Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

29 wrz 2008, 15:01

Witam sie kochane

nie moge z Wami pisac bo oj synek od wczoraj placze, juz nie mam sily nie wiem co mu jest i az plakac sie chce, ze nie umiem pomoc swojemu dziecku :ico_placzek: :ico_placzek: od wczoraj dostaje witamine D i polozna mowila ze moze go brzuszek bolec, ale kurcze to co za kazdym razem jak dostanie witamine bedzie go brzuszek bolal :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_noniewiem: mi sie wydaje, ze on sie nie najada, bo szuka cyca, dzis go nakarmilam i po 1,5 godzinie od karmienia znow wiszczal normalnie nie wiem co mam robic :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

teraz mam go na rekach, kolysze i do Was pisze, ale jak na razie spi, boje sie polozyc go do wozka :ico_olaboga: zeby znow nie plakal :ico_placzek: :ico_placzek:

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

29 wrz 2008, 15:04

Martus -rozwarcie na 5 palcow to inacze rozwarcie na 10 cm :ico_haha_01: Czyli na 4 palce to ok gdziez 7-8 cm :ico_brawa_01:Mnie tez polozna oswiecila bo dla mnie bylo 10 palcow,a to jest 10cm,czyli 5 palcow :ico_brawa_01:
Jak mi powiedzieli ze mam 4 palce to tez pomyslalam ze przede mna jeszcze raz tyle bolu,a ona do mnie ,no to zaraz rodzimy :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2008-09-29, 15:06 ]
Pati85 pisze:ze on sie nie najada, bo szuka cyca, dzis go nakarmilam i po 1,5 godzinie od karmienia znow wiszczal normalnie nie wiem co mam robic
Pati mialam to samo przez 2 dni,dokarmilam butla i od tygodnia nie slyszalam swojego dziecka-jak aniolek.Sprobuj butli ,zobaczysz podziala,wiem ze chcesz karmic,ale czasami glodzimy tym dziecko :ico_noniewiem: Teraz dokarmiam tylko noca,ale jednak dokarmiam ,bo po cysiu dalej szuka :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

29 wrz 2008, 15:07

slonko2008 pisze:Masz zabronione rodzić przede mna i mmartą poprostu nie zgadzamy się żebyś nas wyprzedziła ale bedzie co ma byc więc sie trzymaj
dokladnie wlasnie mialam to napisac :ico_nienie: ja tez sie nie zgadzam :ico_nienie:
Patia moze ma dzis taki gorszy dzien czy co :ico_noniewiem: jak go brzuszek boli po moze pomasuj troche i zobacz czu gazy odejda :ico_oczko: czytalam ze cos cieplego na brzuszek jak polozysz malenstwu to pomaga :ico_sorki:
Pati85 pisze:mi sie wydaje, ze on sie nie najada, bo szuka cyca, dzis go nakarmilam i po 1,5
:ico_nienie: nie powinnas od razu tak sadzic skoro wczesniej przez 10 dni sie najadal to nagle teraz nie masz mniej mleka :ico_sorki:

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

29 wrz 2008, 15:09

mmarta81 pisze: nie powinnas od razu tak sadzic skoro wczesniej przez 10 dni sie najadal to nagle teraz nie masz mniej mleka
Moze po prostu wiecej potrzebowac.Sprobowac mozna,jak nie podziala to znaczy ze co innego sie dzieje,ale warto sprawdzic.

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

29 wrz 2008, 15:10

Miszkadla mnie to to samo byla 10 palcow=10 cm :ico_haha_01: :ico_haha_01:
no to dobrze ze sie przed porodem dowiedzialam o tym a nie po :ico_brawa_01:
ja w srode do poloznej :ico_olaboga: chyba ja poprosze czy nie da rady zrobic tego masazu szyjki wczesniej niz 7.10 :ico_sorki:
ale wczoraj jak mi robila badanie ta w szpitalu to muslalam ze zdechne :ico_placzek:
a to znaczy ze szyjka nie jest jeszcze wogole gotowa do porodu i ten masaz moze byc dla mnie bolesny jak diabli :ico_placzek:

[ Dodano: 2008-09-29, 15:11 ]
Miszka a Natalka ma takie uszeczka skodkie pewnie je ciagle obcalowywujesz nie :-D

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

29 wrz 2008, 15:45

mmarta81 pisze:dla mnie to to samo byla 10 palcow=10 cm
No :-D Ale w sumie jak sobie przylozylam dwie dlonie do siebie :ico_brawa_01: To nie wiem w ktorym miejscu moglabym miec takie rozwarcie :ico_brawa_01:
mmarta81 pisze:ale wczoraj jak mi robila badanie ta w szpitalu to muslalam ze zdechne
Ja wiem bidulko ze to boli,ale mnie badanie w trakcie porodu nawet bolalo :ico_olaboga:
mmarta81 pisze:Miszka a Natalka ma takie uszeczka skodkie pewnie je ciagle obcalowywujesz nie
Oj ,cala bym ja wycalowala,tylko ona sie nie zawsze daje,chyba bedzie niedodykalska jak jej tatus,tez sie go dotknac nie da :ico_placzek:

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

29 wrz 2008, 15:47

mmarta81 pisze::ico_nienie: nie powinnas od razu tak sadzic skoro wczesniej przez 10 dni sie najadal to nagle teraz nie masz mniej mleka :ico_sorki:


mmartus kochana on w szoitalu w ogole nie jadl, dwa razy pociagnal i spal i tracil na wadze, odciagalam swoje mleko i dawalam mu z butelki i tez czasami plakal i dopajali go woda czasami, a dopiero w dzien w ktorym wychodzilam ze szpitala musialam go przystawic do piersi i sprawdzic czy bedzie jadl i czy na wadze przybierze bo od tego zalezalo nasze wysjcie do domu i na szczescie zaczac ciagnac i przybral na wadze.

Tak jak napisala miszka mi sie wydaje, ze on sie nie najada, wisi na jednym cycu 30 minut i na drugim okolo 20 i po godzinie albo 1,5 szuka i placze bo cyca chce, mysle, ze on potrzebuje wiecej pokarmu :ico_noniewiem:

Zadzwonie i spytam poloznej co robic, ja nawet nie wiem jakie mleko kupic i ile go zrobic :ico_placzek: w ogole jestem zielona :ico_placzek: :ico_placzek:

Mialam go caly czas na rekach, kolsyslalam i polozylam do wozka, spal ale cos slysze ze cos grymasi ide sprawdzic, mam nadzieje, ze spi, bo ja juz reki nie czuje :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

29 wrz 2008, 15:57

Pati85 pisze: czy na wadze przybierze bo od tego zalezalo nasze wysjcie do domu i na szczescie zaczac ciagnac i przybral na wadze.
Moja Natalka tez przybrala na wadze na samym cycu,ale karmilam co 2 godziny po 20 minut-tak mi kazala polozna-a miedzy czasie ta sie darla jak poparzona.W koncu zadzwonilam i mowie,ze ja padam na pysk z tym karmieniem i nie spalam od 2 dni i czy moge dokarmic.Ona ze jasne tylko nie dawac butli czesciej niz cyca bo sie przestawi.Teraz mam spokoj,Czasami mam w piersiach tyle pokarmu ze po karmieniu musze odciagnac,a czasami tak malo ze sie nie najada,wtedy albo uzupelniam tym co wczesniej odciagnelam albo po prostu sztucznym mlekiem.Ja uzywam Cow&Gate,bo mozna je stosowac jako uzupelnienie do karmienia piersia,to wazne przy zakupie,bo nie kazde mleko sie nadaje do mieszania,np.Hippa nie mozna stosowac naprzemiennie.Poczytaj Pati po prostu na mleczku zanim kupisz :-)

Awatar użytkownika
slonko2008
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1374
Rejestracja: 04 maja 2008, 11:40

29 wrz 2008, 16:08

miszka to dla ciebie informacje o zamrażaniu mleka Jeśli odciągnełaś mleko do sterylnego pojemnika to w temperaturze pokojowej może ono stać do 12 godz , w lodówce (+4C) -od 2-5 dni
w zamrazalniku (-10C) dwa tygodnie , w zamrazalce (-18do -20 C) od 6 do 12 miesięcy .Pokarm mozna rozmrazac w temp pokojowej lub wstawiając pojemnik do ciepłej wody , ale nie gorącej wody . ( tak samo podgrzewać )

informacje tę wziołam z " Mamo To ja "

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

29 wrz 2008, 16:12

slonko2008 pisze:miszka to dla ciebie informacje o zamrażaniu mleka
Strasznie Ci dziekuje :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość