mazia***
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1232
Rejestracja: 04 paź 2007, 17:13

19 cze 2008, 10:59

OOOOO edulitko prosze szybciutko przepis na ogórki małosolne bo mnie mąż ściga już od paru dni ze mam robic a ja niemam ochoty bo mi nie zawsze wychodzą :-) a jak u nas sezon na truskawki to ja zawsze musze mieć koktajl i to dziennie :-D ja w tamtym roku robiłam ogórki w cure ale sa bardzo ostre takie do wódki :-D

Awatar użytkownika
Mery31
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1139
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:35

19 cze 2008, 12:00

Cześć
Edulitko- dawaj ten przepis ja tez uwielbiam ogórki małosolne musze zrobic

Nell- Kornello mamusi zakosił takie twarzowe okulary :ico_oczko: ale się nasłuchasz tych problemów, tez myślałam, że latem mniej takich pacjentów

Asiu- spis zakupów bomba, ja własnie koszyk truskawek kupiłam zaraz zabieram sie do jedzenia

Kasiulka- jak to tylko do dziesięciu Kondzio liczy myślałam że 100 opanował :-D :-D :ico_oczko: spryciula jesteś z ta karteczką :ico_haha_01:

Zmykam sprzatać podłogi musze umyć obiadek ugotować papa

Awatar użytkownika
Kasiulka28
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 721
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:34

19 cze 2008, 12:03

Hej

Właśnie czekam bo młody śpi i lecę zaraz po truskawki. Trzymajcie kciuki aby nie zrobił mi znowu jazdy z wózkiem, normalnie boję się z nim wychodzić bo on szału dostaje jak widzi wózek :ico_szoking: :-D Ja też robię sobie koktajle z truskawek, bo uwielbiam... mniam mniam :ico_haha_01: Dzisiaj po poludniu wpadają do mnie przyjaciółki to zrobię w pucharkach galaretki truskawkowe z truskawkami i bananami, potem psiknę bitą śmietaną i przyzdobię posypką czekoladową :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: Jeszcze chwila i ślina ucieknie mi do nonono :ico_oczko: :ico_haha_01:

MAZIA mi też nie zawsze wychodziły małosolne i teściowa kiedyś podpowiedziała aby używać tylko soli kamiennej, tej grubej, łyżka na litr wody i od tamtej pory zawsze mi wychodzą i są przepyszne :523:

Awatar użytkownika
Iwcia 33
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 948
Rejestracja: 09 mar 2007, 13:03

19 cze 2008, 12:35

hej kobietki :-D

Dominik cały i zdrowy, no i zmęczony dotarł do domu,już nie było spóźnienia :ico_brawa_01: .Bardzo zadowolony z wycieczki,ale On jest oszczedny w słowach,więc sama nie wiele z niego wydusiłam :ico_wstydzioch: .Jeszcze po południu Go podpytam,bo rano jakaś nerwówka u nas zapanowała :ico_olaboga:

Dziewczyny wy o takick pysznościach rozprawiacie,że hmmmmmmmm,jak ja te smakołyki uwielbiam :-D ,mogłabym małosolne popijać koktajlem truskawkowym :ico_oczko:

Kasiu powodzenia na spacerze,bez niespodzianek ,Konradowych humorków,babolcowych zaczepek,wracaj szybko i rób te swoje pyszności.Do Ciebie też się piszę,galarettki hmmm... pychota :-D

Maziu jak masz takiego powera do sprzątania,to może i mnie odwiedzisz,ja z niczym dziś nie mogę zdążyć :ico_placzek: .
po niedzieli chyba tydzień odpocznę od domowych obowiązków,jadę do rodziców,a co .Nigdzie nie wyjeżdżamy dalej bo nasz Bartek nienawidzi jeździć ,siedzieć w foteliku itp.,to po co mam jego i siebie męczyć.Do rodziców jakoś wytrzymuje :ico_olaboga:

Chloe udanej zabawy,gimnazjujm teraz -to już poważna sprawa :ico_oczko:

idę pranie wywiesić,bo trzeba mężowi porządek zostawić :ico_oczko:

mazia***
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1232
Rejestracja: 04 paź 2007, 17:13

19 cze 2008, 12:48

Wi8ecie właśnie se robie zupke może któras sie pisze na chinszczyzne wegetariańską :-D

[ Dodano: 2008-06-19, 12:52 ]
Mery Kornelek boski w tych okularkach :ico_brawa_01: a co do fotekików samochodowych to moja Matyldzia juz zaczyna mi w czasie jazdy wychodzić :ico_olaboga: niewiem co to bedzie jak tyle km musimy przejechać :ico_olaboga: a co do wózków to siedzi jedzie wózeczkiem grzecznie a jak widzi spacerówke mojego bratanka to zaraz wysiada ze swojej i wsiada do niego pcha sie tak ze musimy się pozamieniać :-D

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

19 cze 2008, 13:00

Już podaje przepis

ogórki
koper
czosnek kilka ząbków
no i chrzan choć nie koniecznie

woda i sól [ na litr wody duża łyżka soli ]

wszystko do dużego słoika i przycisnąć na 3 dni ja robie tak że wsawiam w duży słoik mniejszy o średnicy otworu i zalewam go wodą żeby dobrze je ucisnąć :-)

[ Dodano: 2008-06-19, 13:02 ]
Kasiulka - z tą solą to może być prawda bo ja takiej używam ale to dlatego że u mnie tylko taka do wszystkiego :-D

[ Dodano: 2008-06-19, 13:08 ]
Maziu - te o których ty mówisz to moja teściowa robi ale ja nie bo Niki to wszystko chce jeść a jej raczej takie dopalacze niepotrzebne bo kupka dupke wypali :-D

Nic uciekam na działke tam spijemy kawke :-)

Jeżeli któraś chce popodziwiać moją hodowle kwiatków to zapraszam :-)
http://www.tik-tak.pl/forum_dla_rodzico ... &start=290
właśnie powstawiałam moje kwiatuszki bo już w sobote wiele będe musiała wykosić bo robie wianek na noc świętojańską

Awatar użytkownika
Kasiulka28
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 721
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:34

19 cze 2008, 16:54

IWCIU tylko Ty trzymałaś kciuki i chyba było ich za mało bo miałam z nim taką jazdę na rynku, że masakra :ico_olaboga: Znowu ten pieprzony wózek, musiałam go wyjąć bo zaczął się rzucać i była powtórka tego samego co wtedy przed blokiem. Probował go pchać, blokował się, wściekał a jak chciałam mu pomóc to jeszcze gorzej wrzeszczał :ico_zly: Ludzi od cholery i te komentarze typu "Co on tak wyje????!!!!!" :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: Tak jak Konrad nie wyprowadza mnie takim zachowaniem z równowagi, bo o dziwo mam w takich sytuacjach dużo spokoju, to ludzie doprowadzają mnie do szału :514: :587: :535: :503: :502: :514: Zawsze mają coś do powiedzenia :wpale: A jak kogoś biją, okradają to żadna kur.. się nie odezwie :ico_zly:

EDULITA a powiedz jak wsypujesz taką kamienną sól do solniczki???? :ico_oczko: :-D Bo piszesz, że tylko takiej używasz :ico_haha_01: Ja ogóry robię tak samo, na 3l słoik daję całą główkę czosnku bo lubię a jak się jeszcze chrzan do tego trafi to wtedy jest już miodzio :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
asiapanda
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3077
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:07

19 cze 2008, 18:49

Witam

Kasieńko współczucia, nie chodzi o synka ale o te baby, Wiki tez mi ucieka, biorę na ręce jak dogonię, a ona wyje kopie, piszczy, taki wiek, trudno trzeba przetrwać. U nas na szczeście na osiedlu dzieci jak mrówek i prakycznie każde takie więc obywa się bez komentarzy. Ale za to od mamy się nasłucham nie raz :ico_placzek:

Ogóreczki mmmmm...

A vifonka zapomniałm kupić :ico_noniewiem: ale za to mam banany którę zrobię w cieście i poleję miodem :-D

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

19 cze 2008, 20:34

Witam dziołchy
spóźnione ale szczere i gorące życzenia imieninowe dla Eluni
Obrazek
Kasiulka następnym razem ja Ci kupię te truskawki :-D
ale narobiłyście smaka tymi ogóraskami
a ja ostatnio siedzę w pracy 11-12 godzin, Jaśka widzę chwilę, padam na ryjek :ico_placzek: mam dość i na dodatek nikt głupiego dziękuję nie powie, bo przecież swoje robię :ico_olaboga:
Mery, dobrze, że z Kornelem lepiej i śliczne zdjęcie masz w opisie :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Iwcia 33
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 948
Rejestracja: 09 mar 2007, 13:03

19 cze 2008, 22:45

Eluś ode mnie również wszystkiego najlepszego,przepraszam ,że dziś ale ja taka zapominalska jestem :ico_wstydzioch: ,a to dla Ciebie :ico_buziaczki_big: :ico_prezent: :ico_buziaczki_big:

ja na razie nie mam aż takich problemów z Bartkiem,na spacerach jest grzeczny,czasem ucieka do piaskownicy,ale jak mówie,że zaraz wrócimy bo coś mamy załatwić to słucha i jest grzeczny.Na szczęście nie krzyczy i nie rzuca się :-) ,ale za to w domu,bywa różnie -też niby nie krzyczy,ale wcale czasem nie słucha i robi na odwrót :ico_olaboga:

idę spać,bo jutro po świadectwo trzeba z synkiem iść :ico_brawa_01:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości