Dobrusia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 529
Rejestracja: 30 sie 2010, 16:41

14 maja 2011, 22:36

mała ostatnio zielone kupy robi nie wiem od czego,
mój też robił swego czasu zielone kupy i to na zmianę z żółtymi i też nie wiem od czego to było. Pewnie od jakiegoś jedzenia mojego;p
wlos sie tam znalazl ;/ nie wiem czy to mozliwe ze byl w pieluszce czy mala polknela wlosa i dlatego tak sie meczyla
myślę że nawet jakby połknęła włosa to by się w żołądku rozpuścił, no ale pewności nie mam:)
ja dziś też czopka włożyłam niuśkowi bo kupki zrobić nie mógł cały dzień.
jak kichnie to jej wyleci tez
mój tak pierdzi przy kichaniu :-D
a mialam sie jeszcze was pytac hmmm czy po kapieli zakladacie maluszka czapeczki? albo wogole czy do spania?
ja od niedawna przestałam zakładać czapkę po kąpieli a tak zakładałam zawsze na chwilkę, bo tak mi położna poradziła. Do spania nie zakładałam
a smarujecie dzieci czyms ja narazie tylko kapie w tym olaiatum to jest juz z oliwka
ja też w oliatum kapałam ale niedawno mi się skończyło i kupiłam coś podobnego tylko tańsze trochę- atoperal. Po kąpieli czasami posmaruję kremem oliatum
bo na solarium to nie za bardzo jeszcze nie ?? ;)
ja 2 razy się skusiłam po 5 minut;p ale po 2 razie całe ciało mnie zaczęła swędzieć i już tam nie pójdę :ico_nienie: ale opaliłam się trochę jak te upały były parę dni temu :-)

[ Dodano: 14-05-2011, 22:37 ]
Was też tak te meszki pogryzły?? Ja normalnie nie mogę przestać się drapać :ico_zly:

Awatar użytkownika
patrycjaaa
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2010, 13:36

15 maja 2011, 10:02

Was też tak te meszki pogryzły?? Ja normalnie nie mogę przestać się drapać :ico_zly:
mnie nie tyle te meszki co komary ;/
zaraz jade do szkoly na 4 godz mala zostaje z dziadkami zobaczymy jak to bedzie ;)

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

15 maja 2011, 12:59

hej mamy...

Ja czapeczki ani gabciowi, ani Poli nie zakladalam, mam tych czapek, bo "w darach" dostalam te czepki dziwne dla niemowlat, ale nigdy nie uzywalam...

a Pole po kapieli smaruje oliwka hipp i tyle, kapiemy w zwyklej wodzie i mydelkiem dla dzieci myjemy, chyba, ze jest goraca noc wtedy nie oliwie tylko balsamem hipp smaruje. Gabriel urodzil sie w styczniu i pamietam, ze kuba nawet glowe mu oliwil :ico_noniewiem:

a slonka bym chetnie chwycila, bo blada jak papier jestem, ale nie mam czasu! w polsce mialam ogrod i tylko jedno dziecko, wiec jak spal w wozku to ja obok na slonku lezalam, a teraz niby mam balkon osloneczniony, ale jak Pola spi to sie z Gabrielem trzeba bawic, albo obiad gotowac, pomyslalam wiec o solarium, ale nawet na to czasu mi brakuje, bo tu w naszym miasteczku nie ma, a jak jedziemy na zakupy to zawsze mi kuba mowi, ze po zykupach poczekaja w aucie, a ja sobie moge isc na solarium, ale ZAWSZE na koniec zakupow Pola zaczyna wrzeszczec i o solarium nie ma mowy...
generalnie to na solarium bylam kilka razy w zyciu, kiedys z biegu 3 razy w jednym tyg poszlam, bo slub mialam w piatek i chcialam sie troszke opalic i wierzcie mi lub nie, ale kompletnie nic mnie nie chwycilo mimo, ze po samym opalaniu mnie wszystko szczypalo i bylo czerwone-zero opalenizny...

baraqada
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 03 maja 2011, 18:45

15 maja 2011, 15:38

Ja czapeczki nie zakładam w domu bo temperatura utrzymuje się między 24-25 stopni.
Jeżeli chodzi o kąpanie to też używamy Oilatum bo malutka urodziła się mocno po terminie i miała strasznie suchą skórę ale myślę że niedługo będziemy mogli zacząć używać zwykłego mydełka dla dzieci.
Was też tak te meszki pogryzły?? Ja normalnie nie mogę przestać się drapać
Mnie akurat nie ale mąż cały pogryziony - jakoś na spacerach wybierają jego :-)
Ale jest ich od groma i cały czas się opędzam.

Dziś kiepska pogoda i siedzimy w domku. Ostatnio byłyśmy na szczepieniu - jak przeczytałam skutki uboczne to masakra - przeraziłam się :ico_szoking:

Awatar użytkownika
ewelcia1245
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 503
Rejestracja: 31 lip 2010, 17:53

15 maja 2011, 16:24

Hej

Ja tez po kąpaniu , zarowno u Oskara i Oksany nie zakładałam czapeczki, a mała kapie w czystej wodzie , a myje plynem nivea i jestem zadowolona!! Oksanka nie ma suchej skorki :-)

Awatar użytkownika
patrycjaaa
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2010, 13:36

15 maja 2011, 19:28

nasza malutka ma troszke wlasnie sucha skorke puki co olaitum a pozniej tez myslalam o plynie nivea z wyciagiem z kwiatu lipy mam taka probke tego płynu i jest fajny no i duzo tanszy niz to oliatum ;/
ja dzis w szkole naszczescie mialam krucej zajecia malutka byla grzeczna pod moja nieobecnosc wiec jakby co moge ja spokojnie zostawiac z dziadkami
ja jak mala przebieram to myje jej dupke woda z mydelkiem przecieram platkami kosmetycznymi a pozniej pieluszka tetrowa delikatnie osuszam a tesciowa mi mowi ze dzis jak mala przebierala to ja pod zlew i jej dupke umyla :ico_zly: troche sie wkurzylam ze jakies swoje metody wprowadza to ja uwazam jak mala kapie a ta ja pod zlew ciekawe jak ja trzymala :ico_zly: przeciez i tak ja codziennie kapiemy wiec dupke ma czysta
moze przesadzam ale nie lubie jak wymysla ja ją tak przebieram grrrr ciekawe co jeszcze wymysli pod moja nieobecnosc moze jak mala bedzie wieksza to bedzie ja nasadzac jak kupke bedzie robila :ico_sorki: opowiadala mi ze jak K byl maly i robil kupke to zawsze po nim bylo widac bo sie caly czerwony robil to ona mu pieluche rozbierala i go nasadzala i ze niby szybko sie nauczyl nie robic w pieluchy ;/ dziwne
ide po mala bo słysze ze placze i tesciowej ;/ a jak ja chce ja przebrac to ona mi ja bierze wogole wszystko by chciala przy malej robic kto jest tu mama ja czy ona :ico_zly: ona sie juz nacieszyla macierzynstwem

Dobrusia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 529
Rejestracja: 30 sie 2010, 16:41

15 maja 2011, 20:48

jak spal w wozku to ja obok na slonku lezalam
ja właśnie tak si e teraz opalałam :-D
tesciowa mi mowi ze dzis jak mala przebierala to ja pod zlew i jej dupke umyla
o rany :ico_haha_01: ale sposoby :ico_noniewiem:
a jak ja chce ja przebrac to ona mi ja bierze wogole wszystko by chciala przy malej robic kto jest tu mama ja czy ona :ico_zly: ona sie juz nacieszyla macierzynstwem
no tak to już jest że nasze mamy/teściowe tak się garną do pomocy :ico_noniewiem:

[ Dodano: 15-05-2011, 20:50 ]
ale ulewa przeszła u mnie, a jaka piękna tęcza była na niebie :ico_brawa_01:

baraqada
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 03 maja 2011, 18:45

15 maja 2011, 21:30

patrycjaaa, może to i dziwny sposób ale uwierz .. później się przyda :)
teraz mała kupki robi jeszcze nie śmierdzące i w zasadzie nie jest jeszcze taka wymazana nimi ale póżniej .. zużycie płatków i chusteczek wzrasta maksymalnie. I tu znów wyskoczę z tymi naukami ze szkoły rodzenia - bardzo nam polecali właśnie taki sposób przy odparzeniach, uzasadniali to w ten sposób że skóra niemowlaka jest mega cienka a każde tarcie chusteczkami czy wacikami podrażnia mocniej a wodą pod kranem można świetnie i szybko taką małą pupkę opłukać.
Ja sama się tego na razie boje trochę robić - nie wiem czy dobrą temperaturę wody ustawie no i czy małej się to spodoba ale chyba niedługo będę musiała spróbować.

A co myślicie o chustach?
bo ja się zastanawiam nad kupnem zamiast nosidełka

Awatar użytkownika
patrycjaaa
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2010, 13:36

16 maja 2011, 08:42

ja tez sie zastanawiam nad chustą ;)
kurcze malej te krostki nie schodza a dzis ma ich chyba wiecej niz wczoraj ;/ a przeciez nic takiego nie jadlam ;/ chyba ze to mleko co jej wczoraj podawal sciagniete to bylo z tego dnia co ta czekolade zjadlam ale tylko kostke no i pozniej 2 tofiee ;p nie moglam sie oprzec ;/ musze bardziej uwazac

[ Dodano: 16-05-2011, 09:03 ]
czy wasze maluszki jak spia moja zwlaszcza w nocy to spi a macha energicznie raczkami rozkopuje sie steka pomrukuje czasem nawet zapłacze i to wszystko przez sen mysle czesto ze sie obudzila a ona oczy zamknieta i spi ale ryra sie cala jak nie wiem ;/ a w dzien to raczej spokojnie spi

Awatar użytkownika
ewelcia1245
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 503
Rejestracja: 31 lip 2010, 17:53

16 maja 2011, 10:08

Witam

U nas pokazały sie plesniawki :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: dawałam małej sab simplex na wzdecia i teraz ma plesniawy :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości