Awatar użytkownika
Mysza
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 69
Rejestracja: 29 wrz 2011, 11:38

Re: Nauka języków

03 paź 2012, 22:57

Ja na razie nie puszczam moich dzieci na angielski, nie chciałam im mieszać w głowie za bardzo a teraz jak widzę jak oglądają bajki gdzie uczą języka angielskiego (np. Świat słów na mini mini), zapamiętują słówka dość często i pamiętają co oznaczają to coś mi się wydaje ze niedługo ich zapisze co jak pójdą do 1 klasy to już im pójdzie trochę łatwiej może ;)

NewTrendCentre
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 08 gru 2012, 17:05

Re: Nauka języków

08 gru 2012, 23:59

Najlepsze efekty osiąga się ucząc dziecko języka... od niemowlęctwa. Podstawą nauki każdego języka jest konwersacja. Po polsku też najpierw uczymy się mówić, a potem czytać i pisać. U nas nauka języków postawiona jest na głowie, bo odbywa się po polsku. Znaczenie każdego słowa tłumaczy się i objaśnia po polsku. W rezultacie dziecko przyswoi słówka, ale nie skleci najprostszego zdania. Dlatego dobrym pomysłem jest zatrudnienie obcojęzycznej niani, z którą dziecko będzie zmuszone porozumiewać się w jej języku. Malec osłuchany w niemowlęctwie, kiedy już sam przemówi, błyskawicznie złapie język, tym szybciej, im częściej będzie miało kontakt z nianią. Pamiętajmy, że repetitio est mater studiorum (powtarzanie jest matką nauki).

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość