Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

23 lis 2007, 10:42

szkrab pisze:jak opowiadala mi kosmetyczka dziewczyna zadzwonila ze szpitala po porodzie zeby ta przyjechal przebic dziecku uszy Kosmetyczka popukala jej do glowy :ico_puknij: :ico_puknij: Kto to widzial takiemu dziecieciu uszy przebijac!!!!

na Słowacji kiedyś przebijano uszy zaraz po urodzeniu.
Ja miałam przebite uszy jak miałam 14lat, to była moja decyzja. Alicji też dam wolną rękę.

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

11 sty 2008, 01:06

A ja Zuzi przebiłam jak miała prawie 3 lata. Przy jednym uszku wcale nie płakała,przy drugim trochę,ale dostała od kosmetyczki lizaka,więc zajęła się smakołykiem.Moja ciocia mieszka na stałe w Hiszpanii i jak rodziła moją siostrę (15 lat temu) to pielęgniarka się zapytała czy przekłuwać uszka.Ciocia sie nie zgodziła,ale inne mamy przekłuwały zgodnie z panującą modą.mnie się wydaje,że taki niemowlaczek mógłby sobie bezwiednie pociągnąć i naderwać uszko.

Awatar użytkownika
Pozytywka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3274
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:02

12 sty 2008, 09:21

Gabi do tej pory nie ma przebitych uszek.Własnie sie zastanawiamy nad tym,ale decyzji jeszcze nie podjelismy...

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

16 sty 2008, 01:00

Pulinko już tak wyszło i tego nie zmienisz, no ale to nie powód żeby się tak przejmować przy drugiej córeczce już będziesz wiedziała.
Ja swojej córci nie przebiłam i narazie nie zrobie tego dlatego że widziałam już dzieci które zrobiły sobie krzywdę zachaczając o kolczyki :(.
Poprostu uważaj na córcię zresztą pisałaś wyżej że uważasz przy ubieraniu itd. jest już tak i tak zostanie zresztą jak miałabyś teraz jej zdjąć kolczyki i pozwolić żeby dziurki zarosły - jak przecież ona już przeżyła ból przy przebijaniu. Nic złego bo przecież wiele mam przebija uszka dzieciom - nie daj się zwariować i nic sobie nie zarzucaj
Pozdrawiam :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
Paulina82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2301
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:26

16 sty 2008, 14:47

Każdy zrobi co uważa ja już problem kolczyków mam zażegnany i dobrze drugi raz się nie zdecyduje dorośnie to sama podejmie decyzje głupio wyszło bo się nacierpiała a kolczyków nie ma teraz no ale nic człowiek uczy sie na błędach :ico_oczko:

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

16 sty 2008, 15:31

Paulina82 pisze:no ale nic człowiek uczy sie na błędach


najważniejsze to wyciagac wnioski z popełnionych błędów....

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

16 sty 2008, 19:51

ja mialam przebite uszka jak skonczylam rozek i nigdy nie cierpialam z tego powodu...a nawet jestem zadowolona bo nie pamietam tego bolu :ico_oczko: ....za to wiem ze moje kolezanki ktore robily to same w pozniejszym wieku mialy nielada stresa.....i coniektore sie zrazily bo cos poszlo nie tak :ico_noniewiem: ......

mysle ze Mayi przeklujemy jak bedzie miala z 4 latka....kiedy to dziewczynki chca sie stroic juz...moze edzie to dla niej cos fajnego :ico_noniewiem: ......a poza tym wazny jest dobor kolczykow!ja mialam takie specjalne ktorych nie bylam w stanie zadrzec niczym....jakby klipsy w srodku z precikiem ktory przechodzil przez ucho.....i super sie sprawdzily dla dziecka...Mayci tez pewnie takie kupie :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

29 sty 2008, 19:40

Dodam jeszcze,że moja Zuzia sama chciała,jak zobaczyła u koleżanki.Poszłyśmy sie tylko dowiedzieć o koszt,ale ona się uparła,że chce natychmiast i mąż z pieniędzmi musiał do nas lecieć.Mi przekłuwał mój tata jak miałam 7 lat,nic nie bolało,drugą dziurkę przekłułam już sobie sama jak miałam 15 lat(czasem teraz noszę 2 kolczyki w jednym uchu,bo nijak mi nie chce zarosnąć ta druga),siostrze i mężowi też ja przebijałam :ico_haha_02:

justyna30
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1112
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:52

06 lut 2008, 15:21

witam.
Mnie coś pokusiło jak przyjechałam do Polski do rodziców i przebiłam małej uszka, ale na szczeście obyło sie bez płaczu i uszka już zagojone. A fakt ze tak naprawde to mi sie bardzo chciało tych kolczyków żeby mała ładnie wyglądała.... sama tak naprawde niewiem dlaczego

zaha
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 227
Rejestracja: 19 wrz 2014, 11:22

Re: Kolczyki przed roczkiem -tak,czy nie?

02 sty 2015, 16:40

Lepiej nie. Jak dziecko dorośnie to samo zdecyduje.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość