Awatar użytkownika
aniaj84
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2186
Rejestracja: 11 lip 2008, 21:34

01 maja 2010, 15:19

cześć dziewczynki :-D
muszę sie poprawić w zaglądaniu bo sama mam wyrzuty sumienia :ico_wstydzioch:
grudniówki chyba ucichły na amem :ico_noniewiem: trudno...
bede przyłazić do was :ico_wstydzioch:
czuje sie nadal paskudnie, mdłości mnie wykończą, mięcho smażone mi śmierdzi pokropnie, lodówki staram sie nie otwierać,
gina mam dopiero 12 maja, okropne jest to czekanie, mówie wam.......
widzę,że dziweczynki na majówki i wesela sie wybierają, my siedzimy w domku ale chyba dobrze bo sie nie czuje na wyjścia :ico_noniewiem:
wesel mamy w tym roku 4 więc sie wybawimy :ico_brawa_01:
Monia dzidziuch superrrrrrrr :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
jaki duży i juz człekoształtny :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Kala ;)
Papla
Papla
Posty: 790
Rejestracja: 16 wrz 2009, 09:10

01 maja 2010, 16:51

AniaR współczuję że K pracuje cały weekend, ale przecież weszła ustawa że 1 i 3 maja nie wolno pracować, jedynie np w sklepach to tylko właściciele mogą stać za ladą... a w innych firmach to nie wiem, ja z zawodu jestem kasjerką więc tylko to o sklepach wiem...

ejustysia ja też życzę udanej imprezki :-D

aniaj84 A ja do gina mam iść dopiero 13 maja ale będę musiała wcześniej chyba iść bo badania już zrobiłam i wyszły chusteczkowo. W dodatku nie wiem dokładnie co i jak, jakie badanie co znaczy :ico_olaboga: ale 2 badania duuużo odbiegają od normy i 2 tak trochę ale zawsze... Myślę że to te bóle głowy mają coś z tym wspólnego :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

01 maja 2010, 20:08

A tobie ejustysia udanej imprezki.
:ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

grudniówki chyba ucichły na amem
a na którego masz dokladny termin, może jeszcze zalapiesz sie na listopad hihihiihi :-D :-D :-D :-D
a tak serio - czuj sie jak u siebie :-D
zuje sie nadal paskudnie, mdłości mnie wykończą,
niedlugo przejdzie ja juz mam tylko takie malutkie mdlosci i bardzo rzadko wiec jeszcze tropche i Ci tez przejdzie

okropne jest to czekanie, mówie wam.......


chyba wszystkie wiemy cos o tym

:-D :-D :-D :-D :-D :-D
ale przecież weszła ustawa że 1 i 3 maja
Ania mieszka w szkocji - u nich pewnie nie ma tych swiat, le swoj drogą to u nas tez sie tego nie przestrzega - u nas tylko na naszym osiedlu sa 2 sklepy nocne i bynajmniej nie sprzedaja w nich wlasciciele, no a jak sa wesela to pzeciez tez ktos musi na nie ugotowac - obsluzyc i pewnie takich przykladów można by mnożyc
ejustysia ja też życzę udanej imprezki
:ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
Myślę że to te bóle głowy mają coś z tym wspólnego
faktycznie lepiej to sprawdzic bo bóle glowy powinny już Ci przejsc, może masz np anemie?
Jeśli chcesz podaj mi wyniki to moze coś Ci napisze, studiuje na kierunku medycznym ( co prawda dlugą mam przerwe bo Wik przeciez , ale wciąż dużo pamiętam, może to nic poważnego czym można by sie martwic i mam nadzieje ze tak wlasnie jest

Awatar użytkownika
zaczarowana
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3616
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:34

01 maja 2010, 22:13

Cześć kochane, ja przyszłam Was tu dopingować!!

Mdłości ooooo tak, pamiętam, jeszcze nie zapomniałam i mam nadzieję, że szybko Wam przejdzie :)

ejustysia, brzuszek to masz cudowny, stęskniło mi się :)
Czego konkretnie uczysz się na medycynie? Mnie zawsze pociągała medycyna, jednak nie udało mi się studiować (z własnego wyboru) tego kierunku, ale pochodne tego, to kosmetologia- przyjemne z pożytecznym :) Zaczęłam jak byłam w ciąży, aż sama się sobie dziwię :)


Mogę do Was czasami "wpadać" ??

Buziaki mamuśki :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Ania_R
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3237
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:58

02 maja 2010, 09:58

Kala ;) napisał/a:
ale przecież weszła ustawa że 1 i 3 maja


Ania mieszka w szkocji - u nich pewnie nie ma tych swiat
no właśnie :/ ale mamy takie wolne dni jak bank holiday np. który jest ustawowo wolny, ale jesli ktoś pracuje w taki dzień to dostaje podwójną stawke tego dnia :ico_brawa_01: a swoją drogą to mój K pracuje w hotelu a wiadomo że tam to czynne 24/h.. :ico_noniewiem:
Kala ;) napisał/a:
Myślę że to te bóle głowy mają coś z tym wspólnego


faktycznie lepiej to sprawdzic bo bóle glowy powinny już Ci przejsc, może masz np anemie?
zgadzam sie z ejustysią więc trzeba to sprawdzić. Ja tez mam bóle głowy przy bardzo niskim ciśnieniu! :ico_noniewiem:

Uciekam dziewczynki już naprawde bo sie nie wyrobie ze wszystkim wkońcu. Dziś mam strzyżenia dwa, w domu musze posprzątać, obiad zrobić i ogólnie mam jeszcze troche roboty przed przylotem Moni M :ico_brawa_01:

Pewnie odezwiemy się juz po powrocie Moni M bo sie nagadać nie będziemy mogły :-) Mam nadzieje że u Was będzie wszystko wporzątku z maluszkami i brzuszkami w czasie naszej nieobecności :ico_sorki: - trzymajcie sie dziewczyny!!!!!!!! BUZIAKI!!!!!!!! :-)

Awatar użytkownika
aniaj84
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2186
Rejestracja: 11 lip 2008, 21:34

02 maja 2010, 12:18

helolllll :-D
a na którego masz dokladny termin, może jeszcze zalapiesz sie na listopad hihihiihi :-D :-D :-D :-D
a tak serio - czuj sie jak u siebie :-D
no wychodzi mi na ok 20 grudnia wiec do listopadówek na pewno nie dołączę :-)
u nas dziś słoneczko ładnie świeci, ładny dzień sie zapowiada :ico_brawa_01: zaczarowana, zaglądaj, zaglądaj do nas :-D :-D
Ania_R, udanej wizyty Moni :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Kala ;)
Papla
Papla
Posty: 790
Rejestracja: 16 wrz 2009, 09:10

02 maja 2010, 18:48

Witam koleżanki :ico_ciezarowka:
ejustysia dzięki za chęci pomocy przy diagnozie moich badań
oto wyniki:
MCHC 37,91 g/dl (norma 32 - 37)
PDW 18,31 fl (norma 9 - 14) :ico_szoking: :ico_olaboga:
MPV 12,5 fl (norma 8 - 12)
P-LCR 46,11 % (norma 15 - 35) :ico_szoking: :ico_olaboga:
reszta badań i mocz w porządku :ico_sorki: dobre tyle :ico_noniewiem: a słyszałam że anemia w ciąży to normalka... :ico_noniewiem:

Aniu R ja odkąd pamiętam mam niskie ciśnienie ale prawie półtorej roku już nie biorę leków (odkąd zaszłam w ciążę z Weroniką) i znów nie mogę podjąć leczenia :ico_noniewiem:
ja też w Anglii pracowałam w hotelu, jak Szymuś miał 3,5 roku, ale mojej mamie odwidziało się siedzenie z Szymkiem 3 godziny dziennie i nawet nie dała mi mama prawa do wyjścia po pracy do sklepu po mleko dla niego :ico_olaboga: więc wróciłam do Polski

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

02 maja 2010, 20:55

ejustysia, brzuszek to masz cudowny, stęskniło mi się :)

nic straconego - ja zaszlam w ciaze jak Wiko mial 10 mesiecy :)
Mogę do Was czasami "wpadać" ??
zapraszamy :)
Czego konkretnie uczysz się na medycynie?
dzial medycyny - medycyna fizykalna czyli fizjoterapia, niestety przerwalam w 2008 roku bo w ciazy nie mozna tego studiowac, ze wzgledu na prace z prągem i sprzettem do rtg, no i praca z ludzmi tez ciezka , ale bardzo mi sie ten kierunek podoba i mam nadzieje kiedys go skończyc
no wychodzi mi na ok 20 grudnia
to bedziesz miala piekny prezent n swieta :)

PDW - współczynnik zmienności objętości płytek krwi
PDW to wskaźnik anizocytozy płytek krwi, czyli zróżnicowania płytek krwi (trombocytów) pod względem objętości.
Znaczne zróżnicowanie płytek może świadczyć o zaburzeniach w produkcji trombocytów, na przykład o ich wzmożonej produkcji po znacznym zużyciu (wykrzepianiu) trombocytów obecnych we krwi. Nie należy jednak nigdy interpretować tego parametru w oderwaniu od liczby płytek krwi i ich objętości. Podstawowe i najbardziej istotne informacje na temat trombocytów dostarcza parametr PLT.

Móglby być niedobór żelaza, ale taki wynik w tym przypadku uznalabym za dobry - jest nieco wyższy, ale nieznacznie i nie jest wogóle traktowane jako odchylenie od normy

P-LCR - wskaźnik dużych płytek - OGÓLNIE NORMA GÓRNA JEST 43 , CHOC ZALEZY JAK WIDAC OD INTERPRETACJI, - O CZYM JEDNAK MOZE SWIADCZYC ICH ZBYT DUŻ ILOSĆ- TRUDNO MI POWIEDZIEC


Ogólnie badanie czyta sie calosciowo a nie poszczególne parametry - takie lekkie odchylenia od normy nie powinny budzic obaw - mogą zależec od tego co jadlas, czy badanie bylo na czczo - ile plynów wypilas, czy dobrze spalas czy jestes zmeczona , odchylenia o 5 - 10 MOGA BUDZIC OBAWY .


PODSUMOWUJĄC, ANEMII NIE MASZ i jesli reszta wyników jest ok - nie martwilabym sie - nie wiem ci do tych duzych plytek bo moze jakis inne parametry , wiesz - nie zaszkodzi nigdy zapytac fachowca tym bardziej ze glow cie boli - no i nie martw sie na zapas - reszta podnych wyników kompletnie nie jest zla odchyleni tak niskie sa jeszcze w normie :)

to sie rozpislam - mam nadzieje ze cos zrozumiale jest bo jak pisze ciagiem n szybko to tak troche haotycznie




i jestesmy po imprezie ale opisze potem bo juz mi sie nie chce :-D :-D :-D :-D :-D

Awatar użytkownika
Monia M
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1319
Rejestracja: 16 gru 2008, 14:47

03 maja 2010, 08:53

Czesc dziewczyny :-)
powrocilam z dzialki.
Popralam wszystko teraz czekam az wyschnie i musze brac sie za pakowanie :ico_olaboga:
jutro o 6 ruszamy z Wawy bo lecimy z Łodzi, takze przed lotem jeszcze podroz samochodem :ico_olaboga:
najgorsze, ze znow dopadly mnie mdlosci i jak jechalismy na majowke to zwymiotowalam w samochodzie, a mopje dziecko widzac to zrobilo to samo, takze mielismy podroz z przygodami. Synu nigdy nie mial takich akcji w samochodzie, ale napatrzyl sie na mamusie i mu wystarczylo :ico_olaboga: boje sie co bedzie w drodze do lodzi a potem w samolocie :ico_placzek:

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

03 maja 2010, 09:38

Monia M, bedzie dobrze, najwyżej z przygodami jak mówisz, trudno - trzeba jakoś przetrwać :) 3 mam kciuki :)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość