Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

12 maja 2008, 14:52

slonko2008witamy w gronie przyszłych mamusiek :-)

Awatar użytkownika
zirca
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1570
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:59

12 maja 2008, 18:37

o rany!!!! są nowe!!! witam Kochane Terminatorki w naszych skromnych progach.... :ico_sorki:
ja juz przeprowadzona i malo z radości codziennie nie umieram....to nasz pierwszy prawdziwy dom!!!! :ico_brawa_01: dziś miałam pierwsza państwową wizytę w szpitalu, spędziłam cztery godziny w najrózniejszych kolejkach-najpierw do podstawowej rejestracji, potem do położnej, która mnie zmierzyła, zwazyła i zmierzyła mi cisnienie (jak zwykle strasznie niskie-103/60, waga nareszcie ruszyła-brakuje mi tylko kilograma do wagi sprzed ciaży :ico_oczko: ), potem pobranie krwi na badania (żadnej histologii czy hcg jak w Polsce, a jedynie przeciwciała rózyczki, ospy, wirus HIV, kiła, wirusowe zapalnie watroby typu B i C i grupa krwi) a na koncu spotkanie z ginką, która "wymacała" mi dno macicy i zrobiła szybkie usg. Kropek zdrowy, bardzo ruchliwy, jak to stwierdziła lekarz-wesoły dzidziuś, więc bardzo sie cieszę :-D
Co do ruchów-czasem czuję takie pukniecia, jakby opuszkami palców...tylko wieczorem kiedy prawie zasypiam albo długo siedzę nieruchomo. Nie codziennie, ale jestem prawie na 100% pewna że to nie sa zadne żołądowe rewolucje :ico_oczko:

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

12 maja 2008, 20:40

ja rowniez witam :)
Chce zeby moja slicznotka tez sie enericznie ruszala :/ krecila sie troche na USG, pan doktor powiedzial ze na 70% dziewczynka ale za 2 tygodnie powinnismy wiedziec na 100% :)
Poki co wydawalo mi sie ze dwa razy kopnela, a poza tym zoladek caly czas czuje delikatne lechtanie :P ale nie potrafie stwierdzic co to!!
Martwie sie tym glupim kwasem foliowym bo go nie bralam :/ juz nawet nie chce czytac o niedoborze jego bo spac nie moge, w depresje popadam :( dobrze ze duzo bananow i platki jadlam - to podobno go dostarcza :/ chociaz kilkanascie lat temu nikt go nie bral i bylo dobrze, wiec teraz tez musi byc !!
Teraz juz za pozno wiec nic innego nie pozostaje jak tylko odzywiac sie dobrze i modlic zeby wszystko bylo w porzadku!

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

12 maja 2008, 21:06

yoanna to praktycznie juz wiesz ze bedzie dziewczynka :-D gratuluje.
a tym kwasem sie nie przejmuj, ja nawet o takim czyms nie miałam pojecia, dowiedziałam sie dopiero jak byłam w szpitalu i tam mi go podawali, potem jeszcze dostałam recepte do domu. Teraz mój lekarz powiedział ze nie musze go brac osobno, bo znajduje sie on w tym zestawie witamin co obecnie zarzywam.
Chociaz słyszałam, ze niektórzy jak planuja ciaze, to przed zajsciem juz biora kwas foliowy.
PS. Ja jutro na usg do lekarza, moze cos tam juz wypatrzy i mi powie :ico_oczko: chociaz nie wiem bo to dopiero 16 tydzien :-)

Awatar użytkownika
zirca
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1570
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:59

13 maja 2008, 16:45

wiola85, u mnie też tak mniej więcej w tym czasie było wiadomo, więc nie trać nadziei :ico_oczko: ale jestem ciekawa.... :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
adia26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 18 mar 2008, 15:46

13 maja 2008, 21:18

Czesc Kochane, dzis byłam na pierwszych badaniach w szpitalu, poszlo nawet sprawnie bo spedzilam tam tylko dwie godzinki :-) ,a wiem,z opowiadan, ze to zajmuje jakies cztery. Wiec pani pielegniarka prowadzila mnie wszedzie wiec sie nie pogubilam, zmierzyli mnie i ważyli, zrobili test moczu, a potem najwazniejsze dla mnie to Usg pani doktr powiedziala ze dzidzius jest zdrowy ma dobra wage i miare, powiedziala mi ze bedziemy miec synka :ico_brawa_01:.Bardzo sie ciesze a moj chlopak jeszcze bardziej on od poczatku mowił,ze bedziemy miec chlopczyka o imieniu Kacperek :ico_haha_01: .Pozniej po usg poszlam na wywiad z polożna, potem widzialam sie z lekarz prowadzaca a na koncu pobrali mi krew i umowili na nastepna wizyte, dopiero za 8 tygodni... takie w Irlandii sa zwyczaje.
Naprawde bardzo sie ciesze dopiero jak zobaczylam go na usg jak sie wierci, rusza raczkami to tak naprawde uwierzylam ze jestem w ciazy. Trzymajci sie moje drogie i zdowych brzuszkow wam zycze :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

13 maja 2008, 21:44

adia26 gratuluje syneczka :-)
zirca jednak nie miałam dzis usg, ostatnio myslal ze dzis na badaniu bedzie juz 18 tydzien, a ja dopiero 16, tak wiec z racji tego ze nie jest zwolennikiem czestego robienia usg zrobi je nastepnym razem i powie dokladnie co to bedzie.
Szkoda bo tak sie cieszyłam na dzisiaj, no niestety ale pobadał mnie i powiedział ze wszystko jest oki, tylko wyniki badan krwi troszke słabawe bo miałam 11,6 a norma jest podobno od 12 do 15 u kobiet w ciazy. Tak wiec musze zwrocic na to wieksza uwage, chociaz itak wydawało mi sie ze bardzo dobrze sie odzywiam, widocznie dzidzia duzo tego potrzebuje :ico_oczko:

Jeszcze dzisiaj byłam dogadac szczegóły wesela, podac dokładna liczbe gosci i takie tam :-D Padam z nóg, kłade sie spac :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
slonko2008
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1374
Rejestracja: 04 maja 2008, 11:40

14 maja 2008, 09:42

Jestem nowa więc napisze coś o sobie ;) Mam 25 lat mieszkam w małej miejscowości na Śląsku . W tym roku kończe studia będe pedagogiem specjalnym:) . Maluszek może nie był bardzo planowany ale zato jak tylko się dowiedzieliśmy o jego istnieniu dał nam dużo radości . Nie wiem komu więcej mi czy Jarkowi . Teraz jesteśmy na etapie remontu naszego małego mieszkanka . 20 maja mam termin na USG i dowiemy się czy to będzie Antek czy Łucja :ico_ciezarowka: będe mogła mówić do maleństwa po imieniu :):):)
Pozdrawiam wszystkie mamusie :ico_ciezarowka: :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
adia26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 18 mar 2008, 15:46

14 maja 2008, 12:29

slonko2008, Czesc życze ci dobrych wynikow na usg,a co bys wolala chlopca czy dziewczynke? Pozdrawiam :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
slonko2008
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1374
Rejestracja: 04 maja 2008, 11:40

15 maja 2008, 12:21

Witajcie kochane . Cały dzionek na słoneczku siedziałam i pisałam prace , juz jestem opalona na czerwono . Malenstwo strasznie się rusza , ale to fajne uczucie :):) nareszcie coś się rusza tyle na to czekałam .
adia26 Jarek od początku upiera się ze będzie chłopak (jak to facet chce kupowac małe samochodziki , motorki itp.) a ja tak naprawde nie wiem czy chce chłopaka czy dziewczynke . Na początku wogóle chcieliśmy sobie zrobić niespodzianke i postanowiliśmy ze dowiemy się tego jak się urodzi , ale ciekawość wzieła góre :-D :-D no i głupio tak mówić do maleństwa w formie nijakiej :):) dlatego 20 się dowiemy albo nie (zależy do maluszka ) .
Pozdrowienia :):)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość