doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

27 wrz 2007, 13:56

GLIZDUNIA pisze:ja tez juz sama nie wiem co z tą wit.D3

moja znajoma - przyszla pani doktor wytlumaczyla mi dlaczego nalezy podawac dzieciom witamine d3, otoz my dorosli sami ja sobie wytwarzamy poprzez wystawiabnia skory na slonce, dzieci maja tak delikatna skorke, ze nie mozna wystawiac ich na promieniowanie sloneczne w zwiazku z czym nie sa wstanie same sobie jej wytworzyc, dlatego tak wazne jest by ja podawac.

ale nalezy uwazac z ta witaminka - przedawkowanie jej dziala jak trucizna

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

27 wrz 2007, 14:08

no a ja zkolei sie naczytalam ze juz jedna minutka slonca dla dziecka dziennie wystarcza na dzienne zapotrzebowanie...i bądz tu czlowieku mądry ..no i podobno w pl tez juz zaczyna sie odchodzic od podawania tej witaminki bez konkretnych powodow...
W sumie codziennie wychodzimy na spacerek,nie mieszkam w zanieczyszczonym miescie wiec powinno byc oki.....
Powiem Wam ze ja to napewno wylysieje...z niewiedzy..albo z ogromu wiedzy albo poprostu z glupoty :ico_puknij: :ico_olaboga:
Nikomu w anglii jej nie podają...czyli co niepotrzebna?nie czaje bazy....nie wiem czy mam kupic witaminy jakies i sama bez konsultacji z lekarzem podawac czy nie? :ico_olaboga:

jeszcze mama mowi ze nie mam dawac...mowi ze ona jak karmila tylko cycem mojego brata(a to bylo 8 lat temu)to nie podawala mu wit D3...dopiero od 6 mca dawala mu takie witaminki..chyba biowital w zelu :ico_noniewiem:

POGUBILAM SIE......to prawie tak jak z tą SKAZĄ :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

27 wrz 2007, 14:13

GLIZDUNIA, co kraj to obyczaj

i bądz tu czlowieku madry

Awatar użytkownika
kamizela
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7568
Rejestracja: 24 lip 2007, 17:20

27 wrz 2007, 14:14

Glizdunia zapytam mojej pediatry jak to jest z tą witaminą d i napiszę.

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

27 wrz 2007, 14:15

kurcze kamizela a to nowina :ico_olaboga: ale moze faktycznie nie ma sie co martwic... przeciez podajesz małemu D3..

a co ze zbora??

ja raz jechałam z mała busem i nie była ta przejazdzka zadowolona, cała droge płakała i tam i z powrotem..

ide sie szykowac bo wybieram sie dwiedzic mojego kontuzjowanego braciszka...

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

27 wrz 2007, 14:22

Jestem...byłam na grzybach...ale lecę bo zupkę Hani gotuję i zaraz wracam..

[ Dodano: 2007-09-27, 14:33 ]
No jestem już...Hania wczoraj zjadła jeszce o północy i spała do 7, potem do 9...Potem ja się wyrwałam do lasu...11prawdziwków!, potem karmienie...cyc i kaszka...a teraz marudziła więc śpi w wózku :-D
Ja jej daję raz kleik a raz kaszkę...i uwaga...jak robię kleik to po prostu więcej go sypię, żeby był gęstszy...no bo daję go łyżeczką! bo jak mam go podać, skoro ona nie chce z butli???a tak zje i luzik!

Sikorko no widocznie nie zawsze się uda komuś doradzić...I wiesz...jak ją przetrzymywałam to max 3godziny i i tak zjadała tylko 100ml mleka! zjada tyle zarówno po 2 co i po 4godzinach...więc co mam robić? głodzić ją 5godzin i co?... :ico_olaboga:

Doris zdjęcia świetne! i jeszcze raz podziwiam i :ico_sorki: bo ja bym zwariowała w polowych warunkach z dzieckiem...jestem panikara i tyle...a to dlatego, że sama nigdy bym tak nie wytrzymała, bo po prostu nie próbowałam...

Ladybird23 więc jak już wyżej pisałam...mam kleik ryżowy więc robię go na bebilonie i ni ewsypuję na 100ml 3łyżeczek, tylko np. na 60ml 3miarki...Ja wiem, że Wy mi dobrze radzicie....ale moje dziecko jest widocznie jakieś inne i co? no przecież w nią nie wleję tego rzadkiego kleiku na siłę skoro mi przy butli wrzaski robi! więc robię gęsty i je łyżeczką! albo robię jej kaszkę bobovity malinową...i też je łyżeczką...czy teraz dobrze wyjaśniłam?

Gosia :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: ja pierdzielę...szok! on waży więcej i jest wyższy niż moja roczna bratanica!!!
A twój D to niezly jest... :ico_brawa_01:

Kamizela nie stresuj się!!! a Ty dajesz mu witD3? jak tak, to chyba raczej słabo możliwa ta krzywica... :ico_noniewiem:

Dobra...nie będę już Was besztać za to, ile napisałyście...lecę może poprasować??? J w sobotę chce znów na tenisa...i dziś na 20też...a ja już od 2 tygodni mu zapowiadam, że to moja ostatnia wolna sobota przed pracą i chcę umyć okna, wyprać firany i posprzątać tak porządnie, żebym potem mogła sobie trochę mieć luźniej...to on już wymyślił turniej...i ciagle podchody, czy go puszczę...i co ja mam z nim zrobić??? muszę przemyśleć...chociaż wkurza mnie...bo może ja bym chciała z nim spędzić ten czas..a...idę...idę se...pa

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

27 wrz 2007, 14:33

kamizela, - podpytałam moich lekarzy - zaleca sie w takic przypadkach - odstawienie D3 na tydzień - podawani wapna , nastepnie zrobienie znowu wyników - i d# co 2 dni ..i powoli zwiększac - ma to zwiazek - również z byt wysokim poziomem fosforu - i odziwo dowiedziałm sie - moze miec zwiazek z podawaniem dziecku wody mineralnej - kurna ja podaje ŻywcA :ico_szoking: i w łąsnie podobno w zywcu jest za duzo fosforu ..hmmm ..zaraz poszukam w fachowej literaturze - mały ma miękką potylice?? to cio powiedziała ???

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

27 wrz 2007, 15:02

zborra, ostatnia wolna sobota a ty chcesz sprzatac?? wariatka!! a moze sprobuj do mleczka np do 100ml dac jedna lyzeczke kleiku ryzowego, moze wtedy wypije

Awatar użytkownika
kamizela
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7568
Rejestracja: 24 lip 2007, 17:20

27 wrz 2007, 15:12

Gosia ona stwierdziła krzywicę badająć główkę-żadnych badań nie zleciła...Zobaczymy co powie moja zaufana pani doktor-już tylko 2 godzinki zostały...

Podaję małemu raz dziennie 2 krople Vigantolu i Cebion multi więc nie wiem dlaczego ma jej niedobór ?

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

27 wrz 2007, 15:24

kamizela, ta lekarka jest po prostu glupia, gdyby faktycznie cos bylo nie tak to by zlecila badania

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość