doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

25 mar 2009, 21:46

DUSIA555, wybór wózków jest strasznie duży i faktycznie ciężko wybrać :)

Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2227
Rejestracja: 11 mar 2009, 21:54

25 mar 2009, 21:56

Dokładnie, firmy prześcigają się w promocjach, dodatkowych gratisach, w kolorystyce. Z jednej strony to dobrze, że jest duży wybór z drugiej zaś faktycznie można dostać zawrotu głowy :-D

Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2227
Rejestracja: 11 mar 2009, 21:54

25 mar 2009, 22:32

Gabi pisze:Jesli sie bedziecie decydowac na wozek wielofunkcyjny to radziłabym Wam poprosic w sklepie o zamontowanie spacerowki, przejdzcie sie z nim i w takiej wersji i w takiej, czy na pewno Wam bedzie odpowiadał.


Tak to bardzo dobry pomysł. Ważne jest aby dokładnie sprawdzić wózeczek, fotelik składanie, rozkładanie przed zakupem. :-)

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

25 mar 2009, 23:56

DUSIA555, Moja córeczka miała większość rzeczy po swojej starszej kuzynce, ja je posłałam dalej w rodzinkę i teraz do mnie wrócą. Taki przepływ ubranek dla maluchów wydaje mi się normalny.

Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2227
Rejestracja: 11 mar 2009, 21:54

26 mar 2009, 13:35

myszka_f pisze:DUSIA555, Moja córeczka miała większość rzeczy po swojej starszej kuzynce, ja je posłałam dalej w rodzinkę i teraz do mnie wrócą. Taki przepływ ubranek dla maluchów wydaje mi się normalny.


Zgadzam się zwłaszcza że dzieciątka szybko wyrastają z ubranek i lepiej je wziąć np. od szwagierki niż kupować. Chyba nigdy nie zdążą się na tyle zniszczyć, żeby nie mogły już służyć innemu maleństwu. Zaoszczędzone tym sposobem pieniądze można przeznaczyć na inne niezbędne rzeczy. :-)
Przy okazji stawiam torcika za 30 tydzień :ico_tort:

Awatar użytkownika
megi5566
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3536
Rejestracja: 04 lis 2008, 12:04

07 kwie 2009, 10:22

Kocham ten temat :-D
Betinka kocham cie :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
rybcia82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2068
Rejestracja: 22 wrz 2008, 12:26

07 kwie 2009, 10:54

megi5566, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
i ja tez...ja tez!!!

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

07 kwie 2009, 15:53

wkleje tu liste którą wspólnie z olala przygotowałyśmy u nas sierpniówek
Nasze zakupy


- wózek głęboki i spacerówka
- fotelik do samochodu
- łóżeczko
- materac
- ceratka na materac
- prześcieradło
- poduszka - klin
-jakaś zabawka do powieszenia w łóżeczku
- ochraniacze do łóżeczka
- przewijak
- wanienka + stojak
- temometr do wody
- termometr do ucha
- ręczniki z kapturkiem
- pieluchy tetrowe i flanelowe
- patyczki do uszu
- wata kosmetyczna
- grzebyk do włosów
- płyn do kąpieli
- krem do pupy
- fiolet do pępuszka
- pieluchy jednorazowe
- chusteczki do pupy
- body z krótkim i długim rękawem
- sweterki lub bluzeczki
- spodenki
- pajacyki
- skarpetki
- łapki niedrapki
- czapeczki
- kocyki
- laktator
- butelki
- smoczki
- pościel do wózka
- aspirator do noska
- herbatka z kopru, rumianku


- staniki do karmienia
- koszule do karmienia
-wkladki laktacyjne
- podpaski
- krem na bolące brodawki
- majtki poporodowe

i tutaj poprosimy o rady co do konkretnych produktów jakie firmy polecacie i czy wszystkie te rzeczy sa niezbedne

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

08 kwie 2009, 18:44

betina, co mi sie rzucilo w oczy.. termometr do wody, nie mialam i uwazam, ze nie jest to rzecz niezbedna, bardzo latwo sprawdzic temp. wody lokciem, lub nadgarstkiem (uczucie lekkiego ciepla)... co do koszul - zgadzam sie z Gabi, rozpinane z przodu sie sprawdzaja - jezeli zamierzasz karmic piersia..

aspirator do nosa Frida jest chyba najlepszy..

poduszki - klin tez nie mialam, zreszta nie zaleca sie podkladania niczego pod glowke noworodka - powinien spac na plasko.. a jezeli dziecko ma problemy z katarem itp., to slyszalam, ze mozna podlozyc cos pod nogi lozeczka, tak, zeby bylo troszke pochyle, a dziecko w dalszym ciagu spalo na plasko..

aha i jeszcze kwestia ochraniaczy na lozeczko.. polozna w moim szpitalu byla zdecydowanie na NIE, jezeli chodzi o te ochraniacze, poniewaz moga zwiekszac ryzyko smierci lozeczkowej (maluch kilkutygodniowy nie jest w stanie sie sam przekrecic i jak przypadkiem utknie buzka w tym ochraniaczu, to moze sie to skonczyc tragicznie, podobnie z nadmiarem kocow i zabawek w lozeczku)

u nas bardzo sprawdzil sie (i sprawdza nadal) monitor oddechu i elektroniczna niania w jednym - AngelCare, troche kosztowny wydatek, ale naprawde oszczedza mi biegania do malego i sprawdzania, czy oddycha (takie zboczenie zawodowe, duzo matek tak ma ;-) )

to chyba tyle... aha, krem na bolace brodawki, ktorego uzywalam nazywa sie MALTAN i byl bardzo dobry..

i jeszcze jedno: nie kupuj za duzo pieluszek w rozmiarze 1, bo dziecko bardzo szybko z nich wyrasta... a niektore "duze" noworodki od razu wskakuja w rozmiar 2 :-)

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

08 kwie 2009, 22:19

aspirator do nosa Frida jest chyba najlepszy..


Miałam FRIDĘ i SOPELKA tez..ale najlepsza tej zwykła, starodawna gumowa gruszka-przynajmniej dla nas.

co do koszul - zgadzam sie z Gabi, rozpinane z przodu sie sprawdzaja - jezeli zamierzasz karmic piersia..


Tak, właśnie święta racja.

betina pisze:ochraniacze do łóżeczka


Ja nie miałam i nawet nie było takiej potrzeby.

betina pisze:staniki do karmienia


Też nie miałam, używam zwykłych sportowych.

shoo pisze:monitor oddechu i elektroniczna niania w jednym


Podobno super sprawa, gdyby nie bardzo duże koszty na które nie mogę sobie pozwolić to też bym kupiła. Jeśli ktoś ma więcej pieniążków to myślę, że warto by kupić.

shoo pisze:krem na bolace brodawki, ktorego uzywalam nazywa sie MALTAN i byl bardzo dobry..


Też polecam.

shoo pisze:jeszcze jedno: nie kupuj za duzo pieluszek w rozmiarze 1, bo dziecko bardzo szybko z nich wyrasta... a niektore "duze" noworodki od razu wskakuja w rozmiar 2 :-)


Też tak sądzę.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość