monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

23 maja 2013, 10:04

witam

u nas dzis pochmurno i bardzo zimno :ico_sorki: mama mi dzis posiedziala z Patrykiem a ja dzis z samego rana obskoczylam 2 biedronki bo chcialam kupic te pampersy ale w zadnej ich nie bylo :ico_zly: ponoc nie dojechaly jeszcze i moze beda popoludniu albo dopiero jutro :ico_zly: no nic poczekam moze sie jeszcze mi uda zalapac na ta promocje o ile ludziska nie wykupia wczesniej.

misia ja tez mialam ostatnio taka depresje ale przeszlo mi juz i mam nadzieje ze Tobie tez szybko przejdzie bo nie ma nic piekniejszego jak cieszyc sie z dziecka ktore jest juz na swiecie. masz meza kochajacego ktory tak bardzo Ci pomaga wiec wszystkie smutki odstaw w kat i ciesz sie kazda chwila spedzona z Milenka i mezem.

nawal pokarmu to normalne i dziwne ze kazdy Ci mowil ze go nie bedziesz miec przeciez kazda kobieta ktora ma cc ma przeciez pokarm w piersiach. tak jak anade pisala zeby Ci sie guzy nie porobily i zapalenie nie wdalo to na przemian odciagaj piersi jedna do spodu a druga tylko zeby poczuc ulge i potem na zmiane ta co poczulas ulge sciagaj do spodu a ta wczesniej co do spodu to tylko zeby poczuc ulge i w ten sposob ureguluje sie laktacja. a na zanik calkiem to siostra mi polecila picie szalwi i polewanie piersi podczas prysznicu zimna woda.

shiva , tibby no wlasnie nie wiem jak to z ta moja dieta jest wlasnie czy ona zle wplywa na malego czy nie ale szczerze powiem Wam ze moja dieta wyglada fatalnie bo to co bym chciala jesc to nie moge :ico_zly: i w kolko i to samo jem az do znudzenia :ico_zly: wielu rzeczy odmawiam sobie bo zeby malemu nie zaszkodzilo i strasznie mnie to boli bo ja bym jadla wszystko na co mam ochote a nie moge :ico_zly: ehhh ... ale byle jeszcze jakos wytrzymac moze 3 miesiace i koniec z odciaganiem... w koncu moze tez zaczne normalnie jesc jak czlowiek...

tibby masaze na brzuszek sa codziennie i praktycznie caly czas. juz rozne sposoby wyprobowalismy na ten bolacy brzuszek ale jakos nie widac efektow. nie wiem moze rzeczywiscie ja jem cos co mu szkodzi sam juz nie wiem :ico_noniewiem:

brava za skonczone tyg. dziewczyny :ico_brawa_01:

Malgorzatka zdrowka dla coreczki!

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

23 maja 2013, 10:07

Dzisiaj przychodzi do nas polozna wiec moze jej sie tez popytam co do diety i w ogole na ten bolacy brzuch Patryka moze ona ma jakies inne specyfiki albo sposoby...

ehhh musialam tez dzis ogarnac mieszkanie przed przyjsciem poloznej bo troche sie zapuscilo :ico_olaboga:

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

23 maja 2013, 10:12

wczoraj jak bylismy u tesciowej na urodzinach to jak z nia rozmawialam na temat karmienia i odciagania mleka to bardzo mnie zdziwila tym co mi powiedziala bo ja zaczelam jej narzekac ze nie moge wielu rzeczy jesc co bym chciala i wkurza mnie to juz i ze dlugo nie bede odciagac mleka i malego karmic nim bo ja dlugo tak nie pociagne a ona na to ze jakbym tak max do 3 miesiaca odciagala to by bylo dobrze ale wiadomo jakbym pol roku to jeszcze lepiej bo dziecko by bylo zdrowsze ale ja stwierdzilam ze chyba max. 4 miesiace bede odciagac wiec zostalo mi jeszcze 3 miesiace i chyba skonczymy z odciaganiem .... po 4 miesiacu juz sie cos nowego dziecku wprowadza wiec mleko pojdzie juz w odstawke to moje odciagniete.... ja sama juz chyba nie dam rady tyle odciagac bo to jest strasznie meczace dla mnie zwlaszcza w nocy bo w ciagu dnia jakos daje rade ale w nocy to jakas masakra... len totalny mnie ogarnia czlowiek zaspany i nie chce sie poprostu :ico_sorki:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

23 maja 2013, 10:14

monika, a kto ci powiedział, że nie możesz jeśc tego, na co masz ochotę?

Po 4mcu podaje się inne jedzenie, ale np. zasmiast jednej porcji mleka. Nie jako główny posiłek. Poza tym te 4mce to wyznacznik dla matek karmiących MM. A te słoiczkowe pokarmy dla dzieci karmionych cycem wprowadza się koło 5-6mca.

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

23 maja 2013, 10:17

monika, a kto ci powiedział, że nie możesz jeśc tego, na co masz ochotę?
wszyscy mi mowia dookola zebym uwazala to co jem bo moze malemu zaszkodzic i miec kolki czy cos. ... nawet w szpitalu dostalam kartke z rozpisana dieta i tam pisze co moge a czego nie moge jesc :ico_zly: i wiekszosc rzeczy sobie odmawiam bo zeby patrykowi nie zaszkodzilo :ico_noniewiem:

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

23 maja 2013, 10:20


Po 4mcu podaje się inne jedzenie, ale np. zasmiast jednej porcji mleka. Nie jako główny posiłek. Poza tym te 4mce to wyznacznik dla matek karmiących MM. A te słoiczkowe pokarmy dla dzieci karmionych cycem wprowadza się koło 5-6mca.
ja raczej nie bede kupowac tych sloiczkowych jedzonek tylko sama bede gotowac zupki dla Ptryka. nie chce zeby jadl jakies ze sloika wole zeby jadl przygotowane przeze mnie bo wtedy wiem co mu dam. tak samo deserki. wole juz zmiksowac sama jablko z innym owocem niz wydawac kase na sloiczki. musze sie doszkolic co w jakim miesiacu juz mozna wprowadzic bo ja nawet nie wiem :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

23 maja 2013, 10:21

W szkole rodzenia do której teraz chodzilismy z M. położna mówiła, że właśnie teraz miała miejsce wielka konferencja położnych i lekarzy od noworodków itp. i doszli do wniosku, że matka diety nie powienna zmieniac!!! Jeśc wszystko! Wiadomo, że nie mówimy tu o smieciowych rzeczach!!!
No i nie jednego dnia wszystko co może uczulic, tylko stopniowo. Jak wyjdzie wysypka, poczekac aż zejdzie i znów ten sam alergen wprowadzic! I dziecko właśnie w ten sposób się przyzwyczaja do innych pokarmów, a nie gotowanych, wyjałowionych i bez smaku!!!

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

23 maja 2013, 10:24

W szkole rodzenia do której teraz chodzilismy z M. położna mówiła, że właśnie teraz miała miejsce wielka konferencja położnych i lekarzy od noworodków itp. i doszli do wniosku, że matka diety nie powienna zmieniac!!! Jeśc wszystko! Wiadomo, że nie mówimy tu o smieciowych rzeczach!!!
No i nie jednego dnia wszystko co może uczulic, tylko stopniowo. Jak wyjdzie wysypka, poczekac aż zejdzie i znów ten sam alergen wprowadzic! I dziecko właśnie w ten sposób się przyzwyczaja do innych pokarmów, a nie gotowanych, wyjałowionych i bez smaku!!!
ooo to widzisz u Was co innego mowia u nas co innego ... czlowiek moze zglupiec ... ale ja chyba sprobuje pomalu wprowadzac reszte rzeczy co do tej pory jadlam zeby sprawdzic wlasnie czy malemu spasuje czy nie. popytam jeszcze mojej poloznej co ona o tym sadzi.

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: wiosna-lato 2013

23 maja 2013, 10:28


Po 4mcu podaje się inne jedzenie, ale np. zasmiast jednej porcji mleka. Nie jako główny posiłek. Poza tym te 4mce to wyznacznik dla matek karmiących MM. A te słoiczkowe pokarmy dla dzieci karmionych cycem wprowadza się koło 5-6mca.
ja raczej nie bede kupowac tych sloiczkowych jedzonek tylko sama bede gotowac zupki dla Ptryka. nie chce zeby jadl jakies ze sloika wole zeby jadl przygotowane przeze mnie bo wtedy wiem co mu dam. tak samo deserki. wole juz zmiksowac sama jablko z innym owocem niz wydawac kase na sloiczki. musze sie doszkolic co w jakim miesiacu juz mozna wprowadzic bo ja nawet nie wiem :ico_olaboga:

a ja osobiscie wolalam przez pierwsze kilka mies dawac słoiczkowe niz kupować np ekologiczne bo eko warzywa drogie no i sklepu nie mamy blisko. bo wiadomo nasze warzywa na targu czy w markecie pryskane są...
Teraz jak Marcinek jest wiekszy to już mu gotuje,ale dla takiemu maluszkowi to bałam sie dawać"naszych" warzyw i owocow z nieekologicznych upraw....takie zboczenie mam :-)
I tibby dobrze mowi,ze nowe pokarmy u dzieci karmionych piersia wprowadza sie dopiero ok 6 miesiaca, i przez dłuuugi czas to jest poprostu wprowadzanie i przyzwyczajanie organizmu do innego jedzonka niż poprostu osobny posilek,bo na poczatku to dziecko je po kilka lyzeczek tylko....


Co do diety mamy karmiącej to musisz pomalutku zaczac jesc inne pokarmy i obserwować Patryka. Jesli brzuszek go nie bedzie bolal,ani zadna alergia nie wystapi to po kilku dniach nastepny produkt - znam mamy ktore bez problemu od poczatku jedza wszystko i dziecku nic nie jest - poprostu pomalutku rozszerzaj też swoją dietę :-)

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

23 maja 2013, 10:42

co do karmienia dzieci, to ja już nie będę patrzeć na jakieś schematy, co , kiedy i jak?, bo Szymkowi za późno wszystko dawałam i teraz mamy tego efekt, że prawie nic nie je, także teraz zamierzam wprowadzać szybciej i wszystko po troszeczku, żeby dziecko wszystkiego spróbowało :) ,

tibby a w jakim Ty szpitalu rodziłaś? i w jakiem teraz będziesz rodzić? ja ciągle się zastanawiam czy rodzić u nas czy w Poznaniu? ale nie wiem czy zdążę do jechać :ico_noniewiem:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość