Jolanda
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 123
Rejestracja: 08 mar 2015, 15:48

Jak urządzić ogród?

26 kwie 2015, 16:26

Szukam inspiracji na urządzenie ogrodu. Podpowiedzcie, gdzie podglądacie projekty ogrodów? Czy tylko w sieci, czy też korzystałyście z pomocy architektów krajobrazu?

Awatar użytkownika
Sandia
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 150
Rejestracja: 28 paź 2014, 15:10

Re: Jak urządzić ogród?

26 kwie 2015, 21:27

Najczęściej w sieci, bo to najbogatsze źródło inspiracji :) Nie korzystałam z pomocy architekta krajobrazu, za to z pomocy koleżanki, która sama zaprojektowała swój ogród.
Jednym z elementów, który u niej podpatrzyłam ostatnio jest altana: http://ogrodosfera.pl/altana-japonska-p ... 500-x-2500 , wokół której buduje niewielki ogród japoński. Coś przecudownego! Inna planeta w środku klasycznego ogrodu :)
Pomysł przedni, więc może z czasem też skorzystam i Tobie proponuje również podglądać rozwiązania w ten sposób :)

Krakowianka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 27 kwie 2015, 01:37

Re: Jak urządzić ogród?

27 kwie 2015, 02:56

Najlepiej zorientować się na jakiś forach typowo z tematyką ogrodu, tutaj mało osób może trafić na Twój temat, bo to mniejszy dział. Ja mogę Ci podpowiedzieć, że najpierw musisz mieć wymiary ogrodu, zorientować się jaki typ ziemi, nie zapomnij też o dobrym systemie nawadniania, ja korzystam z automatycznego i małym wysiłkiem mam w całym sezonie zielony ogród.

Francesca
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 27 kwie 2015, 13:11

Re: Jak urządzić ogród?

27 kwie 2015, 14:04

W internecie. Mam dryg do tego nie nie potrzebuję płatnych porad. Lubię styl śródziemnomorski, arabski. Dużo roślin, zdobionych ceramicznych donic, do tego mozaiki, elementy kute (gięte krzesła), kolorystyka biało-niebieska.

Szpileczkaaa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 31 sty 2014, 13:45

Re: Jak urządzić ogród?

27 kwie 2015, 20:25

Wpisz projekty ogrodów w google i powinno wyskoczyć Ci całkiem sporo możliwości. W sumie możesz zrobić tak jak my czyli pójść troszkę na łatwiznę dobrać takie rośliny które nie wymagają dużo opieki do tego zamontować w ogrodzie jakiś system nawadniający połączony ze zbiornikiem na deszczówkę i efekt będzie całkiem fajny. W Aquatechnika możesz sobie zobaczyć tego typu rozwiązania - http://www.aquatechnika.com.pl/ obsługa tego w zasadzie prawie odbywa się automatycznie więc tutaj też masz całkiem sporo swobody.

Ollga
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 28 wrz 2013, 17:08

Re: Jak urządzić ogród?

28 kwie 2015, 13:39

Fajnie wygospodarować miejsce na jakieś oczko wodne.

gerreiro16
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 08 maja 2015, 15:22

Re: Jak urządzić ogród?

08 maja 2015, 15:35

W sieci można spotkać na prawdę dobre projekty ogrodów i później samemu zrobić piękny ogród u siebie.
Jestem zdania, że nie warto korzystać z usług projektantów, bo bardzo drogo to wychodzi.

layla
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2009, 23:49

Re: Jak urządzić ogród?

31 maja 2015, 15:43

A ja bym jednak skorzystała z usług specjalisty - osoby znającej się na rzeczy, jest tak wiele rozwiązań, i szkoda czasu bo zanim sama to odkryjesz i zaproektujesz to wiesz...

zaha
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 227
Rejestracja: 19 wrz 2014, 11:22

Re: Jak urządzić ogród?

02 cze 2015, 10:02

A ja bym jednak skorzystała z usług specjalisty - osoby znającej się na rzeczy, jest tak wiele rozwiązań, i szkoda czasu bo zanim sama to odkryjesz i zaproektujesz to wiesz...
Zgadzam się. Lepiej trochę zapłacić i mieć dobrze wykonane bez tracenia czasu.

jaddiczka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 02 cze 2015, 12:37

Re: Jak urządzić ogród?

02 cze 2015, 12:45

Prośba o pomoc ponieważ muszę swojemu chłopakowi jakąś podkaszarkę spalinową . Znalazłam taki artykuł http://trawnikmarzen.pl/kosa-spalinowa- ... awna-cene/ .Dobre te urządzenia są bo w miarę w cenie które by mnie interesowała?

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość