Margot
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 312
Rejestracja: 30 mar 2007, 16:10

27 kwie 2007, 11:05

Agusia Filipek na pewno niedługo wpadnie na to jak sie obrócić :-) pokazujcie mu To.Potem na pewno szybko będzie nadrabiał to co mu tak wiele zajęło.Pozdrawiamy.

Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

27 kwie 2007, 14:01

Agusia ja też sie obawiałam o Adriana az wkońcu nadrobił wszystkie zaległości. Spokojnie, Filipek napewno da radę. Mały leżąc na brzuszku chwyta zabawki ale też dopiero od jakiś 3 tygodni :)

Sadzacie juz swoje pociechy do chodzików? Ja spróbowałam tak na próbę i małemu sie to strasznie spodobało. Ale jak na razie pozwalam mu tylko na 10 minutek dziennie.

Margot
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 312
Rejestracja: 30 mar 2007, 16:10

27 kwie 2007, 17:10

Ja Ani do chodzika nie daję i nie będę tego robiła bo wszędzie mówią i piszą że to nie jest dobre ani dla kręgosłupa ani dla nóżek.Wsadzam Anię od kilku dni do takiej domowej huśtawki ale też na krótko bo jeszcze dobrze nie siedzi.

Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

27 kwie 2007, 19:02

no własnie , różne sa opinie na temat chodzików, ale np moja córa dzięki chodzikowi zaczeła samodzielnie chodzic na początku 11 m-ca, była tez pod stałą kontrolą ortopedy ze względu na szpotawość stópek i ortopeda też nie stwierdził nieprawidłowości a mała była do chodika sadzana bardzo często.
Adrianek równiez jeszcze słabo siedzi, najgorsze że w wózku chce siedziec i koniec, jak go położe to są straszne wrzaski, a jak go posadzę to gibie sie na boczki choć z pozycji półleżącej potrafi się sam podnieść. Zastanawiam się czy pozwalać mu na to czy raczej na siłe kłaść :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
moniś
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 210
Rejestracja: 14 kwie 2007, 00:25

27 kwie 2007, 23:59

WITAJCIE :ico_haha_02:
U nas też pogoda superowa ale dzis było za ciepło bo nie miałam ochoty na nic za sprzątanie dopiero wziełam się na wieczor , my tez cały dzien na dworzu . Widze że wasze dzieciaszki wcześnie wstają mój Kubuś spi do 9 a czsem nawet i do 10 godz. A o której kąpiecie i kładziecie swoje pociechy. Teraz jak jest tak ciepło to niechce jeść za czesto ale nadrabia w nocy jak budzi sie dwa razy o 3 i koło 6 to dzisiaj w nocy budził się co 2 godz :ico_placzek:
Maju lakcid nie pomóg Kubie kupki nie było i dzisiaj dałam mu czopka zrobił kupke taką zbitą, czy to jest normalne??
Agus mój Kubus podnosi sie leżąc na brzuszku tak jak widać na zdjeiu tylko że już główke ponosi wyżej tez jeszce się nie przekręca z brzuszka na plecyki i odwrotnie ja na rechabiltacje nie chodziłam z Kubą . Myśle żebys się nie martwiła o to że mu wszysto przychodzi póżniej każde dziciątko rozwjia się inaczej . A czemu chodziłaś z Filipkiem na rechbilitacje ??? A na to co mówią lekarze to nieraz trzeba wziąc poprawke. Mój Kuba też jak leży na brzuszku to jeszce nie chwyta zabawek chciaż bardzo żadko kłade go na brzuszku ale jak leży w wózku na plecykach i ma takie grzechtki przywiązane to je łapie juz i jak mu daje gzrechotke do rączki to nią grzechocze ale też od nie dawna może od 2 tygodni . Napewno wszysto bedzie dobrze ja też nieraz się martwie że Kuba czegos nie robi ale to już chyba tak jest że mamy się martwią o swoje maluch.
Pozdrawiam :ico_oczko:

Obrazek

Agusia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 128
Rejestracja: 08 mar 2007, 11:52

28 kwie 2007, 08:56

Monis dzieki, Filipek podnosi sie na łokciach a ponoc powinien juz na dłoniach od czasu do czasu co mu sie wcale nie zdaza. Jesli chodzi o chwytanie zabawek to on super chwyta tylko jak lezy na brzuszku to macha tak tymi raczkami, zamiast sie podeprzec na jednej a druga chwycic. Babka mi tak gadała ze powinien juz tak robic. Filip chodzi na rechabilitacje bobo sie urodził w 37 tyg i zrobili mu usg głowy i okazało sie ze cos tam nie tak wiec poszlismy do neurologa, który stwierdził ze juz sie w główce wszystko wyrównało ale skierował na rechabilitacje. Od tej pory chodzilismy.
No a teraz MUSZE SIE Wam pochwalic własnie przed chwila Filip przekrecił sie 2 razy z plecków na brzuch!!! :-D jestem zachwycona bo juz sie o niego martwiłam! Dzieki za wsparcie bo to naprawde pomaga jak człowiek sie martwi i ktos mu powie ze wszytko jest w porzadku. Juz wogóle nie wróce na te rechabilitacje bo bym musiała super kombinowac zeby tam dojechac a widze ze ta baka po prostu przesadza. Moj filip jest kapany o 8 potem je kolacje :-) i idzie sobie spac. Wstaje ok 3 na jedzenie i o 6 jak w zegarku jest pobódka i koniec spania. Teraz jak jest jasniej to nawet przed 6 :ico_olaboga:
Aha Monis staraj sie kłasc Kubusia na brzuch nawet jesli nie lubi to kilka razy dziennie chociaz na chwile to naprawde duzo daje dla rozwoju malucha. jeszce raz dzieki za rade. O matko ale sie rozpisałam!!!!

Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

28 kwie 2007, 12:42

no własnie Agusia masz racje, jak najwięcej na brzuchu. mój mały robił identycznie ja twój, czyli leżąc na brzuszku machał raczkami na wszystkie strony. Lekarka stwierdziła że to tzw kołyska i kazała kłasć jak najwięcej na brzuchu i nadobił straty bardzo szybko

Margot
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 312
Rejestracja: 30 mar 2007, 16:10

29 kwie 2007, 19:30

Właśnie jak najwięcej kłaść na brzuszek.Ania praktycznie od urodzenia lubiała leżeć na brzuszku,a nawet czasami tak spała.
Powiedzcie mi czy to normalne że,Ania po 3 godzinach aktywności czasem 4 śpi od1,5 do3 godzin?? W czasie kiedy nie śpi jest bardzo aktywna turla się po podłodze z brzuszka na plecki i odwrotnie, bawi się na macie edukacyjnej, trochę pełza, wygłupia się ze mną lub mężem i oczywiście je.Jak była młosza jeszcze tak z miesiąc temu to potrafiła cały dzień nie spać tylko na spacerze spała nawet3 godziny.Teraz śpi często i nie wiem czy się cieszyć czy martwić że to ma np:związek z tym serduszkiem.... :ico_olaboga: jutro idziemy o 16 do kardiologa...

Agusia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 128
Rejestracja: 08 mar 2007, 11:52

29 kwie 2007, 21:47

Margot mysle ze nie masz sie co martwic, skoro Ania jest taka ruchliwa i porzadnie sie wymeczy to po prosty odpoczywa. Filip np spi ok co dwie godz a sen jego trwa z pól. Czasami wolałabym zeby spał raz a porzadnie a nie takie drzemki :ico_oczko: Tak wiec nie martw sie bo napewno wszytko jest w porzadku z twoja córcia :-D A u nas Filipek znowu sie obracał z plecków na brzuszek ale robi to tylko gdy jest w wysmienitym humorze :ico_brawa_01: Ide spac bo jestem jakas padnieta :ico_spanko: Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

29 kwie 2007, 22:12

Margot też wydaje mi sie, że nie ma powodu do zmartwień. Gdyby to było serduszko to Ania szybciej męczyłaby sie już podczas zabawy i napewno byś to zauważyła. Jesli tak jak mówisz jest bardzo aktywna to musi poprostu odpoczać.

Adi załapał dzisiaj jak złapać równowage podczas siedzeni i już siedzi sam :-) , chos nie pozwalam mu jeszcze za długo bo boję się o kręfgosłup.

Miłej nocki, dobranoc :ico_spanko:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości