Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

14 mar 2007, 13:28

Jak na razie plan jest, że będe rodzic naturalnie... chociaz lekarz zapowiedział, że jesli coś będzie nie tak to moge sie liczyc z koniecznością zrobienia cc.

A wczoraj w rozmowie z nim wyrzekałam się zzo, a on stwierdził, ze wiele kobiet tak mówi a potem wręcz krzycza na lekarzy że maja im je podac i to natychmiast... więc lepiej zawsze zostawic sobie ta furtkę, że jesli już nie wytrzyma się z bólem to niech dają zzo...

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

14 mar 2007, 13:31

racja a jeżeli jednak obawy o to są duże, to zawsze mozna poprosić o ten zastrzyk, chociaż ja nauczona doświadczeniem, nie wziełabym po raz drugi pethydiny :ico_nienie: - koszmarnie się po tym czułam :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

14 mar 2007, 14:09

no tak naprawdę to nie znany jest mi "ten" ból ale naprawdę szczerze wątpię żeby w szpitalu tak w ostatniej chwili i bez kasy podali mi znieczulenie

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

14 mar 2007, 14:35

kasia1983 pisze:no tak naprawdę to nie znany jest mi "ten" ból ale naprawdę szczerze wątpię żeby w szpitalu tak w ostatniej chwili i bez kasy podali mi znieczulenie

no i to jest własnie dla mnie polska paranoja :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

14 mar 2007, 14:56

dla mnie też ale jak moja bratowa rodziła to tak jej właśnie powiedzieli - i wogole słyszałam o kilku takich przypadkach i to niezależnie od szpitala więc ja sie nie łudzę że będę miała inaczej. Maggie co innego jak zapłacisz - wtedy nie ma problemu.
Ja ostatnio czytałam w jakiejś gazecie ze w Polsce w każdym szpitalu kobieta ma prawo dostać bezpłatnie znieczulenie, porod rodzinny też powinien być bezpłatny i do tego nie musimy godzić się na obecność studentów przy badaniach - ale to wszystko teoria a w praktyce jest koszmarnie

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

14 mar 2007, 15:06

Czytam i jestem naprawde w totalnym szoku... Myslałam, że chociaz trochę w Polsce zmieniło się podejście słuzby zdrowia do pacjentów a szczególnie do kobiet w ciązy i to w tak waznym momencie jak poród :ico_olaboga:
Widze jednak, że baaaardzo się myliłam...

Tutaj czuje się jakbym była dla nich ważna i starali się z kazdej strony mnie wesprzeć... Moja midwife przychodzi specjalnie w niedziele do mnie do domu, zeby porozmawiać ze mną o porodzie, odpowiedzieć na wszystkie pytania jakie mamy z mężem itd., bo jak powiedziała jesli wiesz co możesz się spodziewac to czujesz się bezpieczniej i poród cie tak nie przeraża a nam sie wtedy z toba lepiej współpracuje przy porodzie...
A ponieważ mam te bakterie dodatkowo skierowano mnie do szpitala na wizytę z ginekologiem aby on jeszcze wszystko sprawdził, podjął ostateczną decyzję o rodzaju porodu i wszystko mi wyjasnił...

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

14 mar 2007, 15:35

w niektorych szpitalach nie jest źle i troche sie zmieniło ale w większości jest tak jak piszę

Awatar użytkownika
LEMONII 24
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 357
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:33

17 mar 2007, 21:57

Kasia są szpitale gdzie zzo jest za darmo i nie trzeba się na nie decydować od razu, zależy jak czujesz się p[opdczas porodu, np w wałbrzychu tak jest a np w jeleniej górze nie ma zzo wogóle bo jak twierdzą połozne to powoduje brak kontaktu z pacjętką bo ona nie wie kiedy ma przeć jak bólu nie czuje :ico_puknij: jakoś na całym świecie wiedzą tylko w jeleniej nie!! a poza tyjm jakby się baba znała na swojej robocie to by jej zzo nie przeszkadzało w porozumieniu z pacjętką podczas porodu...
a dodam jeszcze ze jak odwiedziłam jeszcze inny szpital to mi pani powiedziała ze zzo nie mają a ja mam się nastawić na ból bo wkońcu przychodzę tu rodzić a nie na gilgotki :ico_puknij: no i powiedziałąmm ze chromole ich wszystkich i wziełam sobie cc w prywatnej klinice i jestem bardzo zadowolona (na cc przeważyły inne powody , nie ból, ale to też mnie wkurzyło)

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

19 mar 2007, 14:57

Nie rozumiem dlaczego oni robia taki problem z tym zzo... Skoro wynaleziono takie znieczulenie, to chyba nie po to żeby leżało po szafkach tylko zeby nam ulzyć :ico_zly:

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

19 mar 2007, 15:01

I jak po takiej rozmowie nie bać się porodu?

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość