Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

28 paź 2008, 11:51

SylwiaO on jest po prostu zazdrosny, musisz wymyśleć jakąś zabawe wspólną, może niech pokazuje i on a potem ona? Może pytaj Julkę o róże rzeczy i Kuba po tobie niech pyta? tak żeby wyglądało że razem ją uczycie? Trzymaj sie i nie łam się :ico_oczko:

kamila_torun
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1708
Rejestracja: 24 maja 2007, 11:42

28 paź 2008, 14:20

hej moje piekne.. moj aniolek tez nie reaguje na wiele rzeczy. jak go wolam po imieniu to zero reakcji, ale na dzwieki reaguje, tylko jest leniuszek. generalnie jestem zadowolona z jego rozwoju ruchowo psychicznego. potrafi raczkowac, wydaje dzwieki dada tata mama baba, i ciagle burczy jak silnik smaochodu swoimi ustkami. ale nie potrafi powiedziec ze to tata a to baba, na mnie reaguje i wie ze jestem mama. mamy 2 zabki, siedzimy sztywno, wstajemy na sztywne nozki, chodzimy przy lozku, raczkach. takze jak na koniec 7 miesiaca to naprawde pieknie.

jedynym zmarwieniem to jest to ze nie jada wszystkiego. jada jedynie cycunia i od czasu do czasu cos gotowego. ale to naprawde rzadkosc. pije herbatke i tylko herbatke jabluszko z melisa. takze tylko to mnie niepokoi :ico_noniewiem:

ale mam chcec na slodkie, moj drajwer wlasnie wyjechal. bedzie dopiero w piatek. a jutro moi rodzice przylatuja z Anglii na pare dni, wiec moge byc niedostepna :-) :ico_sorki: wybaczcie :ico_haha_01:

monika83
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 883
Rejestracja: 22 wrz 2007, 22:13

28 paź 2008, 14:42

dziewczyny rozwoj dziecka to nie wyscigi i nie musi ono umiec tego wszystkiego co jego ruwiesnicy,pamietajmy o tym ze kazde jest inne i ma swoj rytm

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

28 paź 2008, 15:29

Mnie nie martwi rozwój fizyczny tylko psychiczny. Moja nie reaguje na swje imię, mogę wołać i wolać dopiero jak powiem eeeem to sie odwraca. No i nie kuma ani papa ani kosi kosi :ico_olaboga: Mogła by siedzić w zabawkach, patrzeć na tv i jeść - a to chyba nie jest dobre bo nie ma jak się rozwijać :ico_olaboga: No i najwięcej czasu zabiera jej wstawanie i siadanie i tak w kółko może
No i nic nie mówi tylko eeeee i czasami piszczy i śpiewa :) aaaaaaaaaaaaaaaaaa

[ Dodano: 2008-10-28, 14:31 ]
Co do jedzenia Julki tez nie mogę nazekać bo je wszystko. Cycus nie jest już ważny. Je zupki, deserki, chleb, owoce rożne, biszkopty, chrupki, parówki - zresztą co jej dam to je no i najlepiej jak by sama sobie trzymała bo dawanie jej nie wchodzi w grę (oprocz zupki) a jak jej cos zabiore z ręki to ryk niesamowity az się trzesie

[ Dodano: 2008-10-28, 14:34 ]
Może dlatego się tak martwie bo moja przyjaciółka ma synka z autyzmem i jednym z obiawów bylo wlaśnie, że nie reagowal jak się go wolało. Mogla za nim stanąć i drzec się "Karol" a on nic, nawe się nie odwrócił :ico_olaboga: No i oczywiście nic nie umial powiedzieć tylko piszczał i nic nie umial pokazać i mógł tak jak moja godzinami [patrzeć w tv i bawić sie zabawkami tylko że on był starszy niż Julka jak tego nie umiał. Bo w sumie pierwszy raz go widzialam jak miał 11 miesięcy a nie reagowal na wlasne imię nawet jak miał 1,5 roczku :ico_olaboga: ale po tych jej przeżyciać z Karolem ja mam jakąś obsesję

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

28 paź 2008, 16:21

dziewczyny rozwoj dziecka to nie wyscigi i nie musi ono umiec tego wszystkiego co jego ruwiesnicy,pamietajmy o tym ze kazde jest inne i ma swoj rytm
100 % racji

Sylwia nie łam sie wszystko jest dobrze Julcia jest śliczną zdrową dziewczynką ostatio rozmawiałam z moja siostra ma 2 dzieci Wiktorie i Wojtka o tym jak sie rozwijali a wiec Wiki nie raczkowała szybko mówiła i w wieku 8 m-cy chodziła bp była pierwszym dzieckiem siostry i siostra mogła jej poswiecac 100 % swojego czasu bo zajmowała sie tylko i wyłącznie mała wiktoria natomiast po 3 latach urodziła wojtka i nie było juz tyle czasu ndla niego siedział jak najwiecej na dywanie bawił sie sam wiec i raczkował . Zawsze mi siostra powtarza ze inaczej sie chowa pierwsze dziecko a inaczej kolejne. Wiec sie nie stresuj wszystko jest wporzadku

[ Dodano: 2008-10-28, 17:49 ]
Kupiłam biedronkowy kombinezonik :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dobrze że poszłam dzis bo były juz same małe rozmiary a mój ecru 80 był ostatni :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: także Anuszka nasze chłopaki mają taki sam kombinezonik :ico_haha_01: jestem naprawde zadowolona bo jest mięciutki wiec bedzie wygodny na teraz ,bo na zimę mam grubszy :-)

Francuś spal dziś na spacerku 1.5 h :ico_brawa_01: bylo mu cieplutko w wózeczku a na dworze zimno wiec tylko mamusia musiała sie na chdzic ( co na dobre wyjdzie :ico_oczko: :-D ) i troszkę zmarzła.

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

28 paź 2008, 21:16

Kupiłam biedronkowy kombinezonik
ja też mam :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: mama moja kupiła w innej biedronce różowy 74 i jeszcze nóżki jej do tych bucików nie dosięgają :ico_szoking: oprócz tego kupiła chyba jeszcze 4 pary rajstop, więc teraz mam zapas do przyszłego roku :-D
No i muszę się pochwalić.. przetarg wygrała moja firma :ico_brawa_01: uff, kamień z serca mi spadł
Mogła by siedzić w zabawkach, patrzeć na tv i jeść
u mnie Zuzia mało patrzy na tv, ale sama zabawkami też umie się długo bawić, szczególnie pod wieczór, kiedy jest już zmęczona to tak siedzi spokojnie i klocki przekłada z miejsca na miejsce.Sylwia.O., myślę że wszystko z Julcią ok, ale jak masz wątpliwości to najlepiej popytać lekarza przy najbliższej okazji, będziesz wtedy spokojniejsza.
Dobrej nocy dziewczyny,

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

28 paź 2008, 21:23

No i muszę się pochwalić.. przetarg wygrała moja firma uff, kamień z serca mi spadł
super :ico_brawa_01:
klocki przekłada z miejsca na miejsce.
a jakie klocki takie duże plastikowe co sie z nich buduję ? :ico_wstydzioch: mam gdzieś takie schowane w szafie ale myslałam że Franek jeszcze za mały na nie :ico_wstydzioch: jutro mu wyciągne zobacze czy sie zainteresuje nimi :-)

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

28 paź 2008, 21:50

także Anuszka nasze chłopaki mają taki sam kombinezonik :ico_haha_01: jestem naprawde zadowolona bo jest mięciutki wiec bedzie wygodny na teraz ,bo na zimę mam grubszy :-)
super :-) :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: jaki rozmiar wzielas? kolor bezowy tak??

Sylwia.O., jesli sie tak martwisz, to popros lekarza o jakies badanie i skierowanie do neurologa lbo cos, ale ejstem pewna ze jest w porzadku wszystko.

MOj Olo tez reaguje na mie tylko czasem :-) z kosi sie tylko cieszy, ale nie kuma i sam tego nie robi. No i papa tez jeszcze nie umie. wszystko w swoim czasie :-)

basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

28 paź 2008, 22:48

moj aniolek tez nie reaguje na wiele rzeczy.
zuzia tez nie smieje sie tylko i nic wiecej, jak chce to zrobi jak nie to nie. :ico_oczko:

[ Dodano: 2008-10-28, 21:51 ]
ja jej ciagle spiewam wymyslam zabawy i co i nic wszystko zna i sie smieje ale zeby jakies postepy :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-10-28, 21:52 ]
tez czasami sama sie bawi bo ja mam ciagle cos do roboty w domu czesto sie z nia nie bawie moze ze 2 razy dziennie po pol godziny

[ Dodano: 2008-10-28, 21:54 ]
kupilam wszystkie kolory w biedronce rajstopek
i kombinezon zuzi

[ Dodano: 2008-10-28, 21:57 ]
zuzia reaguje na swoje imie za 3 razem

[ Dodano: 2008-10-28, 21:58 ]
Sylwia.O., naprawde nie ma sie czym martwic, zobaczyc jak zalapie ze moze z KUbas sie bawic to wszystkiego bedzie sie uczyla od niego a ona bedzie jej wszystko pokazywal, daj jej chwile jeszcze niech juz pewnie zacznie raczkowac. jest dobrze

[ Dodano: 2008-10-28, 21:59 ]
asiab, sliczne zdiecie w podpisie :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2008-10-28, 21:59 ]
a ile marcelek ma zabkow??? czy zuzia ma ich najwiecej :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-10-28, 22:00 ]
ok laski lece :-) bede w srode za tydzien :ico_placzek: bede tesknic :ico_placzek:

[ Dodano: 2008-10-28, 22:14 ]
prosimy
http://www.bebiko.com.pl/#/galeria/8806 ... a96ac1bfbe

monika83
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 883
Rejestracja: 22 wrz 2007, 22:13

29 paź 2008, 00:44

, daj jej chwile jeszcze niech juz pewnie zacznie raczkowac. jest dobrze
basiu julcia juz dawno raczkuje nawet juz chodzi przy meblach z tego co wiem
ja jak was czytam to mysle ze wyrodna ze mnie matka bo ja malo sie z zuzka bawie w jakies zabawy,malo jej spiewam i czesto sadzam z zabawkami przed tv
zuzka dzis siedziala sobie i gadala po swojemu i na koniec powiedziala mama ale tylko raz jak jej mowilam zeby powtorzyla to tylko baba baba

[ Dodano: 2008-10-28, 23:46 ]
a wczoraj na jedzenie obudzila sie dopiero o 6 rano zobaczymy jak dzis ale kilka pobudek miedzyczasie mialam i tak ale takich na chwilke

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości