Awatar użytkownika
gnieszka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2016, 10:30

Re: Jak urządzić ogród?

19 lip 2016, 10:39

Ja się zastanawiam czy nie zadaszyć części ogrodu aby stworzyć miejsce gdzie można będzie uciec w przypadku złej pogody, myślałam o czymś takim jak daszek z poliwęglanu, tylko coś długiego i szerokiego.
Zadaszenie tarasu, czy też ogrodu to świetny pomysł. Odkąd mamy zadaszenie nad tarasem, nie straszny nam deszcz. Wybraliśmy przezroczysty daszek, co pozwala na pełen dostęp światła. Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie poliwęglan. My zdecydowaliśmy się na modułowe zadaszenie od metal-gum, dzięki czemu mogliśmy rozbudować daszek na całą długość naszego tarasu.

grrace
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2016, 23:06

Re: Jak urządzić ogród?

19 lip 2016, 16:11

Ciekawa opcja na urządzenie ogrodu którą polecacie, według mnie zastosowanie idealnego kamienia budowlanego to podstawa w dzisiejszych czasach, osobiście uwielbiam takie nowoczesne zastosowania jak cashmere gold. To właśnie nowoczesny kamień budowlany który pochodzi z Indii jest wydobywany w blokach, także może przybrać praktycznie każdą formę, świetne możliwości są z tym kamieniem, dlatego warto się zastanowić i nawet zastosować to ciekawą opcję.

TakaJakaJa
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 595
Rejestracja: 21 lis 2012, 15:16

Re: Jak urządzić ogród?

22 lip 2016, 10:48

To zależy, co kto lubi. Ja nie położyłabym takiego kamienia. A co myślicie o postawieniu takiego spa ogrodowego z sundance.pl/jacuzzi-ogrodowe-co-warto-wiedziec? Podoba Wam się to? Mi bardzo. W takim jacuzzi mogłabym siedzieć godzinami. Czytałam nawet, że można z niego korzystać przez cały rok.

hhalina90
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 83
Rejestracja: 30 cze 2015, 12:54

Re: Jak urządzić ogród?

27 sie 2016, 12:45

Myślę, że najlepiej wynająć do tego jakiegoś specjalistę, chociaż samodzielnie też można coś zdziałać. Mi najbardziej podobają się ogródki skalne z oczkami wodnymi, oraz z licznymi kwiatami - do takich ogródków nadają się idealnie byliny, jak belkamanda chińska, na http://florexpol.eu/319-byliny jest ich trochę.

dariami87
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 19 sie 2016, 15:45

Re: Jak urządzić ogród?

01 wrz 2016, 09:16

My robimy wszystko własnymi siłami, ale nie ukrywam, że mój mężczyzna ma super wyobraźnię i jakiś taki naturalny dryg do prac ogrodowych ;) Wszystkie narzędzia musieliśmy kupić, od zera, bo nic nie mieliśmy - zamawialiśmy z internetu ze sklepu e-sklepikarze.pl, teraz jesteśmy już całkiem wprawieni :D

basnas
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 84
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:45

Re: Jak urządzić ogród?

08 wrz 2016, 11:42

Od dziecka pomagałam tacie w ogródkowych robotach i samodzielnie potrafię urządzić ogród. To nie jest takie trudne, tylko potrzeba trochę czasu ;)

nataliakoziol
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 32
Rejestracja: 03 wrz 2013, 13:05

Re: Jak urządzić ogród?

14 mar 2017, 13:09

W kwestii urządzania i aranżacji ogrodu najlepiej jest skorzystać z firmy oferującej usługi związane z małą architekturą: http://www.negacz.pl/mala-architektura-slask/
Z wyżej wymienionej korzystaliśmy z mężem i jak najbardziej oceniam ich pracę na plus.

Awatar użytkownika
malwina123
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 159
Rejestracja: 24 sie 2016, 10:23

Re: Jak urządzić ogród?

20 kwie 2017, 13:45

Do tej pory robiłam w ogrodzie wszystko sama, lecz stwierdziłam że trzeba w nim wprowadzić radykalne zmiany i odświeżyć jego wygląd. Z pomocą przyszła polecana przez znajomych projektantka z www.woprojekt.pl . Na wiele nowoczesnych pomysłów sama bym nie wpadła a bardzo mi przypadły do gustu. Śmiało mogę ją polecić :-)

Awatar użytkownika
karolin89
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 09 maja 2017, 09:28

Re: Jak urządzić ogród?

09 maja 2017, 09:32

Na urządzenie ogrodu jest wiele ciekawych pomysłów, każdy coś znajdzie dla Siebie praktycznego i fajnego w inspiracjach w sicie, ja tak często robię, sprawdza się to rewelacyjnie, pod wieloma względami. Każdy znajdzie coś nawet co można stworzyć z recyklingu, a prezentują się pięknie.

fantastka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 30 maja 2016, 23:47

Re: Jak urządzić ogród?

11 maja 2017, 14:09

Jeśli chodzi o ogród, koniecznie warto zadbać też o odpowiednie oświetlenie. Dobrym rozwiązaniem są lampy parkowe LED. Dają fajne, klimatyczne światło a przy tym nie pobierają dużo prądu. Sprawdź sobie chociażby http://krugelektro.com/pl/lampy-parkowe-led

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość