Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

25 mar 2008, 16:39

Witam ponownie musze dołączyc do tego wątku. Pojawiło się drugie dziecko i już ujawniło się AZS :ico_placzek:

Aleksandrowicz
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 823
Rejestracja: 16 sie 2007, 17:59

25 mar 2008, 23:00

Sylwia.O - witaj, córeczka śliczna, poradzisz sobie z AZS, jak sama pisałaś, to drugie dzieciątko z alergią, wiec pomyśl sobie ze masz juz doświadczenie!!! a jak sie objawiło AZS u córki????napisz też czy w ciąży miałaś jakąś dietę, czy tez nie?? i jak karmisz piersią też jesteś na diecie od poczatku, czy dopiero teraz??

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

26 mar 2008, 17:23

Aleksandrowicz pisze:a jak sie objawiło AZS u córki????napisz też czy w ciąży miałaś jakąś dietę, czy tez nie?? i jak karmisz piersią też jesteś na diecie od poczatku, czy dopiero teraz??
małą poprostu całą wysypało. Cała była w czerwone plamki :ico_olaboga: . ciąży diety nie mialam a teraz uważam co jem i staram sie nie jadać alergizujących rzeczy

Bianka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:06

31 mar 2008, 23:07

Witam wszystkie mamy. Jestem mamą 2,5 letniej Stelki, która ma zdiagnozowane AZS. Męczymy się od 9 m-ca. Mała piła Nutramigen przez 16 m-cy. Mamy alergię na mleko krowie, orzechy, kakao i sama nie wiem jeszcze na co.... Stosujemy serię Emolium jka narazie dobrze nam służy.Czytałam posty na tym forum i pod niejednym mogłabym się podpisać. Nie ukrywam, ze mam ogromny problem z urozmaicaniem diety, teściową dajaca pokątnie slodycze, itd. Miło byłoby porozmawiać z kimś tak doświadczonym jak Wy :ico_haha_02: Pozdrawiam !!!!!!

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

01 kwie 2008, 08:55

Bianka,
witaj kochana :-)
z dziadkami tak już jest u nas jest to samo :ico_olaboga:
pozdrawiam

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

08 kwie 2008, 21:29

Dziendobry.Doterlam do tego watku nie jako mama dziecka z AZS ale jako ciocia.Moja siostrzenica lat 5 od urodzenia boryka sie z AZS ale dzisiaj po rozmowie z siatro sie zalamalam mala dostaje sterydy w tabletkach jakas dawke udezeniowa a pani z apteki 3 razy sie pytala czy to na 100% dla dziecka bo to bardzo bardzo silna dawka.Jak mala dostala tebletke wieczorem to pozniej caly czas wymiotowala a lekarz alergolog powiedzial ze nie ma innego wyjscia cala skorka zakarzona i nic nie pomoze moze sie nawet leczeniem szpitalnym zakonczyc :ico_placzek: tak mi jej zal-pamietam jak jeszcze mieszkalam w polsce to mala latem mowila ze musi caly czas biegac nie moze sie bawic z dziecmi bo jak biega to ja skorka nie swedzi :ico_placzek: Mam pytanie czy ktorac z Was moze wie jak nazywaja sie jakies masci lub kremy w UK na AZS??? moze jakbym jej cos kupila innego to by jej bardziej pomoglo po tej kuracji sterydowej.Serce mi peka jak na nia patrze :ico_placzek: wyglada strasznie jak pokryta luskami :ico_placzek: dziekuje bardzo za pomoc :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

13 kwie 2008, 18:42

pierwsza i zasadnicza rada: ZMIENIć LEKARZA I TO W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM, BO ZROBICIE KRZYWDę DZIECKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a teraz pytanie: czy to aby na pewno AZS????kto to potwierdził???ta "świetna" lekarka????

i natychmiast odstawcie te streydy, bo będzie coraz gorzej.

zastosujcie nieuzależniające kosmetyki dla skóry atopowej. idź do apteki i poproś o jakiś balsam, np. topialyse. i smarujcie tym skórkę kilka razy dziennie. i koniecznie nowy lekarz. Trzymam kciuki za malutką, nie martwcie się będzie dobrze, tylko odstawcie te sterydy i prędko do lekarza, a nie oprawcy

Awatar użytkownika
beata
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 338
Rejestracja: 14 lis 2007, 13:57

15 kwie 2008, 10:47

witam po długiej nieobecności
Delicja ma rację sterydy tylko pogorszą sprawę, najlepiej zmienic lekarza i odstawic te leki bo one wcale nie pomagają a wręcz przeciwnie, najlepiej według mnie zacząć dziecko kąpać w płynach dla dzieci z azs może seria kosmetyków OILATUM ,my byliśmy niedawno u rodziny w UK i tam się kupi w aptece te kosmetyki i są one dużo tańsze niż Polsce ,mojego męża siostra kupiła mleczko do smarowania ciała dla mojego syna i na prawde mu pomaga,a dodam że miał tak podrażnioną skóre że dosłownie porobiły mu rany i swędziało go to bardzo
ja polecam oilatum i zmianę lekarza przede wszystkim bo na prawde można dziecku zaszkodzić sterydami

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

16 kwie 2008, 10:49

problem w tym ze na nia nie dzialalo juz nic ani Oliatum ani Elidel,Avene cold creme \ nic :ico_noniewiem: lakarz niby mowil ze caly organizm jest juz zatruty i dlatego te sterydy zeby doprowadzic go do porzadku -to pozniej moze znowu mascia zaczna pomagac :ico_olaboga: mam taka nadzieje bo niedosyc ze wyglada biedna jak dinowalr z popekana krwawiaca ropiejaca skora to dotego ciagle placze z bolu i nawet przeczkole odpada :ico_noniewiem: Dziekuje bardzo za wszystkie rady :ico_sorki: :ico_sorki: i jak ktos jeszcze ma jakis pomysl prosze o podanie :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

16 kwie 2008, 17:25

mmarta81, sterydy nie pomogą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jedynie mogą zaszkodzić. Matko widzę, że stosowałyście wszystkie najgorsze paskudztwa. Nie stosujcie elidelu!!!!to też nie pomoże. A topialyse próbowałyście??????????????Marta, ale czym zatruty organizm????Proszę Cię zmieńcie lekarza. I to koniecznie. On chyba nie wie co to jest AZS. Przecież to choroba o podłożu alergicznym, w wyniku tych ran może dojść do zakażenia bakteriami, o to chodziło??? :ico_noniewiem: kupcie to topialyse lub exomegę i kilka razy dziennie stosujcie, i ścisła dieta dla malutkiej. Uściskaj ją ode mnie, biedulka musi się namęczyć. :ico_placzek: Na co jest uczulona????

[ Dodano: 2008-04-16, 17:28 ]
topialyse lub exomega to kremy które przeznaczone są dla skóry atopowej, mają działanie antybakteryjne,
natomiast jeśli skóra jest zakażona np. gronkowcem, to czemu wam nie zapisze antybiotyku???????????przecież sterydy tylko likwidują skutki na KRóTKI CZAS a nie przyczyny

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość