Awatar użytkownika
kamizela
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7568
Rejestracja: 24 lip 2007, 17:20

30 wrz 2007, 10:16

Gosiu przesyłam ci pozytywne fluidy :ico_buziaczki_big:

kate_k82
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 883
Rejestracja: 11 mar 2007, 07:08

30 wrz 2007, 10:17

Sikorka rzeczywiście ja też się uśmiałam, ale to chyba był jeden z tych powodów- wymówek żeby nie przyjeżdzać, mówi się trudno, nie chcą - nie muszą i pewnie nie przyjadą ale ja na pewno do nich :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie: zadzwonię, wiesz mam pytanie do Ciebie czy wyskakiwały Karolkowi potówki na twarzy??? i jeśli tak to czy gdy znikały to pozostawała po nich tak jakby blizna??? bo moja lekarka stwierdziła ze ta wysypka to potówki no ale jakoś nie schodzą....i do tego pojawiają się następne krostki....i jeszcze znalazłam łuski na głowie dla mnie to znak że znów skaza... jak myślisz??? i jak to było z Twoim Karolkiem, po czym wywniskowałaś uczulenie???

Awatar użytkownika
Sikorka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2625
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:17

30 wrz 2007, 11:50

kate_k82, Karol miał tylko na policzkach takie krostki i pod brudką i taką bardzo suchą skórkę na policzkach, taką szorstką. Moja pani doktor odrazu stwierdziła, że to raczej alergia pokarmowa i żeby odstawić na jakiś czas nabiał więc odstawiłam, nie zniknęło odrazu tylko z czasem więc co to było to nie wiem, teraz z nabiałem nie szaleję, ale jogurt jeden dziennie jem, zupy zabielane śmietaną też i nic się nie dzieje.
Na główce miał troszkę żółtych łusek, ale po kąpielach w oilatum szybko zeszły, na polikach to przez jakiś czas wyskakiwały też takie z białym czubkiem krostki, ale to to raczej hormonalne. A jeżeli chodzi o ciemieniuchę, to też różnie lekarze mówią, dla jednych to jest alergia dla innych hormony. Nawet w tym programie "Mamo to ja" w TVN style wypowiadał się lekarz i on twierdził, ze to od hormonów.

Awatar użytkownika
ANES
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 161
Rejestracja: 10 wrz 2007, 11:51

30 wrz 2007, 12:16

witam wrocilam z gieldy,i kupilam troche zeczy...aleide malego uspic...
buzka

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

30 wrz 2007, 12:45

zborra ale ty masz siłe kobieto takie sprzątanie
ja nie moge sie zabrac na sprzatanie jednego pokoju
a jesli chodzi o te sloiczki to twoja mała moze mleko wiec ok ale moja ze skaza raczej nie powinna

jesli chodzi o pampersy to my juz od ok miesiaca jedziemy na 4 bo trojka zaczeła strasznie sbciskac udka
a mała nie miała 7 kilo bo te wartosci sa powiem tak umowne
musisz poprostu obserwowac czy hanii jest wygodnie
sama bedziesz wiedziała najlepiej
jak mowiecie ze 4+ mało sie roznia (sama tak slyszałam) to w razie czego nie bede miała problemu bo u nas czesto jest problem z 4 tak jakb wszyscy ich uzywali

przepis na koltleciki (uwaga bardzo sycące)

kotleciki z fetą

1 kg ugotowanych ziemniaków,
20 dag sera feta
kilka dymek lub szczypiore albo i to i to
troche świezego koperku
surowe jajo
sól-wedle uznania, feta jest dośc słona, pieprz, sok z cytryny

Ziemniaczki ugnieść jak na puree, dodać ser feta, kilka posiekanych dymek lub/i szczypiorek, trochę świeżego koperku i 1 jajko. Doprawić pieprzem i sokiem z 1/2-1 cytryny. Wszystko starannie wymieszać i na około 1 godzinę wstawićmy do lodówki. Zwykle tego nie robię bo nie mam czasu . Formować pulpety/kotlety wedle uznania, opruszyć mąką, smażyć najlepiej na oliwie, na złoto.
Jeśli będzie bardzo kruche, to można dodać jeszcze jedno jajko dla sklejenia. Podawać z sałatą z pomidorami, cebulką, oliwkami i ziołami -taką grecką sałatką bez fety już .

bardzo dobre

moej dziecko robi juz dzisiaj druga kupe i parzy ja lezaczek
sama juz nie wiem gdzie mam ja klasc

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

30 wrz 2007, 13:12

Jagodka...dzieki za przepis..mam ochote to wyprobowac wiec pewnie niedlugo dam znac czy smakowalo :-D

A Maya teraz ucina sobie drzemke z tatusiem po tym jak kupa wyleciala z pampersa i wyladaowala na lezaczku,bodach poscieli mamy...i kilku pieluchach ktorymi sie asekurowalam :ico_oczko: :ico_haha_01: Lezaczek juz sie pierze...tak wiec dalo rade...hihihi

A ja teraz chora jestem...chyba od A. sie zarazilam-jemu minelo to moja kolej i mam nadzieje ze Maya ma troche tych moich antycial w tym cycu bo jak nie to bedzie krucho.....gardlo mnie tak boli ze ledwo oddycham,o 3;30 w nocy plukaam wodą z sola...od rana juz czosnek w ruch,herbatka z cytrynka a Mayi witaminki(swoją droga dobrze ze je kupilam)....smakuja jak kinder biowital ten w zelu...tylko ze sa w syropku i maja inna nazwe :ico_noniewiem:

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

30 wrz 2007, 14:01

i ja sie witam..
wczoraj mieliśmy wolny wieczor, mała jak zasneła to poszlismy sami do mojej siostry na karty, mama zgodziła sie zostac z nia do 23 wiec spoko, bo tak niespodziewanie to wyskoczyło...wogóle po wieczornym jedzeniu to takiego pawia mała puściła ze nawet nosem jej poleciało, ale sie wystraszyłam :ico_szoking:

dzis dzionek miło sie zaczał, oczywiscie zapomniałam o dniu chłopaka :ico_wstydzioch: ale coz dałam Arkowi :ico_buziaczki_big: i musiał sie zadowolic.. :ico_wstydzioch:

kate k82 no ten motyw z piżamą to :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: warte, na prawde...

anes zazdroszcze zakupów, ja czekam az pieniazki październikowe przyjdą i tez ruszam na zakupy, wczoraj juz upatrzyłam czape, rekawiczki i kurteczke dla Miluni, musze jeszcze w cos zaopatrzyc siebie i meza, oczywiscie.....

lece konczyc obiad.

[ Dodano: 2007-09-30, 14:08 ]
chciałam jeszcze cos o tych pampersach...my tez jeszcze na 3, choc 4 juz leza w zapasie, ale roznica miedzy nimi jest spora i tak sie waham z uzywaniem ich i poki co dokupuje cały czas 3 :ico_noniewiem:

a jeszcze jagodka musze koniecznie sprobowac ten przepis twoj bo uwielbiam fete!! na pewno podziele sie wrazeniami smakowymi.. :-)
a ty uwazasz ze te słoiczki to są nie dobre dla naszych maluszków?? ja tak wczoraj oglądałam co tam byłoby fajnego dla Mili ale jeszcze nic nie kupiłam, jakos nie umie sie przekonac do innyc hpotraw jeszcze.. :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
ANES
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 161
Rejestracja: 10 wrz 2007, 11:51

30 wrz 2007, 14:56

maly spac nie chce,ale maz wrocil z dzialki wiec bierze go a ja mykam spac :-)
ladybird my teraz ostatnio dostalismy dodatek do rodzinnego wiec teraz musialam siebie troche ubrac i alego jeszcze muszemu kupic kombinezon na zime bo kurtek ma duzo ale kombinezon to dobra rzecz...noi jakas fajna czape i szalik :-)a terz ide sie rzespac...
dozobaczyska pozniej...papa

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

30 wrz 2007, 15:19

ja tu liczyłam ze w chwili wolnego zastane tu kogos, ale widze ze wszystkie pochłoniete rodzinkami......
to my tez na jakis spacer wybywamy......

kate_k82
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 883
Rejestracja: 11 mar 2007, 07:08

30 wrz 2007, 17:16

a ja włąśnie uspałam małego jest dziś niespokojny, pewnie od tej wysypki, jutro idę do lekarza bo pediatra zapomniała przybić swoją pieczątkę i podpisać się na recepcie....może zapytam o te potówki jej zdaniem.....a teraz szukam w internecie jakiegoś dobrego alergologa i pediatry w krakowie....

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość