WaniliaiPieprz
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 39
Rejestracja: 23 lis 2012, 09:10

Re: glowa boli i nie przestaje - migrena

03 sty 2013, 15:18

Mąż mojej znajomej ma stwierdzoną migrene. Odzywa się ona u niego raz na jakiś czas. Wtedy bierze garść leków przeciwbólowych, ale takich specjalnych na bóle migrenowe przepisane przez lekarza opuszcza rolety w sypialni, kładzie się spać i dodatkowo nakrywa głowę poduszką. Po paru godzinach ból ustępuję.

DorotaMi
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2013, 14:18

Re: glowa boli i nie przestaje - migrena

14 cze 2013, 14:26

Według mnie, najlepszą metodą na ból głowy jest sen. Wiadomo, że czasami ciężko jest zasnąć, gdy głowę rozsadza Ci ból, ale znam na to sposób. Podstawą jest wygodny i "zdrowy" materac. Jakiś czas temu kupiłam materac z pianką Memory z http://laureolasante.com/produkty/memory-foam. Różnica pomiędzy zwykłym materacem, a nowo zakupionym jest ogromna. Dzięki piance, która pod wpływem ciepła dostosowuje się do kształtu Twojego ciała, potrafię zasnąć w ciągu kilku sekund od położenia się do łóżka.

pisanka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 31
Rejestracja: 21 mar 2013, 15:32

Re: glowa boli i nie przestaje - migrena

25 cze 2013, 14:39

ja walczyłam z migreną wiele lat, brałam leki itd. i pomogło mi przejście na dietę niskowęglowodanową i niskotłuszczową.

KatarzynaB
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 12 lip 2013, 19:56

Re: glowa boli i nie przestaje - migrena

12 lip 2013, 20:14

Typowe przyczyny;
- napięciowy ból głowy,
-migrena (zwężanie i rozszerzanie się naczyń krwionośnych naciskających nerwy w czaszce. Ten temat wymaga dodatkowych informacji, ponieważ powodów migreny jest wiele;
- nadwrażliwość na niektóre pokarmy,
- stres,
- wahania hormonalne (miesiączka, menopauza),
- tabletki antykoncepcyjne,
- zmiany ciśnienia,
- nadwrażliwość na aminokwas tyraminę (suszone, marynowane mięso, czekolada, orzechy, czerwone wino),
- na migrenę, zioło złocień maruna, olej lniany, witamina b2 (ryboflawina), magnez, magnez z wapniem, świeżo zmielony imbir,
- nietypowe metody to zanurzenie stóp w gorącej wodzie, zanurzenie dłoni w bardzo zimnej wodzie (zmiany ciśnienia krwi),
- mocna kawa, gorący okład na czoło, kark,
- opaska na głowę nasączona octem winnym,
- aromaterapia; olejek lawendowy, olejek z mięty pieprzowej, najlepiej do nawilżacza,
- mokre torebki herbaty miętowej na powieki i czoło,
- herbatka imbirowa, napar z rozmarynu lekarskiego,
- mocna herbata z dodatkiem goździków,
- regularne posiłki,
- delikatny masaż skroni, czoła,
- herbatka z kozłka lekarskiego i melisy,
- mieszanki do picia; (liść brzozy, ziele nostrzyka, pączki brzozy ) lub (majeranek, tymianek, gałka muszkatałowa, mięta, bazylia, melisa),
- woda, pić dużo, powodem bólu głowy może być odwodnienie.
Klasterowe bóle głowy, napadowe, pojawiające się w różnych miejscach silne bóle, mogą całkowicie zniechęcić do wszystkiego. Należy zachować spokój, nie palić, nie pić alkoholu. zastosować ćwiczenia rozluźniające. Leżąc napinamy i rozluźniamy poszczególne mięśnie twarzy i karku. Warto także zastanowi się nad czynnym relaksem; rower, pływanie, spacer, aerobik.

nataliaa873
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 10 cze 2016, 14:23

Re: glowa boli i nie przestaje - migrena

15 lut 2017, 12:28

Jeśli tabletki przeciwbólowe nie pomagają na ból, to znaczy, że to coś poważniejszego, także lepiej zawczasu zrobić odpowiednie badania - możne je wykonać u neurologa, w Warszawie mają kilku dobrych w PsychoMedic (można się do nich zapisać pod numerem 22 253 88 88). Jeśli to migrena, to polecam ketonal - to bardzo silny, skuteczny lek, ale tylko na receptę.

Awatar użytkownika
MagracijaDella
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 15 lut 2017, 13:49

Re: glowa boli i nie przestaje - migrena

15 lut 2017, 14:00

ratujcie! już nie mogę wytrzymać. od samego rana pęka mi głowa... z tego bólu ledwo widzę

patafilar
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 lip 2017, 13:04

Re: glowa boli i nie przestaje - migrena

01 wrz 2017, 13:41

Na ból głowy polecam pić sok z jabłka, ogórka, jarmużu, imbiru i selera.
Mi taki sok zawsze pomaga więc polecam innym. Przepis znalazłem na
terapiasokami.pl.Polecam też spacery na świeżym powietrzu.

ewelina546
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 170
Rejestracja: 17 gru 2014, 22:36

Re: glowa boli i nie przestaje - migrena

21 paź 2017, 21:39

Mogą to być faktycznie migreny, ale ja dla spokoju zrobiłaby dodatkowe badania. Zdrowie jest najważniejsze pamiętaj! U nich zrobisz tomografię na bardzo dobrym sprzęcie <a href="https://www.helimed.pl/uslugi-glowna/"> ... glowna/</a> . Myślę że warto się przebadać i spać spokojnie.

joannamazurek
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 96
Rejestracja: 26 lip 2015, 19:42

Re: glowa boli i nie przestaje - migrena

11 lut 2018, 21:15

trafiłam do Pani Doktor Nowaczewskiej z bólem migrenowym. Wszystko fachowo mi wyjaśniła oraz zbadała ogólny stan zdrowia. zaproponowane leczenie szybko przyniosło ulgę i poprawę sytuacji. Teraz jestem z Panią Doktor w stałym kontakcie odnośnie kolejnych wizyt kontrolnych. Śmiało polecam!

Awatar użytkownika
obcasik
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 02 maja 2014, 14:51

Re: glowa boli i nie przestaje - migrena

01 mar 2018, 17:06

Z bólem głowy żartów nie ma,mogą być bardzo różne przyczyny i powody,lepiej nie zwlekając udać się do odpowiedniego specjalisty. Ale zanim się do niego udamy można spróbować wypić prawdziwą czarną kawę z wciśniętą do niej cytryną - pomaga. Też mam częste bóle głowy i taka kawa mi pomaga. :)

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość