nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

07 paź 2011, 08:52

To czyli moje zdjęcie też jest za duże? Bo już zgłupiałam :-P

U nas nocka spoko. Zauważyłam, że Alanek od tygodnia już wstaje po 1, potem po 5, a potem często śpimy jeszcze do 8-9. Nie zależnie od tego o której go położymy to tak nam wstaje. Kilka razy zasnął o 20 i wstał o tych samych porach, a ostatnio chciałam sprawdzić i położyliśmy go przed 22 i też wstał jak co noc, więc chyba lepiej dla mnie jak go będę kładła wcześniej... więcej czasu dla mnie i dla męża. A swoją drogą już wiem, czemu na dzieci mówią "dobra antykoncepcja" hehe zawsze wyczuje jak coś się zaczyna dziać i już trzeba się w tym momencie nim zająć, bo się wierci, kręci, zaczepia ehh :-P. Musimy czekać na nocki jak twardo śpi, bo w dzień nawet jak przyśnie to nie ma szans :ico_oczko:

Gosia A u nas też brzydka pogoda. A co do zasypiania Twojego maluszka, to może dużo śpi w dzień, że w nocy tak się budzi? Bo ja często specjalnie swojego przetrzymuje w dzień, nawet jak marudzi to go czymś zajmuje, żeby tylko spał ładnie w nocy, bo nie chce mieć takiej akcji jak ostatnio Agus miała - współczuję kochana, że pół nocy Ci harcował, ale w sumie to było do przewidzenia, jak w dzień się wyspał

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

07 paź 2011, 08:54

pamiętacie jak w ciąży pisałam wam ,że maluje pokój małej ?
mam zdjęcia w kompie ;) zaraz wam wkleje ;)

[ Dodano: 07-10-2011, 08:55 ]
A swoją drogą już wiem, czemu na dzieci mówią "dobra antykoncepcja" hehe zawsze wyczuje jak coś się zaczyna dziać i już trzeba się w tym momencie nim zająć, bo się wierci, kręci, zaczepia ehh
skąd ja to znam ^^

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

07 paź 2011, 09:02

Malinka współczuje Ci kochana, że musisz wszystko robić. Mój mąż też ma czasem odchyły i wszystko olewa, ale wystarczy z nim pogadać i na kilka miesięcy jest spokój. Np teraz mi bardzo dużo pomaga od ostatniej kłótni, o której wam pisałam, a to było jakieś półtora miesiąca temu. Dziś np. obiecał, że zrobi obiadek, także mam wolne :ico_sorki:. Czasem zdarzy mu się zapomnieć i nie wynieść brudnych ubrań do kosza na bieliznę lub talerza nie zanieść do zlewu, ale z reguły to robi. Ale powiem Ci, że od początku tak dobrze nie było, musiałam trochę pracy w to włożyć. Jego mama robiła za dzieci w domu wszystko, dosłownie wszystko... nawet okruszki po nich sprzątała, kanapki do pracy robiła itp. Dla mnie to było chore, bo ja troszkę inaczej zostałam wychowana. U mnie w domu rodzice byli partnerami, a nie służącymi. W zależności, który wcześniej wracał z pracy ten gotował obiad, a drugi zmywał itp. Dlatego ja jeszcze w okresie narzeczeństwa rozmawiałam dużo z moim obecnym mężem. Po ślubie też zdarzały się wojny, bo ciężko wykorzenić coś co zostało utarte przez 24lata. Ale teraz jest już naprawdę super! Muszę pochwalić męża, bo naprawdę się stara i dużo pomaga. Wystarczy, że do niego zadzwonię, nawet jak siedzi u kumpla i mówię, że Alanek jest zmęczony i trzeba go wykąpać i mówi, że nie ma problemu i wraca do domu, pomaga mi go kąpać i najwyżej znów potem wychodzi :-D :ico_brawa_01:

[ Dodano: 07-10-2011, 09:07 ]
Malinka ja bym na Twoim miejscu się zbuntowała :-P i też przestała wszystko robić. Po prostu jak Twój P zapyta czemu nie ma obiadu, albo czemu w domu jest brudno, to mów, że czujesz się zmęczona i nie masz sił, żeby to ogarnąć i potrzebujesz kilku dni na odpoczynek. Jak odpoczniesz to posprzątasz, a jeśli on już teraz chce czystości w domu czy obiadu to daj mu szmatkę i niech posprząta :-P. Na mojego męża to działa, od razu zaczyna mi pomagać :-)

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

07 paź 2011, 09:13

nina0226, wiesz mój twierdzi ,że musi byc podział obowiązków.
On pracuje, utrzymuje nas a ja robie wszystko inne bo przecież nie pracuje ! :(
ale nie bierze pod uwage tego ,że mama nam dokłada 500-600 zł miesiecznie. Tak jak bym to dawała ja no nie ?
ale nie wytłumaczysz mu tego.
Kochana nie raz gadałam, udawałąm chorą, to on tez sie kładł i miał w nonono, wkoncu ja nie miałam gdzie usiąść na czym zjesc i sprzątałam. a teraz kiedy za tydzien mam juz egzaminy z 21 przedmiotów mam mase nauki i nocki zarywam :( :ico_sorki:
gadka opada, nic nie robienie tez nie.. :ico_sorki:

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

07 paź 2011, 09:17

moje są oznaczone jako prywatne i sie nie da ..
Gosia nawet jak fotki nie da się zapisać tak jak pisała Aguś, to można zrobić print screen ;-P

Malinka tak nie może być żebyś Ty wszystko robiła, a on nawet naczyń nie zmywa :ico_zly: musisz systematycznie z tym walczyć i nie wyręczać go. Jak np. nie wrzuci skarpet do pojemnika czy pralki to nie pierz. Można zapomnieć czegoś zrobić, ale nie zawsze. Pewnie w domu tak go mama nauczyła. Mój małż na studiach w innym miescie nauczył się samodzielności, a jego brat który całe mieszkał w domu jest jak rozpieszczony malec. Nie wyobrażam sobie takiego czegoś, mój Łukasz zanim kupiliśmy zmywarkę najczęściej zmywał, robi kolacje jak ja karmie Antka. Sprzątamy razem itd pewne zasady zostały automatycznie ustalone gdy zamieszkaliśmy razem. Uważam, że każdego faceta da się wychować ;-) :ico_prasowanko: :ico_duzepranko: :ico_pranko: :ico_nerwusek:
Ostatnio zmieniony 07 paź 2011, 09:24 przez martasz, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

07 paź 2011, 09:18

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

[ Dodano: 07-10-2011, 09:23 ]
martasz, to jak mu wybic z głowy ten podział obowiązków :/

[ Dodano: 07-10-2011, 09:24 ]
Obrazek
Uploaded with ImageShack.us

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

07 paź 2011, 09:28

gosia ja mam wszystkie zapisywane jako prywatne i jakos agus umiala skopiowac je..
agus niby jest miliony zdjec, ale ja nie chcialabym sie dowiedziec ze gdzies na pedofilskich stronach widnieje fotka mojego dziecka :ico_olaboga:
malinka kazdego faceta da sie ustawic, tylko trzeba przyjac dobra taktyke..przeczytaj moze sobie ksiazke w stylu "mezczyzni sa marsa, kobiety sa z wenus" i tam na pewno znajdziesz jakas dobra rade, bo ciezko jest tu wypisywac dobre rady, ktore nie zawsze w twojej sytuacji sie sprawdza..ale jedno jest pewne i z tym sie zgadzam, ze jak facet pracuje caly dzien a kobieta jest w domu to wiadomo na kogo spada wiekszosc obowiazkow, ale takie sprawy jak sortowanie bielizny, czy odkladanie naczyn, czy zascielanie lozka nie powinny byc dla niego problemem..najgorsi do wychowania sa mamisynkowie, bo oni maja przekonanie ze zona, jak mamusia musi wszyko pod nosek podac..jestescie jeszcze mlodym malzenstwem, jezeli teraz wprowadzicie pewne zmiany to na przyszlosc zaowocuja :ico_noniewiem:

a u nas Kalinka wczoraj na noc wypila 130 + dokladke z 40 ml mleczka :ico_szoking:
a juz bodajze o 23:30 znow cyckala :ico_szoking:

[ Dodano: 07-10-2011, 09:29 ]
malinka bardzo ladnie ci wyszly te malunki, ale wy wynajmujecie to mieszkanie nie?wynajmujacy sie zgodzil na takie przemalowania, bo potem ciezko bedzie to zamalowac..

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

07 paź 2011, 09:32

Fajny Miś na ścianie :-)

Rozmowa nawet do znudzenia to podstawa i angażowanie go, tzn nie sprzątaj jak go nie ma tylko przy nim i wołaj go do pomocy. Niech np. powiesi pranie, a Ty w tym czasie rób coś innego, niech zetrze kurz z mebli tam gdzie nie sięgniesz ;-) powoli, powoli, taka praca u podstaw ;-) jak nie zaczniesz działać teraz to już zawsze będzie to tak wyglądało.

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

07 paź 2011, 09:33

Gosia musze Cie zawiesc - da sie Obrazek
Moze na fotosiku nikt nie ma do nich dostepu ale tutaj mozna skopiowac bez problemu.. :/ Trzebaby ustawic na stronie zeby niemozliwe bylo prawe klikanie myszki jak to sie kiedys na blogach robilo, ale ja nie pamietam jak..

Nina powiem Ci, ze na Olim przetrzymywanie srednio dziala.. :/ wczoraj spal z 15 min jak szlismy do sklepu, caly dzien go zabawialam zeby sie zmeczyl, zasnal pare minut przed 9 i wstal na jedzenie o 11, 1:30, 4:00, 6:15.. i po ostatnim karmieniu zasnal dopiero po 7.. i wstal o 8.. ehh.. takze chyba my szybko sie nie bedziemy wysypiac.

Malinka ja tez wychodze z zalozenia ze jak maz pracuje to ja sie zajmuje domem, ale nie ukrywajmy, ze dom to o wiele wiecej do zrobienia, on swoje 8h odbebni, a dzieckiem trzeba sie zajmowac non stop i bez przerw, rowniez w nocy, czasami w ciagu dnia przeciez nie ma nawet jak isc do toalety.. plus sprzatanie, gotowanie, nie przesadzajmy zebys sama miala to caly czas robic! ja robie tyle, na ile mi maly pozwoli, to znaczy jak mam chwile przerwy bo sobie lezy grzecznie w lozeczku to najpierw wezme prysznic czy cos a przy nastepnej okazji spokoju zmywam naczynia itp.. jak maly jest niegrzeczny i nie mam jak go zostawic na troche to nie zmywam i tyle, moj M rozumie, duzo pomaga jak cos trzeba zrobic :ico_sorki:
wydaje mi sie, ze Twoj P, bez urazy, ale nadal jest niedojrzaly, jeszcze swiezo po rozstaniu z mamusia, ktora wszystko za niego robila.. :/ moze postrasz go celibatem jesli Ci nie pomoze? ze jestes tak zmeczona, ze nie masz sily? no nie wiem, bo jak nie reaguje na balagan, gdzie Ty nie masz gdzie usiasc to ciezko bedzie go zmienic :/

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

07 paź 2011, 09:36

ladybird23, bardzo mu sie podobały ;p
a to plakatówki sa wiec zmmyje sie je gabka i woda ;p
ten mis np. był na innej scianie, srodkowej ;p widac ?

[ Dodano: 07-10-2011, 09:38 ]
ydaje mi sie, ze Twoj P, bez urazy, ale nadal jest niedojrzaly, jeszcze swiezo po rozstaniu z mamusia,
swiete słowa ..
o matko ciezkii orzech do zgryzienia..
on swoje 8h odbebni,
i juz pada i nie ma na nic siły.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość