donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

13 sty 2009, 11:03

witam :-)
ananke, Alanek słodziutki uśmieszek :ico_sorki:
Marcia, ja jak karmię piersią to przystawiam raz do jednej i jak, jeszcze chce to do drugiej, jeśli chodzi o czas to tak długo karmić aż nie puści cyca :-)

Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

13 sty 2009, 11:24

moja niunia nakarmiona grzecznie lezy w łóżeczku wiec mama ma chwilke wolnego :-D :-D oby tak dalej to bedzie cudnie :-D :-D :-D

[ Dodano: 2009-01-13, 10:25 ]
dzis o 14 wizyta położnej musze sobie pytania spisac na karteczce ..

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

13 sty 2009, 11:37

hej hej :-)

ja juz jestem.... wariatkowo dosłownie :ico_sorki: dostałam kaski sporo :ico_brawa_01: :-D i postanowiłam zamówić pościel dla Maluszka, żeby mama teraz przywiozła, bo ma zamówiony duży bagaż do samolotu i musiałam to wykorzystać....
noo i godzinę dumałam na wzorami poszewek :ico_wstydzioch: :-D bo jak z 50 wzorów można się zdecydować na 2?? :-D :ico_sorki: noo, ale udało się :-)

ja Was zaraz doczytam, bo się pogubiłam :-)

[ Dodano: 2009-01-13, 10:43 ]
dziękuję za miłe słowa na temat mojego bezzębnego szczerzenia najmniejszego :-D

Marcia77, ja jestem za przystawianiem do jednej piersi podczas jednego karmienia... w sumie "skład" mleka określa się tak, że pierwsze kilka minut leci mleko początkowe -prawie woda, dopiero potem mleko bardziej treściwe, więc karmienie powinno trwać około 15 minut z jednej piersi. Tak przynajmniej bazgrzą u mnie w książkach :-)

Marcia77 pisze:dzis o 14 wizyta położnej musze sobie pytania spisac na karteczce ..
noo, ja też zawsze przygotowana z kartką, jak polożne przychodziły, bo potem podczas rozmowy umyka połowa :ico_sorki:

ja wczoraj byłam na spacerze, wybłagałam Krzyśka, żebyśmy pojechali po Młodego do szkoly i niestety to był błąd, bo ja jednak cały czas jestem za słaba na takie wojaże.... za daleko tam po prostu i z powrotem pod górkę, więc szłam wsparta o Krzyśka, a Młody (na szczęście z ochotą) prowadził wózek... dziś, jak nie będzie padało tez pojedziemy, ale tylko do połowy trasy do szkoły :ico_sorki:

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

13 sty 2009, 11:48

ja też zawsze pisze na kartce pytania do położnej i właśnie ostatnio mówiła, że dziecko jak się naje to puści cycka :-)
u nas tak zimno , że pewnie tak szybko nie wyjdziemy, a poza tym jeszcze nie kupiliśmy wózka :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

13 sty 2009, 11:50

donatka26 pisze:u nas tak zimno , że pewnie tak szybko nie wyjdziemy, a poza tym jeszcze nie kupiliśmy wózka :ico_olaboga:
:ico_szoking: :-D szalejesz Kobietko :-) ale w sumie rzeczywiście takie mrozy u Was, że też bym nie myślała o wystawianiu nosa poza dom... u mnie wczoraj było 10stopni i świeciło słonko tak mocno,że zakładałam nakładkę przeciwsłoneczną na okulary :ico_sorki: , a na dzis zapowiadają podobnie, więc chcę skorzystać, bo potem może lać 3 tyg non stop i będę gniła w domu

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

13 sty 2009, 11:50

ananke pisze:], ja jestem za przystawianiem do jednej piersi podczas jednego karmienia... \i:

ja też tak robię :-) , a przy następnym drugiego, źle to porostu ujęłam wyżej :ico_haha_01:

[ Dodano: 2009-01-13, 10:52 ]
ananke, ale wczoraj teściowa była i też mi mówiła, żeby przyzwyczajać do powietrza z zewnątrz do okna na początek, ale zacznę od następnego tygodnia, bo to sporo roboty zanim go biorę, a jeszcze jestem obolała, plecy to masakra :ico_olaboga: , chyba kupie też przewijak

[ Dodano: 2009-01-13, 10:55 ]
ananke pisze: a na dzis zapowiadają podobnie, więc chcę skorzystać, bo potem może lać 3 tyg non stop i będę gniła w domu

super, gdyby u nas tak było, to bym już od razu miała wózek i wyszła choć na chwilkę :-)

[ Dodano: 2009-01-13, 10:58 ]
a ja właśnie sobie pozwoliłam na pączka i szklankę pepsi :ico_haha_01: :-D

Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

13 sty 2009, 12:24

a moja niunia grzecznie spi wiec moge do Was zaglądnąc :-D :-D

w nocy miałm tye pytan w głowie a teraz sobie nic nie moge przypomnieć.. :ico_olaboga: :ico_olaboga:

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

13 sty 2009, 12:38

Marcia77 pisze:y miałm tye pytan w głowie a teraz sobie nic nie moge przypomnieć.. :ico_olaboga: :ico_olaboga:

jak przypomnisz to pisz, mi też mnóstwo krąży po głowie, wczoraj mi teściowa pomogła :ico_sorki: , 2 wnuczki ma także doświadczona babcia :-) , synuś przy nie był jak aniołek - spokojny :-)

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

13 sty 2009, 12:41

donatka26 pisze:ananke, ale wczoraj teściowa była i też mi mówiła, żeby przyzwyczajać do powietrza z zewnątrz do okna na początek
noo, w Polsce zaleca się "werendowanie" - czyli właśnie ubierasz dziecko i otwierasz okno, najpierw na 5 minut, a potem każdego kolejnego dnia dłużej, a po tyg lub dłużej dopiero na krótki spacer..

tutaj, jak zapytałam położną ponad tydzień temu, kiedy mogę z maluchem na spacer w wózku, to mi powiedziała, że jak mam folię przeciwdeszczową to nawet już :-) noo, ale padało wtedy i poszliśmy dopiero na następny dzień, ale na krótko, bo ja niestety przeceniłam swoje siły...

[ Dodano: 2009-01-13, 11:43 ]
Marcia77 pisze:a moja niunia grzecznie spi wiec moge do Was zaglądnąc :-D :-D
a moj zaczyna się budzić już :-) a potem jak zje i zaśnie to idę spać też, bo chociaż troszke nocki odeśpię :ico_olaboga: :ico_sorki:

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

13 sty 2009, 12:47

ananke pisze: a potem jak zje i zaśnie to idę spać też, bo chociaż troszke nocki odeśpię :ico_olaboga: :ico_sorki:

mój synuś śpi prawie 2 godz, także jeszcze z godzinkę pośpi, mino,że kręci się często i śmieszne minki robi w czasie snu :-)

[ Dodano: 2009-01-13, 11:56 ]
Milutka pisała, że są jeszcze w szpitalu, bo mała ma żółtaczkę ale już jej schodzi i na 90% wyjdą jutro. Pisze też że 5dni prawie w ogóle nie śpi, ale czuje się dobrze, mała jest strasznie grzeczna tylko nie uśnie bez cyca i smoka no i bez niej, teraz opala się w lampie.
Wszystkich pozdrawia i nie długo odezwie się na tt :-D

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość