi się chodzi, dobrze, że mi nogi nie puchną i oby tak zostało do końca :ico_sorki: ,
ziolo myślę, że podjęłaś dobrą decyzję, też bym tak zrobiła , bo jednak przy dzieciach to jest co robić , ja smaruję się oliwką na wieczór, ale tylko brzuch, biodra i uda, a i fajnie , że synek tak reaguje na braciszka w brzuszku, do Szymka to dopiero chyba dochodzi, wspominamy i opowiadamy mu od czasu do czasu , że nie będzie sam itp.itd., na początku był na nie, teraz lepiej, choć zabawek mówił, że nie da, no i oczywiście jest strasznie za mną, więc nie wiem jak to będzie :ico_noniewiem: ,

tibby to lada dzień już kończycie remont :ico_brawa_01: , czekamy na fotki

i już nie wiem co maiałam jeszcze napisać :ico_noniewiem:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość