Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

03 wrz 2008, 13:28

Sensibel napisz dokladna date narodzin twojego szkraba to dopisze go na pierwszej stronie.

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

03 wrz 2008, 13:33

AniaZaba, szkrab, dzieki :ico_noniewiem:

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

03 wrz 2008, 15:34

BeataW, slyszalam, ze kolki zaczynaja sie od 2 lub 3 miesiaca.. nie wczesniej, to prawda? kiedy Twoj maly mial kolke?
Nie,koło 3 m-ca sie kończą,a często wcześniej, dziewczyny juz napisały :ico_oczko:

Gie wszystko w porzadku z Tobą,dużo dzieci tak reaguje, ja też czasami miałam wątpliwości,czy Piotrek sie najada,zwłaszcza jak przez godzinę na cycku wisiał i po 15 minutach wył z głodu :ico_olaboga: Ale to chyba normalny etap :ico_oczko:

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

03 wrz 2008, 17:05

BeataW, no wlasnie juz wiem jak to z tymi kolkami.. pozostaje mi miec nadzieje, ze nie dane mi bedzie sie przekonac jak to jest z nimi walczyc :ico_noniewiem: pytalam mame, powiedziala, ze ani ja, ani brat nie mielismy kolek.. moj A. jako niemowle tez nie mial.. nie wiem, czy to cos znaczy, czy nie..

w ogole z czego sie to bierze? z diety matki? czy nauka jeszcze tego nie wyjasnila? :ico_noniewiem:

wlasnie wykapalam i nakarmilam malego i spi sobie slodko.. rodzice sie zmyli, wiec znowu chwila oddechu :-D hehe

chcialabym odciagnac sobie troche pokarmu i zmyc sie gdzies na wieczor z moim A., ale musialabym chyba caly dzien siedziec z tym laktatorem ... reka by mi odpadla chyba.. pozostaje mi byc do dyspozycji malego co 3 godz, jestem na uwiezi hehe :-D
ale podoba mi sie bycie mama - moze dlatego, ze poki co nie mam problemow z malym (odpukac!! :ico_sorki: )

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

03 wrz 2008, 19:11

shoo, może jest szansa,że was kolki ominą :ico_oczko:
w ogole z czego sie to bierze? z diety matki? czy nauka jeszcze tego nie wyjasnila?

Dieta swoja drogą,ale podobno biora sie z niedojrzałego układu pokarmowego dziecka,tak piszą w ksiażkach :ico_noniewiem: Podobno koło 2-3 m-ca układ pokarmowy "dojrzewa" i kolki mijąją :ico_sorki:
Każde dziecko jest inne;moja starsza córka miała mega kolki,zaczęły sie,jak miała 2 tyg,a skończyły jak miała 2,5 m-ca :ico_olaboga: Darła się wieczorami nieziemsko i nic nie pomagało,żadne srodki i sposoby...natomiast Piotrusiowi kolki zaczęły sie,jak miał 1 m-c i skończyły,jak miał 2 m-ce i zdecydowanie łagodził je Infacol i herbatka HiPPa z kopru :ico_sorki:
chcialabym odciagnac sobie troche pokarmu i zmyc sie gdzies na wieczor z moim A., ale musialabym chyba caly dzien siedziec z tym laktatorem
Też tak na poczatku miałam i martwiłam sie,ze mam mało mleka.Dopiero koleżanka z TT wyczytała gdzieś,że pierwsze kilka razy jest sie w stanie ściągnąć nie więcej niz 30-40 ml,nie wiem czemu :ico_szoking: I tak u mnie było,potem juz bez problemu w kilka minut odciagałam po 100-120 ml :ico_oczko: Teraz mam to zamrożone i wykorzystuję,jak muszę wyjść np do lekarza :ico_oczko:

Awatar użytkownika
margarita83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2038
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:50

03 wrz 2008, 20:48

Dla mnie najważniejsze jest dobro dziecka...wiem,ze pierś jest najlepsza dla takiego szkraba...ale jak ma mi płakac i być wiecznie głodna... :ico_noniewiem: :ico_olaboga: to wolę podac butelkę.Nie czuję się z tego powodu gorsza matką :ico_haha_01:
No właśnie ja też nie czuję się złą matką bo nie mam innego wyjścia, nie mam pokarmu i głową muru nie przebiję.
Szkoda że tak wyszło ale co ja mam poradzić :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

03 wrz 2008, 21:24

Ale matka karmiaca butlą wcale nie jest gorsza :ico_olaboga: :ico_olaboga: Ja Izę tez karmiłam butlą,bo miałam mało pokarmu :ico_noniewiem: Nie przejmujcie sie dziewczyny :ico_sorki:

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

04 wrz 2008, 10:56

Dziewczyny nikt wam nie mowi ze jestescie gorszymi mamami.Probujecie ale jak sie nie da to trudno :ico_olaboga: Po co macie sie stresowac wy i przy okazji maluszki :ico_nienie:

My wlasnie po dlugim spacerku moje obydwie panie padly jak zabite i mam chwilke na kawusie :ico_brawa_01: Nocki narazie ok mala wstaje tak co 3-4 godzinki i czasami wystarczy jej juz cyc bez butelki :ico_brawa_01: zeby przespac 3 godzinki.No mam nadzieje ze sie to szybko unormuje :ico_sorki: bo wtedy bedzie latwiej na spacerki z domu wychodzic.

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

04 wrz 2008, 12:14

No wlasnie dziewczyny, skad ta paranoja o byciu zlymi matkami ?? :ico_olaboga: Zla matka to taka, ktora nie troszczy sie o swoje dziecko i wisi jej to, czy dziecko jest nakarmione i zadowolone, czy nie.... Wy sie dwoicie i troicie, zeby Wasze pociechy byly syte i szczesliwe i wg mnie jestescie bardzo dobrymi mamusiami :-)

szkrab, BeataW, podziwiam Was, ze wychowujecie dwojke szkrabow ;-) naraz, ja sobie probowalam wyobrazic jakby to bylo, jakby mi jeszcze jakis brzdac platal sie pod nogami, kiedy zajmuje sie tym, ktorego teraz mam :ico_olaboga:
chyba bym nie wyrobila :ico_noniewiem: albo jakbym miala blizniaki, czy trojaczki czy nie daj Boze X-raczki :ico_szoking: takie mamy to musza miec sajgon :-D
ale pewnie tez szczescia co nie miara :-)

ja juz sobie kupilam Infacol i cos takiego co sie nazywa Gripe Water (podobno b.skuteczne - ale moze byc stosowane dopiero po 1 miesiacu zycia), nie probowalam jeszcze dawac tego mlodemu (Infacolu), ale podobno skutecznie pomaga sie odbic... a my z tym mamy problem zwlaszcza wieczorem, kiedy maly je 3 razy i sie nalyka powietrza :ico_noniewiem:

jutro ide z Jasperkiem do lekarza... co prawda wysypka mu zeszla, ale dalej ma problem z oczkiem.. odstawilam juz antybiotyk, ponad tydzien stosowalam.. ciagle ten sam stan :( w ogole wczoraj zobaczylam, ze ma znamie na plecach - taki czerwony placek.. a nie mial tego jak sie urodzil... skad to sie wzielo? podejrzewam, ze nie zniknie... no coz :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
margarita83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2038
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:50

04 wrz 2008, 12:47

Dziękuje za słowa otuchy dziewczyny. Mam wyrzuty sumienia, ale nic nie mogę poradzić na brak pokarmu :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

shoo, dzieciom często coś wyskakuje i myślę że narazie nie musisz się martwić. Może zniknie Jasperkowi to znamię.

[ Dodano: 2008-09-04, 12:50 ]
MAJA - 02.09.08r.
Obrazek

[ Dodano: 2008-09-04, 12:52 ]
Pokiełbasiło mi się coś z tymi zdjęciami ale trudno :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:

Wróć do „Mam dwa latka, dwa i pół”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości