Awatar użytkownika
mz74
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1303
Rejestracja: 08 sie 2007, 13:33

08 wrz 2008, 10:47

emilia7895 pisze:i jeszcze budzi sie w nocy co chwile :ico_olaboga:


byc moze ze budzi sie bo jest glodny, skoro oprocz cycusia nic nie chce innego jesc, a cycus moze mu nie wystarcza.... :ico_noniewiem:
Ja tez mysle ze to raczej nie zeby.

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

08 wrz 2008, 10:48

tak myslalam ze to zeby, bo on teraz nawet dziaselek nie chce miec sarowanych zelem, a kiedys nawet lubil, poprostu zakyka buzke
i jeszcze jak mu sprawdzam czy jakis nowy zabek sie nie pokazal, to tez sie bardzo denerwuje

[ Dodano: 2008-09-08, 10:49 ]
mz74 pisze:byc moze ze budzi sie bo jest glodny, skoro oprocz cycusia nic nie chce innego jesc, a cycus moze mu nie wystarcza.... :ico_noniewiem:


kiedys wypil 150 kaszki na wieczor, poprawil cycusiem i i tak sie obudzil za 2 godziny, nawet mu sie ulalo, a i tak chcial cyca
dodam, ze w nocy wcale duzo i dlugo nie pije...

Awatar użytkownika
mz74
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1303
Rejestracja: 08 sie 2007, 13:33

08 wrz 2008, 10:59

emilia7895 pisze:bo jak tylko widzi lyzeczke, to zamyka buzke i odwraca glowke


Moj tak robie jak mu cos nie smakuje.... albo nie jest glodny. Na Twoim miejscu probowalabym do skutku, moze jak w koncu otworzy buzie i sprobuje to mu posmakuje i zacznie jesc.... innego wyjscia nie widze, kaszki moze sprobuj jakis inny smak :ico_noniewiem:

A sprobuj moze cos sama mu ugotowac idac, moze nie lubi tego smaku "sloiczkowych dan"....
nie wiem, moze dziewczyny jeszcze cos doradza....?

[ Dodano: 2008-09-08, 11:01 ]
emilia7895 pisze:kiedys wypil 150 kaszki na wieczor, poprawil cycusiem i i tak sie obudzil za 2 godziny, nawet mu sie ulalo, a i tak chcial cyca
dodam, ze w nocy wcale duzo i dlugo nie pije...


a smoczka uzywasz?

Awatar użytkownika
iwona83
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6177
Rejestracja: 26 sie 2007, 15:10

08 wrz 2008, 11:05

ja jednak nie moge nic doradzic bo u nas buzka sie otwiera caly czas czasami sa dni ze nie chce wiecej zjesc ale zawsze przynajmniej troche sprobuje

Renia to podaj mi meila to ci wysle

Mariola babcia juz bedzie 5 pazdziernika

Wszystkiego Najlepszego dla Pawelka :ico_buziaczki_big: :ico_prezent:

Awatar użytkownika
kaska28
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 838
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:31

08 wrz 2008, 11:15

Witam.
Od nas też wszystkiego naj naj naj naj dla Pawełka i ogromne ciacho w prezencie :ico_tort:

Emilia ja myslę podobnie jak mz. Próbuj do skutku. A może na początek spróbuj mu ze strzykawki coś podać. Na przykład jakiś soczek żeby poznal smak, to może buziaka otworzy. Trzymam kciuki.

A ja już znów w pracy. Weekend sie w miarę udał. W miarę bo mój Piotr mnie wkurzyl i trochę się na niego boczyłam ale nie chce mi sie po tym gadać.
A co najfajniejsze on nie widzi w całej sytuacji swojej winy :ico_zly:

Dziewczyny mam troszkę zaskakujące pytanie. Powinnam je zadać na innym wątku, ale może Wy mi pomożecie bo ja niestety tego nie pamiętam. Jakie badania powinno się zrobić przed ciążą? Moja koleżanka planuje dzidziusia. Wcześniej dwie ciąże poroniła, jedną donosiła. Pani doktor powiedziała że badania przed zajściem nie są konieczne, ale mnie sie inaczej wydaje. Co o tym myślicie?

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

08 wrz 2008, 11:30

mz74 Marcys tylko czsaem przy zasypianiu ma smoczka

Awatar użytkownika
mz74
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1303
Rejestracja: 08 sie 2007, 13:33

08 wrz 2008, 12:03

kaska28 pisze:A ja już znów w pracy. Weekend sie w miarę udał. W miarę bo mój Piotr mnie wkurzyl i trochę się na niego boczyłam ale nie chce mi sie po tym gadać.
A co najfajniejsze on nie widzi w całej sytuacji swojej winy :ico_zly:


Ech.. ci faceci :ico_nienie:

kaska28 pisze:Moja koleżanka planuje dzidziusia. Wcześniej dwie ciąże poroniła, jedną donosiła. Pani doktor powiedziała że badania przed zajściem nie są konieczne, ale mnie sie inaczej wydaje. Co o tym myślicie?

ja nie mam zielonego pojecia, bo zadnych badan nie robilam ... ale znalazlam cos takiego, moze pomoze?? to sa badania, ktore warto zrobic, nie wiem czy to wszystkie....

podstawowe analizy laboratoryjne moczu i krwi,
- poziomów hormonów tarczycy,
- na obecność wirusa zapalenia wątroby typu B w skrócie WZW B (tzw. żółtaczki),
- na obecność przeciwciał przeciw toksoplazmozie
- na obecność przeciwciał wirusa cytomegalii (CMV)
wymazy z szyjki macicy, tzw. cytologia;
- USG Twoich narządów rodnych i piersi;
- podstawowe badania hormonalne określające poziomy hormonów kobiecych.

[ Dodano: 2008-09-08, 12:12 ]
emilia7895 pisze:mz74 Marcys tylko czsaem przy zasypianiu ma smoczka


naprawde nie wiem, co Ci poradzic, zapytalabym tez innego lekarza, moze on cos podpowie jeszcze, widze ze ten lekarz tak troche olal ta sprawe, a z jedzeniem to probuj mu cos dawac innego, nie zniechecaj sie!!

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

08 wrz 2008, 12:55

wszystkiego najlepszego dla Pawełka :ico_brawa_01:

Emilia mój Gabriel też nie chciał długo nic jeść i się martwiłam, posmakował mu ziemniaczek z masełkiem (w końcu) idąc tym tropem zaczęłam dodawać do niego różne rzeczy, kaszkę tolerował tylko bananową i żadną inną-może musisz znaleźć coś co mu będzie smakowało? moje dziecko na przykład w ogóle nie lubi jedzenia ze słoików, wręcz je wypluwa...

A co do badań przed ciążą to rozumiem, że koleżanka chce zrobić badania skoro miała wcześniej takie problemy-ale uważam, że to ginekolog powinien jej doradzić jakie badania należałoby zrobić, natomiast ogólnie, gdy się jeszcze nie próbowało pozcąć dzidziusia, robienie badań przed ciążą jest dla mnie wydziwianiem :ico_noniewiem: chyba, że ma się 45 lat i nagle się poczuło instynkt macierzyński :ico_oczko:

idę do kuchni, bo jestem w trakcie robienia obiadu...

Awatar użytkownika
kaska28
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 838
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:31

08 wrz 2008, 13:19

mz74 pisze:
kaska28 pisze:podstawowe analizy laboratoryjne moczu i krwi,
- poziomów hormonów tarczycy,
- na obecność wirusa zapalenia wątroby typu B w skrócie WZW B (tzw. żółtaczki),
- na obecność przeciwciał przeciw toksoplazmozie
- na obecność przeciwciał wirusa cytomegalii (CMV)
wymazy z szyjki macicy, tzw. cytologia;
- USG Twoich narządów rodnych i piersi;
- podstawowe badania hormonalne określające poziomy hormonów kobiecych.



Dzięki Gosiu :-) No własnie znalazłam jakąś stronę w necie gdzie te same badania są wypisane.

Justynko może i wydziwianie, ale jak się miało problemy z utrzymaniem dwóch poprzednich ciąż to teraz ona sie chce lepiej przygotować i ustrzec przed tym przed czym można.
A nasi lekarze jacy są każda chyba wie . Jak czegos nie wywalczysz to do śmierci Ci będą mówili że jestes zdrowa.

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

08 wrz 2008, 15:35

Cześć dziewczynki :-)
Nie wzięłam lapka do Poznania i nie miałam neta... dzisiaj dopiero wróciliśmy, Jarka na 13 do pracy odstawiłam i przyjechałam do domku :-)
Ale popisałyście dużo.... :-)

Dużo duzo dużo zdróweczka dla małego Pawełeczka :ico_prezent: :ico_buziaczki_big:

Mariola, współczuję sytuacji, nie dołuj się, może powinnaś zrezygnować z pracy? Wykończysz się kobieto, albo może jakaś niania?
Goonia, śliczne zdjęcia, Karolek bardzo podobny do Ciebie i jakie ząbale śliczne już ma :-)
Alex, witaj, też jestem z Wrocławia i mam chustę wiązaną, jest świetna, sprawdza się wszędzie, dla mnie to ogromna wygoda, wiązania są łatwe i obie z Ulą ją uwielbiamy :-) Do tej pory ją używam :-)
Iwona, trzymam kciuki, ja kiedyś też stosowałam tą dietę i schudłam na niej tylko 3kg, ale zawsze to coś :-)
Gosia, brawa dla Pawełka za takie postępy :ico_brawa_01:
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Emilia, Ula na początku nie chciała żadnych nowości, ale pomalutku, po troszeczkę i zaczęła jadać, teraz ma apetyt ogromny i woli wszystko inne od cycusia, cycusia głównie w nocy ciągnie. Może spróbuj gotowane jabłuszko na początek, jest słodkie i dobre, powinno mu posmakować, Ula od takiego jabłuszka zaczęła swoje nowości smakowe :-) Może spróbuj zordziabywać tak żeby mu przez butelkę podać obiadek, może wtedy zje...
Renia, filmik ekstra, z Arturek fajowo się bawi :-)

Właśnie przyjechał wózek, wyjęłąm z kartonu i poskładałam, wrażenie pierwsze niezłe, łatwo się składa i rozkłada, dość duże ma siedzisko, jest lekki, ma duże koła, jedno co może przeszkadzać, to mały kosz na zakupy, ale nie czepiam się tego aż tak.
Ula śpi na drzemce, zaraz jak się obudzi idziemy wypróbować nowy wózek w drodze do mojej cioci. Będziemy robić dzisiaj paprykę w słoikach :-)

[ Dodano: 2008-09-08, 20:53 ]
Mamma mia!!!!! jakie pustki :D
Gdzie Was wywiało? :-)
Ulek już wykąpana, śpi sobie smacznie, ja gotuję jej obiadek na jutro i czekam na Jarka. Papryka już w słoikach, będzie na zimę, wyszło 8 słoików, więc nie tak źle.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość