beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

07 paź 2011, 17:44

Malinka, daj tez znac co z tym moczem u malutkiej, byłas u tego pediatry?

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

07 paź 2011, 20:23

nina no porownaj sobie ze zdjeciem moni albo agus..chyba jednak twoje jest za duze :ico_noniewiem:

malinka no wlasnie jak z tym moczem, dostalas jakis przekaz na badania moczu?
nie lada wyzwanie zlapac mocz niemowlakowi...

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

07 paź 2011, 21:41

nie lada wyzwanie zlapac mocz niemowlakowi...
fakt, zwłaszcza dziewczynce, bo chłopcu to jeszcze jeszcze :)


Boli mnie głowa, pewnie przez pogodę, nie lubię jak pada :(

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

07 paź 2011, 22:31

Nina zmien sobie na 320x240 ;)
Co do plamienia jak nic jeszcze nie mialam a juz zaczelam drugie opakowanie tabletek, ale czytalam ze kobiety, ktore karmia wylacznie piersia moga nie miec @ az do konca karmienia! kolejny argument za :-D
ladybird23 napisał/a:
nie lada wyzwanie zlapac mocz niemowlakowi...


fakt, zwłaszcza dziewczynce, bo chłopcu to jeszcze jeszcze :)
Hihihi zgadzam sie, na samym poczatku Oli sikal prawie przy kazdej zmianie pieluchy :-D teraz juz mozna rozpoznac kiedy trzeba expresowo zmienic pampka zeby nie dostac cieplym moczem :-D

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

08 paź 2011, 09:17

u chlopca idzie poznac kiedy bedzie siusial, a u dziewczynki kiepsko..
jak ja pobieralam mocz Kalince, a musial byc taki z rana, zeby badanie bylo najlepsze, to sleczalam nad nia caly czas zeby tylko nasiusiala do woreczka i zeby mocz nie ulecial i nie odkleil woreczka :ico_olaboga: druga proba mi sie powiodla :ico_sorki: :-)

a jak wasze dzieciaki zasypiaja, maja jakies pluszaki np?
Kalinka lubi nakrywac sie pielucha :-) lubi ja trzymac w raczkach, czuc na policzku :-)
a w lozeczku ma swoja "wczasowa" owieczke, ale jak na razie sie nia specjalnie nie interesuje, choc czasem w wozku, sluzy nam jako przytrzymywacz Kalinki na boczku jak spi i spi tak "face to face" z nia :-)

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

08 paź 2011, 11:37

Oli tez lubi sobie zlapac za pieluszke raczkami :) ma misia pluszowego ale tylko czasami na niego spojrzy, ale jakos sie nie interesuje bardzo. za to strasznie wpatruje sie we wszystko co czerwone :-D guziki od hustawki, zabaweczki, ciuchy.. wczoraj byla u mnie kolezanka w czerwonej bluzie to nie mogl oderwac od niej wzroku :ico_haha_01:

Nina nie mialam okazji wyprobowac smoka w nocy bo maly zasnal o 9 i wstal o 2:30!! potem o 5:30 i dopiero o 9! za kazdym razem byl straszny glodomor :D nie wiem co mu sie stalo ze tak dlugo spal :ico_szoking: ale czuje sie taka wyspana :ico_brawa_01:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

08 paź 2011, 14:02

ktoś mi powie w końcu czy mam za duże zdjęcie czy nie ? :-P
:-) tutaj jeżeli mówimy o wielkości zdjęcia mamy na myśli to ile ma pikseli. Twoje ma 500x375 więc jest za duże. Taki najlepszy rozmiar do podpisu to 320x240 pikseli.
Dla przykładu moje ma 320x214
Beti: 240x320 a jak się patrzy to wydaje się że jest takie duże :ico_oczko:
martasz : 235x266, więc nawet mniej niż my proponujemy a zdjęcie ładne i czytelne
Agus: 320x216 :)

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

08 paź 2011, 16:37

ok dzięki za odpowiedź jak będę miała więcej czasu to zmienię zdjęcie.

Agus
ja dziś wypróbowałam metodę, o której Ci pisałam, bo Alan obudził mi się dopiero o 3.30 a potem 5.20, więc stwierdziłam, że to za wcześnie na jedzonko i dałam smoka. Momentalnie zasnął i nawet ani razu go nie wypluł, potem obudził się dopiero o 7.30 :ico_brawa_01:
Co do pluszaków to mój ma dwa ulubione żabkę do zabawy a do zasypiania żółwika z bijącym serduszkiem, ale tak jak pisałam najlepiej mu się zasypia gdy ma twarzyczkę zakrytą kocykiem lub pieluszką

A tak w ogóle to od rana z mężem wypuściliśmy się w miasto na zakupy. Mały spał 4,5godzinki, a my mogliśmy pobuszować w sklepach. Kupiłam Alankowi śliczne ubranka, bo znalazłam tani sklep z nowymi rzeczami :ico_brawa_01: także ubraliśmy go już do roku czasu :ico_sorki: :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

08 paź 2011, 18:29

A ja dziś kupiłam ciepły kombinezonik dla Antosia:-) kilka dni temu zamówiłam sporo ubranek w różnych rozmiarach na allegro, a w czwartek po kinie weszłam do H&M i kupiłam fajne bluzeczki :-D poszalałam :-)

Niesamowita zimnica dziś brr i ciągle pada :ico_zly: dlatego wyszliśmy tylko na chwilę na spacer:-(

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

08 paź 2011, 23:29

Ja jeszcze raz na chwilę wpadłam, bo Malinka napisała do mnie smska. Sorki, że wcześniej nie pisałam, ale miałam gości i jakoś nie było okazji wejść.
Więc tak Liwka dostała skierowanie na posiew moczu, a dziś rano dostała temp 39 stopni i płakała bardzo. Malinka pojechała z nią na pogotowie, ale nic nie znaleźli niepokojącego w drogach oddechowych ani w gardle. Ale gdy karmiła ją marcheweczką ok. 16 to wyjaśniła się sprawa skąd ta temperatura - na dole pojawiła się u Liwki lewa jedyneczka - czyli mają pierwszy ząbek. Oprócz tego od dwóch tygodni Liwka przybrała tylko 20dag dlatego lekarze kazali karmić ją 2 razy w nocy, bo ma mieć siedem razy po 120ml w ciągu doby mleczka

no to tyle. Lecę spać, bo już posprzątałam po gościach, a mały dawno śpi, więc i ja muszę pospać, zanim będzie karmionko :-). Miłej nocki wszystkim

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość