weronikawroblewska
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 31 mar 2015, 13:15

Re: Najmniej kłopotliwe zwierzęta

09 wrz 2016, 12:16

Wiele osób uważa psa za takie bezproblemowe zwierze a potem narzeka i próbuje się pozbyć :( Straszne są takie nieodpowiedzialne decyzje....Dobrze, że ludzka świadomość na ten temat rośnie - jest wiele blogów z artykułami na temat pielęgnacji psów jak https://naszpsiszlak.wordpress.com/2016 ... o-pachnie/ . Aż miło się czyta :)

zuzkamarciniak
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 75
Rejestracja: 18 sie 2016, 14:34

Re: Najmniej kłopotliwe zwierzęta

10 kwie 2018, 00:42

Każde zwierzę jest na swój sposób kłopotliwe. Wymaga opieki, zainteresowania, należy poświęcać mu czas. Ja uwielbiam psy, ale tutaj też dochodzi kwestia rasy i psich gabarytów :ico_oczko: Mimo tego, że mój golden retriever daje nam czasem w kość :ico_haha_02: to nie zamieniłabym go na żadnego innego. Regularnie chodzę z nim do Vet4pet na badania, a ostatnio nawet musiałam zostawić go tam na leczenie, bo złamał łapkę. Wybór zwierzaka to istotna sprawa, warto zrobić to na spokojnie i wziąć pod uwagę ewentualne koszty (pozywienie, pielegnacja czy leczenie) :-)

little
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 20 kwie 2018, 13:21

Re: Najmniej kłopotliwe zwierzęta

20 kwie 2018, 13:45

Mam niemałe doświadczenie w tej kwestii, bo to moja branża :) I wydaje mi się, że chomik. Mimo wszystko. I nie chodzi o to, że nic nie trzeba robić i nie odwiedza weterynarza. Bo trzeba i odwiedza. Ale chyba chorują stosunkowo rzadko (względem szczurów, świnek morskich czy królików), wybiegi nie są bardzo kłopotliwe, nie śmierdzą, klatka może być ładna i atrakcyjna dla obserwatorów. Koszty też są stosunkowo niewielkie. A dżungarki super się oswajają.
Może też papugi? Ale tu nie mam dużej wiedzy niestety.

Awatar użytkownika
Ploteczka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 22 sty 2016, 14:30

Re: Najmniej kłopotliwe zwierzęta

24 kwie 2018, 16:27

Ja ostatnio sporo myśle o zwierzaku i chyba własnie chomik wydaję mi sie najlepszy :) Córka uwielbia ptaki, papugi i wiem, że to było by dla niej ciekawe zwierze ale ja nie moge sobie wyobrazić papugi w klatce a wiem, że nie zapewnie jej latania przez większość dnia :(

Awatar użytkownika
annadominika
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 30 kwie 2018, 12:55

Re: Najmniej kłopotliwe zwierzęta

02 maja 2018, 07:00

Najmniej kłopotliwe to chyba rybki - ale i o nie trzeba dbać ;) karmić, czyścić akwarium. Nie mówcie, że chomiki czy króliki są mało kłopotliwe bo wymagają sporej opieki

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość