Awatar użytkownika
Aniaaa
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:37

Re: Marcowo-kwietniowe maluszki 2011

10 mar 2013, 00:26

Hej dziewczyny :-)

magda1614, super,że otworek się zamknął i z serduszkiem wszystko dobrze :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

aga216, super,że Paulinka przybrała na wadze :ico_brawa_01:
Co do bilansu to my się wybieramy za dwa tygodnie, przed samymi świętami pójdziemy i przy okazji weźmiemy skierowanie na badania,bo na początku kwietnia w końcu wizyta u endokrynologa i jest potrzebny komplet aktualnych badań.

agusia22, Martynka też już gada całymi zdaniami i dosłownie wszystko powie co chce :-D i też nieźle potrafi się kłócić z Karolinką :ico_haha_02:
Oj, współczuj zaostrzenia astmy. Karolinka miała we wrześniu atak poważny, zabrałam ją na pogotowie,bo leki nie dawały rady i niestety spędziła tydzień w szpitalu :cry:
W czwartek byliśmy na testach skórnych,bo już minęło dwa lata od poprzednich i niestety alergia się pogorszyła i doktor uprzedzał,że ataki duszności się nasilą niestety i choroby będzie ciężej przechodzić i na jesień trzeba będzie odczulać najpierw z roztoczy,a później z traw i zboża,bo ma bardzo mocną alergię... :-/

tabogucka, no trzeba będzie się przenosić ale myślę,że dopiero jak wszystkie dzieciaczki skończą dwa latka :-)
Jejku ale te nasze dzieci już duże :ico_szoking: aż się wierzyć nie chce :ico_noniewiem:

Chciałam się jeszcze pochwalić,że my już od 4 dni całkowicie bez pampersa :-D :-D ja ją chciałam na lato zacząć uczyć sikania na nocnik,a ona sama zaczęła w zeszłym tygodniu ściągać pampka i zakładać majteczki :-) Nie broniłam jej, sikała po nogach i w końcu zaczęła sikać na nocnik. Problem był z kupką,bo się bała ale w końcu po dwóch dniach nie robienia nie wytrzymała i zrobiła i już poszło :-D
Dziś zaliczyła 5 kup do nocnika i niezliczoną ilość siku :-D :-D
Najlepsze jest to,że w ogóle nie muszę jej przypominać i sama mówi: "idę siku" albo "kupa będzie" i jak zrobi to bierze nocnik i idzie wylać :ico_haha_01:

Kupiliśmy z M. jakiś czas temu cały karton pampersów i mamy teraz prawie 200 pieluch i muszę to chyba wystawić na allegro albo popytać kogoś znajomego :ico_oczko:

A Karolcia jest zapisana do szkoły i od września zacnie 1 klasę :ico_szoking: :-D Troszkę się tym denerwuję ale myślę,że jest dobrze przygotowana, Pani w zerówce bardzo ją chwali i mówi,że da radę bez problemu, więc jej wierzę :-)

Dziewczyny śpią, więc ja idę otworzyć piwko i będę się relaksować :ico_zdrowko: Wczorajszy wieczór przespałam, więc dziś sobie odbiję i z okazji dnia kobiet będzie piwko i orzeszki :ico_wstydzioch: należy mi się :ico_oczko:

Dobranoc dziewczyny :ico_papa:

agusia22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2159
Rejestracja: 16 gru 2008, 12:35

Re: Marcowo-kwietniowe maluszki 2011

11 mar 2013, 12:55

Aniaaa o jak super ze malutka juz wola siusiu :-) wielkie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla niej

moja Roksana tez czesto bz pielusi chodzi bo nie chce ale ona jest taka mala wstrecuszka ze jak zrobi na podloge siusi to sie cieszy .Przychdzi po mnie jak nie ma mnie obok i mowi mama siusiu zrobilam kaluza jest :ico_olaboga: takze widze ze bedzie ciezko :ico_olaboga:

A co do astmy to jakie lekarstwa dostaje Karolinka?i do jakiego specjalisty chodzicie bo my narazie tylko do alergologa ale sie zastanawiam czy nie poprosic o skierowanie do pulmologa :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

Re: Marcowo-kwietniowe maluszki 2011

11 mar 2013, 13:13

Aniuuu brawa za siusianie...ja chcę właśnie jak się ciepło zrobi zacząc nauke tak na serio,bo teraz to zrobi siku na nocniczek,ale z kupą już jest gorzej owszem zawoła ale jak zrobi :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie:
zobaczymy jak to pójdzie :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
u nas znowu zima echhhh
a za nie długo imprezka u nas urodzinkowa ,echhhh już myślę jak to zorganizować :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Aniaaa
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:37

Re: Marcowo-kwietniowe maluszki 2011

11 mar 2013, 20:40

agusia22, aga216, cieszę się bardzo,że to tak gładko poszło i sama zaczęła :-) dziś już 3 kupki były bez najmniejszego problemu i nawet jak byłyśmy w przychodni to wstrzymywała siku,żeby do nocnika zrobić :-)
Nawet nie trzeba jej przypominać :-D

Obydwie dziewczyny znów mi się pochorowały :ico_olaboga: Karolcia troszkę łagodniej i ma tylko syropki pić i psikać do nosa, za to Martyś już ma szmery na oskrzelach i gorączkuje :-| mamy w razie czego antybiotyk,a jak narazie mamy robić inhalacje i syrop na kaszel pije. W ogóle to mnie dziś lekarka osłabiła... Powiedziała, że musimy się wybrać z Martynką do alergologa,żeby ją zbadał i zapytać kiedy można najwcześniej zrobić testy skórne lub z krwi,bo wszystko wygląda na to,że Martyś może mieć alergie i może się w końcu astma ujawnić :ico_olaboga:
Co chwilę jak jest chora to od razu na oskrzela wszystko idzie i doktorka mówi,że ma specyficzny skurcz oskrzeli przy chorobie, zupełnie jak Karolcia :ico_noniewiem:
Załamałam się,że będzie to samo co u Karolci :ico_placzek:
Wizytę u alegrologa Karoli mamy w połowie kwietnia to weźmiemy Martynkę i zobaczymy co powie :-|

Karolinka na stałe bierze Aerius, Vizendo i Flixotide 2 x dziennie. W razie jakiś duszności mamy Ventolin i Berodual.
My jeździmy od ponad dwóch lat to Krakowa do alergologa ale (jak czytam z pieczątki) jest specjalistą chorób dzieci i pneumonologii dziecięcej. A czemu do pneumonologa chcesz iść z Wiktorkiem ?

Oj, u nas też zima wróciła. Wczoraj sporo śniegu spadło,a dziś nie dość,że wiał zimny wiatr, było bardzo mroźno to jeszcze leciał na zmianę deszcz, śnieg i grad... :ico_olaboga:

agusia22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2159
Rejestracja: 16 gru 2008, 12:35

Re: Marcowo-kwietniowe maluszki 2011

12 mar 2013, 10:18

Aniaaa ojej wspolczuje oby to jednak nie byla alergia :ico_sorki: zdrowka dla dziewczynek

Sporo Karolinka dostaje tych lekarstw.Wiktor na stale dostaje tylko flixotide 2×dziennie a w razie pogorszenia jeszcze ventolin.W ogole ostatnio czesto ma zaostrzenie bow tym roku juz 3 razy mal a nasza alergolg nic wiecej Mu nie zapisuje i dlatego mysle zeby wybrac sie do pulmologa bo on tez astma siee zajmuje.


U nas tez niestety zima a juz bylo tak slonecznie :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Aniaaa
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:37

Re: Marcowo-kwietniowe maluszki 2011

15 mar 2013, 00:44

agusia22,a na co Wiktorek ma uczulenie ? Miał robione testy skórne czy badanie krwi ?

Powiem Ci,że chyba faktycznie powinnaś się wybrać do jakiegoś innego lekarza,bo skoro piszesz,że miał zaostrzenie już 3 razy to tym bardziej nie powinien brać samego flixotide. U nas to jest tak,że na co dzień Karolcia rano dostaje syrop Aerius 5ml i flixotide 125, a wieczorem tabletkę Vizendo i flixotide. A jeśli się zaostrza to dostaje 3 lub 4 razy dziennie flixotide + inhalacje berodualem z nebulizatora lub inhalacja przez tubę z Ventolinu i zwykle to pomaga.
Ale jak we wrześniu miała to zaostrzenie,że już ani ventolin ani berodual nie pomogły i na pogotowie musiałam z nią jechać to miała odstawione leki od 2 miesięcy (bo było lato i nie miała żadnych objawów alergii) i tylko sam flixotide brała i powiedział nam lekarz,że to dlatego tak się zadziało,bo nie brała nic innego. Nawet pediatra zawsze pilnuje i dopytuje się czy oby napewno wszystko bierze codziennie,żeby znów się nic nie zadziało.
Powiem Ci,że nie spodziewałam się,że coś takiego się przydarzy, bo dzień wcześniej wszystko było ok, nie była chora i nie kaszlała, a rano wstała już z dusznościami i z minuty na minutę było coraz gorzej,mimo tego,że jej podawałam leki co chwilę, więc to naprawdę nie ma żartów z tą astmę... :ico_olaboga:
Nawet dla świętego spokoju lepiej skonsultować to jeszcze z kimś innym.

U nas od popołudnia tak wali śniegiem,że w szoku jestem. Musiałam jechać z Martynką do lekarza,bo niestety chora jest i nawet nie wiadomo było gdzie jest chodnik,a gdzie ulica i wycieraczki nie nadążały ze zbieraniem śniegu z szyby :ico_szoking:

Tak jak pisałam Martyś jest chora i już wczoraj myślałam,że będzie dobrze i obędzie się bez antybiotyku, tak dziś wstała z gorączką, mega katarem i okropnym kaszlem. Do popołudnia bardzo jej się pogorszyło i musiałam jechać do naszej pani doktor. Niestety zaczęło się od tchawicy i już zaczęło schodzić na płuca i jeśli do jutra kaszel chociaż trochę nie ustąpi to trzeba będzie jej podawać zastrzyki :ico_olaboga: Karola też niby była lepsza ale już zaczęła smarkać i więcej kaszleć, no i jak by tego było ja też ma katar po pas i mnie kaszle :ico_olaboga: istny szpital :-|
Jak mąż z trasy wróci to pewnie si biedulek zaraz od nas :-/

Chciałam jeszcze złożyć spóźnione życzenia urodzinowe dla naszych dzieciaczków marcowo - kwietniowych :-D
Dla Mateuszka synka Blanki, dla Witusia synka Dobrusi i dla Oksanki córci ewelci :ico_urodzinki:

Obrazek

Idzie misio, idzie słonik,
idzie lalka no i konik,
wszyscy razem z balonami,
z najlepszymi życzeniami,
bo to dzień radosny wielce,
masz już jeden roczek więcej :)

magda1614
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2628
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:38

Re: Marcowo-kwietniowe maluszki 2011

16 mar 2013, 14:44

Hej dziewczynki
Czytam was tutaj ale nie mam czasu nawet odpisać przez tą szkołę
U nas ogólnie ok mały szaleje strasznie;)
Jest taki ruchliwy ze szok
Układa juz 4 wyrazowezdania:D
Z sikaniem gorzej woła jak zrobi ale leci na nocnik non stop,udany jest artysta
Uwielbia konie i koty :)
I ciągle chce bajkę teletubisie i peppe hehe
dzis znowu w szkole jak co tydzień ech juz mam dosyc:'(
Ale pogoda juz lepsza bo słonko świeci i cieplej

Idzie wiosna czuje to.

za tydzień urodzinki :D:);)

Buziaki dla was i dzieci:-)

magda1614
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2628
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:38

Re: Marcowo-kwietniowe maluszki 2011

24 mar 2013, 22:47

Witajcie moje szczęście w piątek skończylo 2 latka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Dzis mielismy małą rodzinna uroczystosc :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_zdrowko: :ico_zdrowko: :ico_zdrowko:

Prezenty sie podobały najlepiej rowerek biegowy,ale musi sie nauczyć jezdzić ale do wiosny daleko hehehe

Buziole

Awatar użytkownika
Aniaaa
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:37

Re: Marcowo-kwietniowe maluszki 2011

27 mar 2013, 00:50

magda1614, 100 LAT dla Filipka !!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_prezent: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_prezent:

Super,że prezenty się podobały,a na rowerku jeszcze nauczy się jeździć i nie będzie chciał schodzić :ico_haha_01:

Pokaż nam jakieś zdjęcia solenizanta :-D

A u nas urodzinki za 2 dni :ico_urodzinki:

I stawiam :ico_tort: z okazji 6 urodzin Karolinki !! :ico_zdrowko:

Awatar użytkownika
Aniaaa
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:37

Re: Marcowo-kwietniowe maluszki 2011

28 mar 2013, 14:07

Stawiam wielki :ico_tort: z okazji urodzin Martysi !! :-D

Obrazek

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość