Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

25 kwie 2008, 20:07

Witam kochane kwietniowe mamuśki :ico_oczko:
my nareszcie w domku!!!!!
wczoraj nas wypuścili, ale wiadomo, zanim wyszliśmy (wypisy od 13) dojechaliśmy do domu i w ogóle to trzeba było iśc spać, jeszcze do tego walczyłam wczoraj z nawałem pokarmu - aż się poryczałam tak mnie piersi bolały :ico_placzek: dziś już dużo lepiej...
malutki jest cudny, po jedzeniu śpi 2-3 godz. ale karmienie to przeprawa, bo tak on jak i ja jeszcze się tego uczymy, najgorzej jest z tym, że jak se nie może złapać to złości się jak cholera i on i ja cali mokrzy :ico_olaboga:
zmykam, odczytam jak znajdę czas
Pozdrawiam Was ciepluśko buziaki

Awatar użytkownika
mamamonia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 13 sie 2007, 12:55

25 kwie 2008, 21:10

Cześć Kochane,

Wróciłyśmy... Niestety nie będę mogła często tu wpadać, bo nasze dziecko okazało się być bardzo temperamentne, ciągle płacze i chce cyca, a ja nie mam czasu nawet pójść do wc. Jeść chce co chwilka, a powinno to być niby co 2 godziny... Smoczek nie pomaga :ico_noniewiem: Czy któraś z Was tak ma?

Dzieciaczki macie piękne. Kwietniowe są najładniejsze chyba :-D

[size=150]No i gratulacje dla nowych mam.[/size]

Asika ja tez karmiłam przez kapturki w weekend tak mnie bolało. Potem poprosiłam o pomoc panią z poradni laktacyjnej w szpitalu i okazało się, że mała się przyzwyczaiła do kapturków i nie chce cyca. Teraz już powalczyłam z powrotem, ale walka była ciężka.

Mam pytanie, czy któraś z Was NIE budzi dziecka w nocy na jedzenie? Nasza w nocy śpi, a my ją budzimy co 3 godziny na siłę.

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

26 kwie 2008, 08:09

Myszka_, i mamamonia, witajcie z powrotem :ico_buziaczki_big:

Myszka_, ja miałam nawał tylko na 3 dobe. Siedziałam i odciągałam mleko laktatorem i wyłam z bólu. Później masaż i przystawiałam Patrysia do piersi. Na szczęście tylko raz tak miałam.

Pozdrawiam serdecznie i miłej soboty życzę. U nas zapowiada się ładny dzionek więc zapewne pół dnia spędzimy z małym w ogrodzie.

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

26 kwie 2008, 08:36

Witajcie kwietnioweczki :-) przesylam buziaczki dla waszych maluszkow :ico_buziaczki_big: ...
ach, jak ja bym juz chciala tulic swoje malenstwo... ale jak na razie cisza :ico_noniewiem: ...
majowkowe mamusie sie pobuntowaly i rodzic jeszcze nie chca :ico_oczko:
podrawiam wszystkie mamusie i zycze slonecznego weekendziku :ico_haha_02:

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

26 kwie 2008, 11:11

...
Ostatnio zmieniony 27 lut 2009, 21:21 przez malgoska, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Magda Sz.
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1430
Rejestracja: 23 sie 2007, 13:07

26 kwie 2008, 11:58

malgoska, dobrze ze wyszlyscie juz z Tosia na prosta :-) no i gratulacje ze masz juz mezusia na stale :ico_brawa_01: teraz mozecie sie juz tylko cieszyc rodzinna sielanka :ico_haha_01:
malgoska pisze:kupił mi herbatkę FitoMixFix z Herbapolu

ja tez polecam pilam przy obu chlopcach i gdyby nie te herbatki to nie karmilabym tyle czasu(7 i 5)m-cy bo mi szybko pokarm zanikal :ico_placzek:
mamamonia pisze:Mam pytanie, czy któraś z Was NIE budzi dziecka w nocy na jedzenie? Nasza w nocy śpi, a my ją budzimy co 3 godziny na siłę.

Monia ja pamietam jak Dawid potrafil spac do 6 rano ale ja nie budzilam go cieszylam sie tym ze moje dziecko pieknie spi i daje sie wyspac podwojnej mamie.Moze to egoistyczne ale moj starszy syn mial prawie 2 lata i czesto sie budzil wiec ja naprawde potrzebowalam snu :ico_noniewiem: Fakt jest taki ze stopniowo zaczal mi zanikac pokarm z powodu takich dlugich przerw w karmieniu ale 5 m-cy to i tak dobrze.I karmilam doslownie do ostatniej kropelki :-)

Trzymam mamuski za was kciuki zebyscie jak najszybciej dostosowaly sie ze nowego trybu zycia i zebyscie cieszymy sie z macierzynstwa z dnia na dzien coraz bardziej :-)

Awatar użytkownika
meggi_24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2194
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:24

26 kwie 2008, 13:04

witajcie kochane!!!

Mamamonia ja z karmieniem tez tak mam... maly jadlby na okragło... czasami nawet jest tak ze skoncze go karmić, niby zasypia a za chwile otwiera oczeta i szuka cyca... normalnie szok... w nocy wcale nie jest lepiej... co 1-2 godziny sie budzi i jest spokoj.. a ja chodze do tylu.. nieprzytomna... już yslałam ze mam slaby pokaram ze maly tylko pije i pije.. ale bylismy z nim w przychodni i okazalo sie ze may w ciagu 2 tygoni przytyl 200 gram..

DO tego wszytskiego mieszkanie dalej w remoncie, a my dalej kątem u rodzicow.. juz mam tego dosc... nie wiem kiedy to sie skonczy... na samą kuchnie musimy czekac 2 tygodnie... łazienka jeszcze nie wykafelkowana... płakac sie chce..

[ Dodano: 2008-04-26, 13:06 ]
aha ostatnio sprawdzony lek w rodzinie na kolki.. jak ręką odioł .. DEBRIDAT

Awatar użytkownika
mamamonia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 13 sie 2007, 12:55

26 kwie 2008, 13:25

meggi_24 pisze:Mamamonia ja z karmieniem tez tak mam... maly jadlby na okragło... czasami nawet jest tak ze skoncze go karmić, niby zasypia a za chwile otwiera oczeta i szuka cyca... normalnie szok... w nocy wcale nie jest lepiej... co 1-2 godziny sie budzi i jest spokoj.. a ja chodze do tylu.. nieprzytomna... już yslałam ze mam slaby pokaram ze maly tylko pije i pije.. ale bylismy z nim w przychodni i okazalo sie ze may w ciagu 2 tygoni przytyl 200 gram..


I co robić? Tak nie da się funkcjonować.

My zrobiliśmy dziś werandowanie i mała śpi ponad godzinę już w wózku - SZOK.
Noce przesypia ładnie, ale ją budzimy (co nie jest łatwe) na karmienie. Nie wiem czy można nie budzić, bo aż szkoda. Mi lekarka kazała niby budzić co 3 godziny...ale ona nie chce :ico_noniewiem:
Jutro jeszcze jeden dzień werandowania i w poniedziałek spacerek :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
AgaSza
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1642
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:54

26 kwie 2008, 15:01

nareszcie jesteście dziewczyny :-) Cieszę się że już dotarłyście do domków no i do komputerów :-)
My dziś mieliśmy pracowite przedpołudnie, bo razem z mężem pracowaliśmy sobie w ogródku. Posiałam kwiatki, powyrywałam chwasty, a Kinga w tym czasie spała sobie w wózeczku na dworze. Nadal śpi-to już prawie 3 godz. Byliśmy też na spacerku w lesie. Uwielbiam soboty!!!
mamamonia, ja podobnie jak Magda potrzebuję snu przy dwójce dzieciaków i też nie budzę Kingi na jedzonko. Je wtedy kiedy sie obudzi, a budzi sie średnio co 3-4 godz, więc właściwie tak jak powinna chyba. Ale nawet jak by spała dłużej, nie budziłabym. Cieszyłabym się, że przynajmniej się wyśpimy :-)

Awatar użytkownika
meggi_24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2194
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:24

26 kwie 2008, 15:17

Ja powiem szczerze jestem juz taka zmeczona wstawaniem nocnym, że w dzien jak duch chodzę... ale co zrobić jak Bartuś potrzebuje tyle jedzonka.. co sie nie robi dla kochaNYCH I DLUGO WYCZEKIWANCH MALEŃSTW :*

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość