wygodny
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 106
Rejestracja: 08 mar 2012, 00:54

Re: Wskaznik masy ciala...

07 sie 2016, 15:41

z tym BMI to jest różnie... Czasami jest w normie, a wygląda się grubo :(
Bo masa to nie wszystko - inaczej ważą mięsnie a inaczej tłuszczyk - te pirwesze są cięższe ;) Jest jescze kwestia budowy indywidualna bardzo, ale ogólnie BMI wskazuje czy jest norma zdrowotna zachowana, anie estettyczna ;)

BMaj
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2016, 12:00

Re: Wskaznik masy ciala...

14 lis 2016, 12:05

potwierdzam, BMI jest mało wiarygodne, raczej można potraktować to jako sugestię, a nie coś konkretnego, najlepiej udać się do dietetyka który zbada budowę naszego ciała (powie ile mamy mięści, ile tłuszczu, itp), można być szczupłym bo nie ma się mięśni, lub grubym a zdrowym

DagmaraKokosz
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 11 paź 2016, 10:04

Re: Wskaznik masy ciala...

18 lis 2016, 11:37

Ja wiem, że wskaźnik nie ma znaczenia, a raczej nie zawsze. Kulturyście wyjdzie otyłość i co? ;) Poza tym jak się tkanka nazbiera w dupsku, a reszta będzie chuda, to BMI może się zgadzać, a wizualnie będziesz średnio atrakcyjna.

Awatar użytkownika
sigrunna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:40

Re: Wskaznik masy ciala...

22 lis 2016, 00:39

Na większości siłowni, czasem za free, czasem za niewielką dopłatą, można skorzystać z pomiaru SKŁADU masy ciała. Jak dla mnie to najlepsza opcja, aby oszacować, czy faktycznie mamy za dużo tłuszczu. Oczywiście, nie jest to metoda wiarygodna w 100%, bo na wynik składa się pora pomiaru, co się wcześniej zjadło etc., ale jak dla mnie najlepsza do tej pory.

Martowa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 gru 2016, 15:59

Re: Wskaznik masy ciala...

19 gru 2016, 16:01

bmi to nie wszystko, ja mam niby niedowagę, ale ja tak nie uważam, liczy się też skład mięśni, tłuszczu, wody itp

grzegorzkaszkur
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2017, 18:15

Re: Wskaznik masy ciala...

11 sty 2017, 21:48

ten wskaznik to niezly bajer. bo weźmy dwie osoby w tym samym wieku, mające ten sam wzrost i ważące tyle samo. Jedna z nich ma brzuch, tłuszczu w nadmiarze, druga z kolei mięśnie. Co wtedy? Natomiast biorąc na swoim przykładzie, przy moim wzroście idealna waga to jakieś 82 kg. Wiecie jak wyglądam przy takiej wadze? Fatalnie, jak wygłodzony człowiek. Praca nad mięśniami, treningi, małe modelowanie sylwetki i przy 90 kg znakomita prezencja

gochala
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 07 lut 2017, 10:42

Re: Wskaznik masy ciala...

07 lut 2017, 10:47

Jak chodzilam do szkoły to miałam wiecznie niedowagę, niewiele, blisko granicy ale jednak, a nie wyglądałam jakoś chudo czy niezdrowo. Badania robiłam, tez były w normie, w sumie nie wiadomo było skąd się bierze ta niedowaga lekka, jadłam normalnie, może trochę mniej warzyw niż powinnam ale któż je tyle ile powinien ;p

Anuleczka1980
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2017, 14:44

Re: Wskaznik masy ciala...

14 lut 2017, 14:58

kasieŃka- jak to nie wiesz co robić , musisz ćwiczyć i ćwiczyc i później znowu ćwiczyć. Tu nie ma ze miesiac czasu i z glłowy tu trzeba conajmniej 6 miesiecy zeby zobaczyc efekty

Awatar użytkownika
MagracijaDella
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 15 lut 2017, 13:49

Re: Wskaznik masy ciala...

15 lut 2017, 14:02

Mieszczę się w normach :) ufff siłownia zadziałała

chuck76
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 15 paź 2016, 11:36

Re: Wskaznik masy ciala...

25 mar 2017, 16:26

BMI nie jest dobrym wskaźnikiem. Wszystko zależy od proporcji mięśni/tłuszczu.

Wróć do „Fitness, Diety i odchudzanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość