Awatar użytkownika
agniecha772
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1548
Rejestracja: 15 mar 2007, 21:18

28 kwie 2007, 16:46

Ale słuchajpestka, przecież chodzi im o to żeby kobiety nie rodziły sobie z "kaprysu" przez cc.Przecież jak jest to usazadnione w jakikolwiek sposób że poród naturalny może albo dziecku albo mamie zagrażać to tak jest! Mnie już po wypadku powiedzieli że nie mam żadnych szans na poród naturalny, że względu na połamaną miednice.I co jest troche zastanawiające, mój lekarz nawet nie domagał się żadnego dowodu, uwierzył mi na słowo...

Awatar użytkownika
mk22
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 392
Rejestracja: 10 mar 2007, 11:48

28 kwie 2007, 22:09

Wiesz ja jestem np za cesarką na życzenie. Jeśli kobietę przeraża poród to czemu nie? Znam 3 żony ginekologów i one wszystkie rodziły przezs cc na zyczenie...
Szczerze...nie żałuję, że rodziłam przez cc i na pewno jak będę 2 raz w ciązy to będe się starac o cc.
Podoba mi sie cicha ale jesdnak realna mżliwość wyboru i nie podoba mi się że jakaś banda facetów będzei decydować ze mam rodzić normalnie....
I nie spotakłąm się z ani jedną kobietą która nie zdecydowała by się na 2 dziecko bo miała cesarkę...moim zdaniem to są bzdury!!!

Awatar użytkownika
pestka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2033
Rejestracja: 16 mar 2007, 09:46

30 kwie 2007, 09:17

agniecha772 pisze:Ale słuchajpestka, przecież chodzi im o to żeby kobiety nie rodziły sobie z "kaprysu" przez cc

Agniecha772, moim zdaniem to są tylko ich dobre chęci bo tak naprawdę interpretacja wszystkich badań zależy od lekarza. który przyjmuje poród. Ten, który był przy moim zadecydował, że będę rodzić naturalnie. Nie myślałam o cesarce i byłam zadowolona, że mogę rodzić siłami natury. Kiedy jednak od odejścia wód płodowych minęło 10 godzin, ja już prawie traciłam przytomność i położna zaczęła sugerować, że lepsza byłaby cesarka bo coś chyba jest nie tak to lekarz nadal twierdził, że wszystko jest w porządku. Pamietam, że z głupawym uśmieszkiem powiedział, że jakby Bóg chciał, żeby kobiety rodziły przez brzuch to by miały z boku suwak. Całe szczęście mój mąż był przy mnie i zaalarmował ordynatora. Ten natychmiast zarządził cesarkę. Jak się potem okazało to był ostatni dzwonek. Maluszki zobaczyłam dopiero na drugi dzień. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło ale ten lekarz nadal tam pracuje i nie sądzę by zmienił swoje zdanie na temat cesarki. Mam nadzieję, że żadna inna kobieta i jej maluszek nie ucierpią z jego powodu. Niestety takich lekarzy w naszych szpitalach jest wielu i jesli dostana do ręki broń w postaci takiego zapisu to wszystko sie może wydarzyć.

Awatar użytkownika
LEMONII 24
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 357
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:33

10 maja 2007, 21:20

ja też nie rozumiem tej obsesji zabraniania kobietom rodzić przez cc! a niby dlaczego? dla dziecka to nie jest wcale gorszy sposób przyjścia na świat ! ja też miałam cc na życzenie i jestem bardzo zadowolona z tego faktu
skoro są kobiety które tak wolą powitać swoje maleństwa na świecie a medycyna jest tak zaawansowana ze im to może umożliwić to nie widze powodu zmuszania kobiet do porodu naturalnego
pozdrowionka

Awatar użytkownika
mk22
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 392
Rejestracja: 10 mar 2007, 11:48

11 maja 2007, 09:00

Lemonii podzielam Twoje zdanie w 100%!!!
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

11 maja 2007, 14:25

ja to juz kiedyś pisalam i tu to powtórzę mimo iż wiem ze sie narazę zwolennikom cc - jak kobieta urodzi naturalnie to ja bardzo szanuję i podziwiam za odwagę a cc z wyboru jest tchórzostwem i ucieczką przed bólem - nie chcę nikogo urazić ale takie jest moje zdanie. Przez setki tysięcy lat kobiety rodziły naturalnie a teraz idziemy na łatwiznę i nie chcemy czuć bolu

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

13 maja 2007, 22:04

kasia1983 - w 100% zgadzam się z Tobą, od wielu wieków kobiety rodziły naturalnie!! To jest piękne, takie osobiste, matczyne.. Ja niestety nie doznałam tego zaszczytu i na pięć minut przed porodem dowiedziałam się, że maleństwo przyjdzie na świat przez cesarkę! Byłam bardzo zaskoczona i zaniepokojona, pozostał pewien niedosyt że nie mogę przyczynić się do przyjścia na świat swojego maleństwa!! No ale cóż tak musiało być! Nigdy nie wybrałabym z własnej woli cesarki - również uważam to za "pójście na łatwiznę". Jeśli kogoś uraziłam to przepraszam, ale takie jest moje zdanie!! Pozdrowionka

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

14 maja 2007, 08:24

Kajunia zdrowie dziecka najważniejsze i jeśli lekarze decydują o cc żeby maleństwu pomoc to ok to rozumiem ale na życzenie kobiiety - to powinno być zabronione

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

14 maja 2007, 19:44

Oj tak zdrowie dzidzi jest najważniejsze!!! Pozdrawiam i życzę pomyślengo rozwiązania!!

Awatar użytkownika
mk22
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 392
Rejestracja: 10 mar 2007, 11:48

18 maja 2007, 23:09

Oczywiście, że zdrowie dziecka jest najważniejsze. ale np mnie lekrz powedział że przy cc dzecko mniej się męczy i taki poród dla dziecka jest bezpieczniiejszy.
Muszę się z wami nie zgodzić. Bo wkurza mnie to że ktoś chce mi coś narzucić. Medycyna idzie do przdu i to nie są te same cesarki jakie były kiedyś. Uważam że każda kobieta powinna rodzić tsk jak chce i nikt nie ma prawa decydować za nią.żwłaszcza jakaś banda facetów a ich argumenty są żenujące....

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość