ossi
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 184
Rejestracja: 26 mar 2015, 08:06

Re: depresja poporodowa

25 lis 2015, 16:31

myślę że najlepiej udać się do lekarza lub psychologa tam uzyskasz wsparcie, mozliwe ze trzeba bedzie to leczyć.
suplementy na pewno nie załatwią sprawy, mogą trochę złagodzić ale ty musisz dojść do prawdziwej przyczyny tej depresji..
ja brałam tak sporo witamin w ciązy ze nawet po nie łapały mnie doły, ale to pewnie była też kwestia tego ze synek leżał w szpitalu i musiałam byc ciągle w stanie gotowości.
Mi lekarz teraz zalecił Detrical bo jestem w ciąży a teraz w okresie jesiennym to i tak nie ma jak wyjść na pole, w Krakowie sam smog niestety :)
Kochana popytaj może swojego lekarza, te tabletki wyglądają tak:


Obrazek

Dessi
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 16 paź 2014, 22:48

Re: depresja poporodowa

10 sty 2016, 19:09

ja tez uwazam ze najlepiej udac sie do specjalisty, slyszalam ze bardzo dobra jest pani Magda Śleboda z http://psychoterapia-krakow.com/ moja kolezanka chodzila do niej na terapie i w koncu jej sie udalo wyjsc na prosta

JustysWaj
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 sty 2016, 22:42

Re: depresja poporodowa

21 sty 2016, 00:29

Orientujecie się może, czy na depresje poporodową mogę otrzymać rente? Słyszałam, że mogę, ale nie jest to sprawdzona informacja.

Sosenka12
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 14 kwie 2015, 09:47

Re: depresja poporodowa

09 lut 2016, 16:30

Jeśli jest stwierdzona przez lekarza psychiatrę to myślę, że możesz spróbować. Nigdy o tym nie słyszałam do tej pory.
Wiem, że dostaje się dłuższe zwolnienie lekarskie ale nie słyszałam o rencie. Jeśli chodzisz do psychologa albo psychiatry to spytaj na wizycie.

michalik
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 23 lut 2016, 17:52

Re: depresja poporodowa

23 lut 2016, 18:04

Szkoda, że wciąż jest mała świadomość społeczna na ten temat :( a depresja poporodowa to naprawdę bardzo poważny problem.

Fionella
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 02 mar 2016, 09:37

Re: depresja poporodowa

02 mar 2016, 09:52

dokładnie, a nie leczona może mieć tragiczne skutki.

miekar
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 01 kwie 2016, 09:02

Re: depresja poporodowa

01 kwie 2016, 13:08

Ważne aby rozmawiać, najgorzej jak człowiek myśli że jest sam ze swoimi problemami

malgochna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 32
Rejestracja: 25 kwie 2015, 10:13

Re: depresja poporodowa

09 kwie 2016, 13:57

Czasem warto iśc po pomoc do specjalisty. Nie zawsze rodzina nam pomoże. Są przecież psychologowie, którzy zajmują się różnego rodzaju terapia np p Anna Rekel www.annarekel.com.pl . Myślę, że warto spróbować jeśli nie można sobie samemu poradzić.

Karolciaa
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 113
Rejestracja: 14 kwie 2016, 09:25

Re: depresja poporodowa

09 maja 2016, 09:47

Depresja to choroba jak każda inna, czyli żeby ją wyleczyć, trzeba iść do lekarza. Sama nie minie, a może się jedynie pogłębić. Zwłaszcza jak rodzina nie za bardzo rozumie jej istotę i próbuje pocieszać mówieniem, żeby "wziąć się w garść". Nie warto się wstydzić, lepiej poszukać dobrego lekarza i pójść na wizytę. W Warszawie wiem, że polecaną kliniką jest PsychoMedic http://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/ .

Awatar użytkownika
Nova23
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 236
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:26

Re: depresja poporodowa

20 maja 2016, 14:50

Też uważam, że obowiązkowo powinnaś skorzystać z pomocy specjalisty. Jest to zbyt skomplikowany problem, żeby liczyć na to, że z czasem samo przejdzie. Spróbuj napisać do nich: https://cstself.wordpress.com/ Im szybciej się zdecydujesz na pomoc tym szybciej Ci się poprawi i będziesz się mogła cieszyć swoim macierzyństwem. :-)

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość