lilo

09 wrz 2011, 10:27

zuzzka3, na pocieszenie powiem że Jula jadła prawie do roku w nocy przy czym ja karmiłam piersią. Znaczy ma cię to pocieszyć w tym sensie że inni też się nie wysypiali tyle czasu :ico_oczko:
Zresztą teraz się też nie wysypiam :ico_oczko:
Jula sama nie chciała zrezygnować z jedzenia nocnego, ja po prostu przesuwałam jego godzinę aż doszliśmy do 6,00 rano :ico_oczko:
Nie zawsze dziecko budzi się z głodu, ale ja np. nie potrafię odstawić tak nagle i znosić krzyki i płacze. Mała jak się budziła była przytulana, głaskana i trochę pojęczała i przysypiała. Jak już się budziła i bardziej domagała jedzenia to dostawała pierś. No i tak pomalutku doszliśmy do rannego karmienia. Też lekko i szybko nie było ale w końcu doszliśmy do tego co chciałam uzyskać.
Pozdrawiam

[ Dodano: 09-09-2011, 10:29 ]
przecież my cały czas rozmawiamy o kaszkach bobovita bezmlecznych.
Nie no - izuś_85, pisze o tych mlecznych które dodawała do mleka
dlatego lekrka nasza poleciła mi zmieszanie jednego opakowania kaszki mleczno-ryżowej bobovita z jednym opakowaniem mleka bebiko 3
wtedy ta kaszka nie jest az taka gęsta jakbyś zrobiła samą kaszkę mleczną

alternatywą jest dosypywanie do mleka kaszki 2-3 miarki
a ja dosypywałam mleczno-ryżową BO NIE MA SAMEJ RYŻOWEJ o smaku waniliowym np

zuzzka3
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 284
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:48

09 wrz 2011, 10:38

Nie no - izuś_85, pisze o tych mlecznych które dodawała do mleka
Faktycznie, nie doczytałam dobrze i tak wiedząc że jest kaszka na mleko i na wodę to chcąc dać Zuzi kaszkę do mleka modyfikowanego to wybrałam właśnie ta na mleko...
heheh ale się zakręciło wszystko:P

Awatar użytkownika
Ewka_82
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5490
Rejestracja: 29 mar 2007, 20:20

09 wrz 2011, 10:40

zuzzka3, moj Pawelek caly czas pil kaszki mleczno-ryzowe robione na wodzie z butelki. Bzdura jest, ze sa one geste jak kit, oczywiscie jak dasz 2 razy tyle kaszki co trzeba to tak bedzie. Ja na 210wody dawalam ok 12 miarek (z mleka) i kaszka miala idealka konsystencje do picia z putelki i jest 100 razy bardzoiej syta niz ta na wodzie. Sproboj raz, dwa razy a sama sie pzrekonasz.
I nigdy do kaszki mleczno-ryzowej nie dawaj mleka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bo to tak jakbys robila mleczko corci i zamiast 5 miarek mleka na 150ml wody dal 10 miarek no glupota!!!!!!!

POWODZENIA

zuzzka3
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 284
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:48

09 wrz 2011, 10:45

I nigdy do kaszki mleczno-ryzowej nie dawaj mleka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja do mleka dodaję kaszkę ryżową.
A to wtedy mam kupić mleczno ryżową i normalnie na wodzie ją zrobić i dać jej z butli tak?? Może banalne to pytanie, ale zawsze kazdy mówił że tą właśnie kaszkę dawać z łyżeczki..

Awatar użytkownika
sierpniówka
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1724
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:09

09 wrz 2011, 10:50

ja uwazam ze jak jej pasuje dawac kaszke ryzowa do mleka modyfikowane to okej. My dalej tak robimy na noc :P
a Maciek ma 2 lata.
wynik tego ze pił pepti, a nie mogl mleczno- ryzowej pic bo go wysypywalo.
Teraz mu mlecnzo ryzowa nie smakuje.
Uwazam, ze jak zuzzka3, robi jej mleko modyfikowane i dodaje 3 miarki kaszki to neich doda np 4,5 i bedzie dobrze. Bedzie bardziej gesta ale tak samo trsciwa jak kaskza mleczno-ryzowa. bo co za roznica czy kupisz gotowy produkt czy poprostu sama sobie wymieszasz ;-)

Awatar użytkownika
Ewka_82
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5490
Rejestracja: 29 mar 2007, 20:20

09 wrz 2011, 10:57

zuzzka3, tak kup kaszke bobovite ale ta niebieska. Wlej do butelki 180 wody i daj 10 miareczek(z mleka tych) kaszki, bardzo dobrze wymieszaj i daj corci. mozesz tez troszeczke powiekszyc dziurke w smoczku zeby byl lepszy przeplyw.
Uda sie :-)
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2011, 11:06 przez Ewka_82, łącznie zmieniany 1 raz.

lilo

09 wrz 2011, 11:03

Wlej do butelki 180 mleka i daj 10 miareczek
Ej - mleka czy wody bo teraz i ja już się zakręciłam hehe :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Ewka_82
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5490
Rejestracja: 29 mar 2007, 20:20

09 wrz 2011, 11:07

lilo, :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

WODY WODY WODY :-D

Juz zmienilam :-D

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

09 wrz 2011, 11:12

Ej - mleka czy wody bo teraz i ja już się zakręciłam hehe
hahahaha ;-)
WODY WODY WODY
tez tak robicie ? :ico_szoking: :-P

[ Dodano: 09-09-2011, 11:15 ]
sierpniówka, nie o to chodzi ze my uwazamy ze to zle dawac kaszke byle nie mleczną!! do mleka
tyle ze zuzkaa pisze ze to nie jest zbyt skuteczne bo młoda ciagle głodna
dlatego rada taka by po prostu spróbowała inaczej sie nie przekona :ico_sorki:
a noz sie okaze ze sie Zuzia najadła :ico_sorki:

lilo

09 wrz 2011, 11:23

tez tak robicie
No ja zawsze robiłam mleczno-ryżowe bo szybciej je zrobić niż rozrabiać mleko osobno i dodawać potem kaszkę. Ale moje dzieciaki zawsze tylko łyżeczką jadały.
Znaczy teraz kupuję te ryżowe bo muszę na mleku sojowym małej robić. Ale to inna bajka :ico_oczko:

zuzzka3, a może jak się ryżową nie najada to spróbuj pszenną na przykład??? Mi się wydaje że jest bardziej sycąca.

Obrazek

Albo kasza manna owocowa

Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2011, 11:29 przez lilo, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość