aga0406
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2444
Rejestracja: 14 wrz 2007, 08:08

04 kwie 2008, 11:09

ananke pisze:tak sami chcieliście, czy to decyzja po badaniu gotowości szkolnej?

Po badaniu - dwa razy byliśmy u psychologa i określiła jego rozwój na 18 miesięcy do przodu. Także jakby co to zapas jeszcze jest jakby się mu coś odwidziało :-D W przedszkolu już go nie chcieli bo nie mieli co z nim robić hihi

[ Dodano: 2008-04-04, 11:30 ]
A w plecaku to noszą z 10 kg normalni masakra. Tak jakby nie mogli zostawiać nie potrzebnych książek do odrabiania lekcji w szkole :ico_olaboga:
Ale cóż to tylko polska wspaniała edukacja, a potem krzywe kręgosłupy :ico_zly:

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

04 kwie 2008, 13:39

aga0406 pisze:A w plecaku to noszą z 10 kg normalni masakra.
wiem, wiem :-) zdążyliśmy zacząć I klasę w Polsce, także dziękowałam Chłopu, że mi auto kupił i Norbert nie musiał tego za dużo dźwigać. Prostowaliśmy ten kręgosłupik na basenie co najmniej raz w tygodniu - polecam - przy okazji "troszkę" energii młody człowiek traci :-)

aga0406 pisze:określiła jego rozwój na 18 miesięcy do przodu.
sporo - gratuluję :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: z punktu widzenia matki - zaiste mały problem, ale z punktu widzenia nauczyciela (jeszcze w grudniu 2007 nim byłam :-D ) fantastycznie mieć w zespole klasowym kogoś, kto może motywować innych swoimi sukcesami.

Ja chwilami nie wiem, jak karać Małego. Są czasami sytuacje, kiedy coś zbroi (coś prawie błahego) i czuję, że powinien otrzymać karę do mojego ustnego upomnienia. Daleka jestem od bicia go (jeszcze ani razu nie dostał lania i tylko jednego lekkiego klapsa jak miał 3 lata), komp i tv nie robią na nim wrażenia, za to książki tak. Bardzo lubi czytać. No i tak się zastanawiam, czy czasami powinnam zabrać ulubioną książkę, gdy zajdzie potrzeba? Czy szukać czegoś innego?
Mam nadzieję, że coś zrozumiałaś, bo chyba troszke dziś myśli nie mogę zebrać, więc z góry przepraszam :-)

aga0406
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2444
Rejestracja: 14 wrz 2007, 08:08

04 kwie 2008, 13:47

ananke ja stosuję karę tzw. pokojową hihi jak przegina to zamykam go w jego pokoju i siedzi tam aż się uspokoi i przemyśli swoje zachowanie trwa to ok 15-20 minut. On akurat tyle potrzebuje na wyciszenie a potem zazwyczaj przychodzi i rozmawiamy o tym co robił.
Tak jak piszesz tv i kompik wcale nie działają dla niego to żadna kara
A jak już przegnie na maksa to siedzi sobie cały dzionek w domku bez wyjscia na dwór, bez kolegów i to też skutkuje
ananke pisze:sporo - gratuluję :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: z punktu widzenia matki - zaiste mały problem, ale z punktu widzenia nauczyciela (jeszcze w grudniu 2007 nim byłam :-D ) fantastycznie mieć w zespole klasowym kogoś, kto może motywować innych swoimi sukcesami

dziękuje :ico_sorki: ale czasem to i problem z tym jego rozwojem, bo pytań ma miliony i nie jest wcale łatwo wychowywać takiego smyka. Trzeba mu poświęcać mnóstwo czasu i odpowiadać na jego pytanka. Także są wady i zalety takiego dzieciaka, lecz ogólnie nie narzekam.
Nauczyciele się jednak cieszą bo zawsze jest chętny do wszystkiego i raczej plamy nie daje hihi

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

04 kwie 2008, 13:54

aga0406 pisze:ale czasem to i problem z tym jego rozwojem, bo pytań ma miliony
na to jest mnóstwo literatury dla dzieci :-) mój "połknął" książkę "Dlaczego?" i bardzo często do niej wraca. Bardzo ciekawa i właśnie zawiera mnóstwo cennych informacji stymulujących rozwój i kształtujących głębię wiedzy dziecka.

aga0406 pisze:nie jest wcale łatwo wychowywać takiego smyka. Trzeba mu poświęcać mnóstwo czasu i odpowiadać na jego pytanka. Także są wady i zalety takiego dzieciaka, lecz ogólnie nie narzekam.
wierzę... Ogromne wyzwania przed Wami, ale... także widoki na ogromne pękanie z dumy :-)

A jeśli mogę spytać: Radek ma ukierunkowane już zainteresowania, czy jeszcze się nie określił z sympatiami, co do różnych dziedzin nauki?

aga0406
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2444
Rejestracja: 14 wrz 2007, 08:08

05 kwie 2008, 16:18

ananke pisze:A jeśli mogę spytać: Radek ma ukierunkowane już zainteresowania, czy jeszcze się nie określił z sympatiami, co do różnych dziedzin nauki?

Na pewno uwielbia geografię i wszystko co z tym związane: więc ziemia i wszystkie zjawiska , trochę fizyki, chemii, a poza tym uwielbia łamigłówki, krzyżówki i wszelkie testy.

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

05 kwie 2008, 16:40

ooo, to bardziej ścisły umysł :-) mój uwielbia literki, po prostu książki to najlepszy przyjaciel :-) ale... oczywiście pasjonuje się też piłką nożną, klockami Lego i zbiera hotwillsy (te resoraczki) :-)

miłego weekendu :-)

Awatar użytkownika
Jagna30
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3396
Rejestracja: 07 mar 2008, 11:08

04 maja 2008, 11:48

Witam mamusie dzieci urodzonych w 2000 roku :-D

Jestem mama dwoch chlopcow 10-letniego Patryka....i wlasnie mojego 2-tysiaczniaka Kubusia.
Obecnie spodziewam sie upragnionej coreczki.Termin mam na 2 sierpnia.Chlopcy bardzo sie ciesza(zobaczymy co bedzie jak sie urodzi). :ico_oczko:
Moi chlopcy jak juz czyms sie interesuja to raczej wspolnie.
Czas dinozaurow minal w niepamiec...pozostaly dziesiatki figurek tych stworzen.
Obecnie sa na etapie 2 wojny swiatowej,a mianowicie samolotow,czolgow itd.
Maja juz okazala kolekcje Wielkiej Encyklopedii Lotnictwa.
Co do nauki...hmm Moj Kuba lubi liczyc-dodawac,odejmowac...lgorzej z j,polskim :ico_olaboga: ale daje sobie z nim rade.Lubi i co tez mu wygodzi -malowac,rysowac...

Pozdrawiam i licze,ze mamusie beda tu czesciej zagladac :ico_oczko:

asia2713
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 21 kwie 2008, 11:38

06 maja 2008, 10:29

Witam wszystkie mamcie dzieci z 2000r :-) . Jestem na forum od niedawna, moj Maciej jest z marca 2000r. Orlem w klasie nie jest, ale idzie mu niezle, lubi matematyke, z czytaniem na poczatku nie szlo mu najlepiej, ale jest poprawa i to wielka, natomiast jesli chodzi o pisanie to masakra. Zjada literki, robi bledy, cwicze z nim ile sie da, ale niestety efektow nie widze :ico_olaboga: .....Juz niedlugo koniec roku i wakacje, a potem 2 klasa i Komunia Swieta, na sama mysl uuufffff juz sie boje jak to bedzie z nauka tych wszystkich pytan.
Pozdrawiam cieplutko

aga0406
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2444
Rejestracja: 14 wrz 2007, 08:08

06 maja 2008, 11:21

Witaj Jagna30 i asia2713 :ico_brawa_01:
super że dołączacie do nas :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

06 maja 2008, 12:38

Jagna30, asia2713, ja również witam :-)

aga0406, Ciebie dziś także witam, bośmy dawno nie klikały :-)

mój Chłopiec robi niesamowite postępy...tak się rozgadał po szkocku, tak zasuwa z czytaniem, że juz zaczyna mnie poprawiać ;-)

Wróć do „Szkolniaki fajne dzieciaki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość