Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

21 mar 2007, 18:25

właśnie.Ja mam na podłogach tylko panele,na oknach krótkie,żadkie firaneczki,rolety wsówane w plastikową zasłonkę,nie mam kwiatków-no dwa mam,nie mam przykryć na fotelach i wersalce,żadko używam kocy a jeśli już to często je piorę,maskotki są w kartonie na strychu,w domu tylko parę i często je piorę,można je chować do zamrażarki.zrezydnowałąm nawet z tapet bo mocniej się kurzą.nie zamiatam a jak już to żadko,raczej ścieram od razu na mokro a śmieci z kupki zmiatam na szófelkę.Często roszę powietrze ze spryskiwacza,butelkę mam po płynie do okien,wtedy kurz osiada na podłodze ale trzeba ją wtedy przemyć,bo w zwilżone rostocza się rozmnażają!To też dobry sposób na nawilżanie powietrza.

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

21 mar 2007, 18:31

Maua wiem że to ciężka sparawa ale najlepiej jak znadziesz alergen i go wyeliminujesz. W innym wypadku mała ciągle będzie miała szorstką skóre. Musisz brać pod uwagę wszystko. Tak jak Ania napisała.

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

21 mar 2007, 19:20

A ja mam pytanie - ile czasu może trwać likwidowanie tych zmian skórnych po odstawieniu alergenu? Bo przedwczoraj mała wysypało na buzi i w zgięciu rączek, dziś jest już lepiej, ale nie wiem do ilu mogą się te plamki utrzymywać? Kilka dni? czy nawet tygodni?

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

21 mar 2007, 19:25

eve.ok, jeśli są nieleczone to będą się pogłębiać aż wysięki ropne mogą wystąpić,ale jeśli jest to leczone to zależy jeszcze od tego czym?Bo jeśli maścią sterydową,która niestety jest szkodliwa ,to nawet na 2 dzień znika,nie można nią jednak smarować buzi :ico_nienie: i dużych partii ciała.Jeśli innymi maściami to trwa to kilka dni.Najpierw zbledną,później się zmniejszą i przestaną swędzieć no i znikną.Jeśli smarujesz tą maścią co piszesz u góry i po niej schodzi a nie jest sterydowa to trzymaj się niej,chyba,że zaóważysz że przestała pomagać i stan skóry się pogarsza.

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

21 mar 2007, 21:54

Smaruję cały czas maścia - exomega i widzę, ze jest po niej lepiej. Tyle, ze Mała miała tylko dwie plamki czerwone na buzi a na raczce i na nóżce ma niewidoczne zupelnie tylko wyczuwalne w dotyku malutkie krosteczki. Pytam - bo ciekawa jestem ile trwać może "wypłukiwanie" z organizmu alergenu...

paulina83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:13

21 mar 2007, 22:13

eve.ok, to różnie bywa...czasami trwa to kilka dni czasem to kwestia tygodni, zalezy w jakim stopniu alergen zadomowił sie w organiźmie....gdy mały miał porobione wysieki na nózkach + plamy szorstkie i czerwone, zaleczenie ich trwało ok 2 tygodni oczywiscie z masa leków i masci, ampułek i wyeliminowaniu potencjalnych alergenów, pamietaj uczulenie zaleczysz a nie wyleczysz.... :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

21 mar 2007, 23:33

Dokładnie Paulinko . Zaleczysz a nie wyleczysz. Uczulenie (mam nadzieję)przejdzie z wiekiem. U 80% dzieci przechodzi a u 20% robi się tzw marsz alergiczny tzn zmiany skórne przechodzą w zapalenia oskrzeli, płuc a potem przechodzi w astmę. Oby nasze dzieci były w tych 80% :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

paulina83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:13

22 mar 2007, 09:07

powikłania nie leczonego uczulenia, AZS sa masakryczne jest cała piramida powikłań.... :ico_olaboga:

maua
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 162
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:11

22 mar 2007, 12:43

Aleście na mnie wszystkie naskoczyły :ico_haha_01: :ico_haha_01:

Nasz lekarz twierdzi, że specyfiką AZS jest to, że jednego dnia uczula to, a drugiego tamto i całkowicie alergenów wyeliminować się nie da. I dokładnie to zauważyłam.
Potrafię nie wprowadzać innych produktów do swojego jadłospisu, a mimo to Sabinka jednego dnia ma lepszą skórę, drugiego gorszą.

Ufam mojemu lekarzowi, który ma ogromne doświadczenie w swojej dziedzinie. Na dodatek sam jest AZSowcem, więc wie o czym mówi. Tak więc, pozwólcie, że będę się stosować do Jego rad i zaleceń :ico_oczko:

Poza tym pamiętajmy, że to co sprawdza się u jednego dziecka, nie koniecznie musi mieć przełożenie u drugiego. I nie dajmy się zwariować :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

22 mar 2007, 14:01

Maua nie chodzi o to że naskoczyłyśmy na Ciebie tylko żebyś potem nie miała większych problemów niż tylko szorstka skóra.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość